Rosarito

W tym artykule zagłębimy się w temat Rosarito, temat, który w ostatnim czasie wzbudził zainteresowanie i dyskusję. _Var1 zyskał na znaczeniu ze względu na swój wpływ na różne obszary, od polityki po naukę, w tym kulturę i społeczeństwo w ogóle. W tym artykule przeanalizujemy różne perspektywy istniejące na Rosarito, oferując pełny i obiektywny przegląd, który pozwoli czytelnikowi wyrobić sobie świadomą opinię na ten temat. Dodatkowo zbadamy pochodzenie i ewolucję Rosarito, a także jego znaczenie w bieżącym kontekście. Bez wątpienia Rosarito stanowi temat o ogromnym znaczeniu, który zasługuje na ostrożne i obiektywne potraktowanie, i właśnie celem tego artykułu jest przedstawienie pełnej i szczegółowej wizji tego tematu, który jest dziś tak aktualny.

Rosarito
Ilustracja
Herb
Herb
Państwo

 Meksyk

Stan

 Kalifornia Dolna

Gmina

Playas de Rosarito

Alkad

Hugo Torres Chabert (PRI)

Wysokość

10 m n.p.m.

Populacja (2005)
• liczba ludności


56 877[1]

Nr kierunkowy

661

Kod pocztowy

22700

Tablice rejestracyjne

2

Położenie na mapie Kalifornii Dolnej
Mapa konturowa Kalifornii Dolnej, u góry po lewej znajduje się punkt z opisem „Rosarito”
Położenie na mapie Meksyku
Mapa konturowa Meksyku, w lewym górnym rogu znajduje się punkt z opisem „Rosarito”
Ziemia32°20′32″N 117°03′22″W/32,342222 -117,056111
Strona internetowa

Rosarito (Playas de Rosarito) – miasto w Meksyku, w stanie Kalifornia Dolna, nad Oceanem Spokojnym. W 2005 liczyło 58 877 mieszkańców. Miasto leży około 25 km na południe od przejścia granicznego z USA w Tijuanie, a ponadto obrębie miasta znajdują się plaże oraz liczne kluby co sprawia, że jest częstym celem wycieczek weekendowych dla amerykańskiej młodzieży.

Gmina Playas de Rosarito

Miasto jest siedzibą władz gminy Playas de Rosarito, jednej z pięciu gmin w tym stanie. W 2005 roku liczba ludności gminy wynosiła 73 305 osób[1]. Jest obecnie najmniejszą i najmłodszą gminą w stanie, utworzoną 29 czerwca 1995 roku. Ludność gminy zajmuje się głównie usługami i obsługą turystyki (61%) a także są zatrudnieni w przemyśle (36%) oraz rolnictwie i hodowli (3%)[2].

Przypisy