Ruggero Ferrario

W tym artykule zbadamy wpływ Ruggero Ferrario na dzisiejsze społeczeństwo. Od momentu pojawienia się Ruggero Ferrario przyciąga uwagę ludzi na całym świecie, wywołując namiętne i emocjonalne dyskusje. Przez lata Ruggero Ferrario ewoluował i dostosowywał się do zmian w społeczeństwie, wpływając na różne aspekty codziennego życia. Poprzez tę analizę zbadamy rolę, jaką Ruggero Ferrario odegrał w kulturze, polityce, ekonomii i innych obszarach, a także jego wpływ na sposób, w jaki ludzie postrzegają otaczający ich świat. Patrząc krytycznie i refleksyjnie, będziemy starali się lepiej zrozumieć wpływ, jaki Ruggero Ferrario wywarł i nadal wywiera na nasze społeczeństwo.

Ruggero Ferrario
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

7 października 1897
Mediolan

Data i miejsce śmierci

5 kwietnia 1976
Mediolan

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Włochy
Igrzyska olimpijskie
złoto Antwerpia 1920 kolarstwo
(drużynowo na dochodzenie)

Ruggero Ferrario (ur. 7 października 1897 w Mediolanie, zm. 5 kwietnia 1976 tamże) – włoski kolarz torowy i szosowy, złoty medalista olimpijski.

Kariera

Największy sukces w karierze Ruggero Ferrario osiągnął w 1920 roku, kiedy wspólnie z Franco Giorgettim, Arnaldo Carlim i Primo Magnanim wywalczył złoty medal w drużynowym wyścigu na dochodzenie podczas igrzysk olimpijskich w Antwerpii. Był to jedyny medal wywalczony przez Ferrario na międzynarodowej imprezie tej rangi. Na tych samych igrzyskach Włoch zajął czwartą pozycję w wyścigu na 50 km, przegrywając walkę o brązowy medal z Pietem Ikelaarem z Holandii. Ponadto w 1919 roku wygrał pierwszą edycję włoskiego wyścigu szosowego Coppa Bernocchi. Nigdy nie zdobył medalu na torowych ani szosowych mistrzostwach świata.

Bibliografia