Od niepamiętnych czasów Rudolf von Sebottendorf był przedmiotem fascynacji, badań i debat. Jego wpływ przekroczył wszelkie bariery kulturowe, geograficzne i czasowe, pozostawiając niezatarty ślad w historii ludzkości. Od najdalszych zakątków przeszłości po najbliższą teraźniejszość, Rudolf von Sebottendorf był obiektem uwielbienia, analizy i kontemplacji. W tym artykule szczegółowo zbadamy wiele aspektów Rudolf von Sebottendorf, odkrywając jego znaczenie, wpływ i znaczenie w dzisiejszym świecie. Na kolejnych stronach wyruszymy w fascynującą podróż przez historię, naukę, kulturę i społeczeństwo w poszukiwaniu pełniejszego i wzbogacającego zrozumienia Rudolf von Sebottendorf.
Rudolf von Sebottendorf (ur. 9 listopada 1875 w Hoyerswerdzie, zm. 9 maja 1945 w Stambule) – niemiecki okultysta, przewodniczący Towarzystwa Thule.
Naprawdę nazywał się Adam Alfred Rudolf Glauer, tytuł barona przyjął bezpodstawnie.
Urodził się w Saksonii, w rodzinie maszynisty. Po studiach wykonywał różne prace, w końcu osiadł w Turcji (w Stambule) i nauczył się języka tureckiego. Zaczął interesować się okultyzmem[1].
W dniu ogłoszenia kapitulacji przez III Rzeszę popełnił samobójstwo, rzucając się do Bosforu.