Richard Hertwig

Obecnie Richard Hertwig jest tematem na ustach wszystkich. Znaczenie Richard Hertwig rosło na przestrzeni lat, stając się kluczowym punktem w różnych obszarach społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o politykę, ekonomię, naukę, zdrowie, kulturę i wiele innych aspektów, Richard Hertwig przyjął istotną rolę, której nie można przeoczyć. Celem tego artykułu jest zagłębienie się w różne aspekty związane z Richard Hertwig, przeanalizowanie jego wpływu, wyzwań i możliwych konsekwencji na przyszłość. W tym artykule będziemy starali się omówić z różnych perspektyw znaczenie Richard Hertwig dzisiaj i jego prognozy na nadchodzące lata.

Richard Hertwig
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

23 września 1850
Friedberg

Data i miejsce śmierci

3 października 1937
Monachium

profesor nauk przyrodniczych
Specjalność: biologia, zoologia
Alma Mater

Uniwersytet w Jenie
Uniwersytet Zuryski
Uniwersytet w Bonn

Profesura

1881

Nauczyciel akademicki
Uczelnia

Uniwersytet w Jenie
Uniwersytet Albrechta w Królewcu
Uniwersytet w Bonn
Uniwersytet w Monachium

Richard Hertwig (również Richard von Hertwig[1] ur. 23 września 1850 we Friedbergu, zm. 3 października 1937 w Monachium[2]) – biolog niemiecki.

Studiował w Jenie, Zurychu i Bonn, następnie wykładał zoologię na Uniwersytecie Friedricha Schillera w Jenie[1]. Następnie był profesorem na uniwersytetach w Królewcu (1881), Bonn (1883) i Monachium (1885–1925)[1][2].

Interesował się zagadnieniami morfologiczno-porównawczymi bezkręgowców oraz embriologią eksperymentalną[2]. W 1880 roku jako pierwszy opisał układ nerwowy żebropławów[3]. Wraz z bratem Oskarem stworzył metodę pobudzania do rozwoju jaj jeżowców[4]. Napisał wiele prac z zakresu biologii, jest autorem m.in. Podręcznika zoologii (1892, wydanie polskie 1920)[2].

Przypisy

Bibliografia

  • Marcin Czerwiński, Łukasz Sobala, Ile razy powstawał układ nerwowy?, „Kosmos. Problemy nauk biologicznych”, 72 (3), 2023.