Siedem przystanków na drodze do raju

Obecnie Siedem przystanków na drodze do raju jest tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego grona odbiorców. Niezależnie od tego, czy jest to osoba, wydarzenie, trend czy wydarzenie historyczne, Siedem przystanków na drodze do raju przykuł uwagę osób w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. W tym artykule szczegółowo zbadano znaczenie i wpływ Siedem przystanków na drodze do raju na dzisiejsze społeczeństwo, podkreślając jego implikacje i wpływ na różne aspekty życia codziennego. Od powstania do ewolucji na przestrzeni czasu, Siedem przystanków na drodze do raju pozostawił znaczący ślad we współczesnym świecie, a w tym artykule podjęto próbę dogłębnej analizy jego znaczenia.

Siedem przystanków na drodze do raju
Gatunek

dramat filmowy

Rok produkcji

2003

Data premiery

wrzesień 2003 r.

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

100 min

Reżyseria

Ryszard Maciej Nyczka

Scenariusz

Ryszard Maciej Nyczka

Główne role

Agnieszka Prokopowicz, Edyta Bach

Muzyka

Bolesław Błaszczyk,
Szymon Janikowski

Zdjęcia

Paweł Wendorff

Scenografia

Stefania Baranowska

Montaż

Iwona Pomianowska, Bartosz Iłowski

Produkcja

Paweł Wendorff,
Ryszard Maciej Nyczka

Dystrybucja

Agencja Artystyczna Nr 1

Nagrody
Srebrny Zamek na MFF „Off Cinema”

Siedem przystanków na drodze do raju – film fabularny produkcji polskiej z 2003 roku, którego reżyserem i autorem scenariusza jest Ryszard Maciej Nyczka. Film miał premierę na 28. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym samym roku zdobył też nagrodę Srebrny Zamek na MFF „Off Cinema” w Poznaniu, przyznaną jego twórcy za „oryginalny scenariusz i osobisty ton”.

Okres zdjęciowy: czerwiec 2003.

Opis fabuły

Film przedstawia historię dwóch bardzo bliskich przyjaciółek, lesbijek: Małgosi i Marioli. Pewnego dnia Małgosia dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Razem z przyjaciółką wyrusza do sanktuarium słynącego z cudów. Podczas drogi spotykają obrazy przedstawiające siedem grzechów głównych oraz szereg postaci z Nowego i Starego Testamentu. W miarę rozwijania się fabuły widz dowiaduje się, że cała podróż nie jest realna, a odbywa się tylko w wyobraźni, przestrzeni wewnętrznej bohaterek.

Obsada

Przypisy

Bibliografia

Linki zewnętrzne