Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy

W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy. Niezależnie od tego, czy badamy życie znanej postaci, przyglądamy się wydarzeniu historycznemu, czy zagłębiamy się w aktualny temat, Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy to temat, który fascynuje i intryguje ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Na tych stronach odkryjemy wiele aspektów Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy i przeanalizujemy jego wpływ na różne aspekty społeczeństwa. Od wpływu na kulturę popularną po znaczenie w środowisku akademickim, Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy zachęca nas do refleksji, uczenia się i kwestionowania naszego otoczenia. Przygotuj się więc na głębokie zanurzenie się w świecie Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy i odkrycie wszystkiego, co ten motyw ma do zaoferowania.

Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy, właśc. Biuro Prokuratora (ang. Office of the Prosecutor) - jeden z trzech organów Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy, pełniący funkcje śledcze i oskarżycielskie.

Biurem Prokuratora kieruje główny prokurator (ang. Chief Prosecutor), a jego zastępcą jest wiceprokurator (ang. Deputy Prosecutor). Główny prokurator jest mianowany przez Radę Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych na wniosek sekretarza generalnego ONZ na czteroletnią kadencję z możliwością powtórnego wyboru.

Biuro Prokuratora jest podzielone na dwa wydziały. Wydział Śledztw (ang. Investigation Section) jest odpowiedzialny za postępowanie przygotowawcze. Wydział Oskarżeń (ang. Prosecution Section) wnosi i popiera przed izbami Trybunału oskarżenie.

Siedzibą Biura prokuratora jest w siedziba Trybunału w Aruszy (Tanzania)[1].

Obecnie głównym prokuratorem jest Gambijczyk Hassan Bubacar Jallow, który zastąpił w 2003 na tym stanowisku Szwajcarkę Carlę Del Ponte.

Przypisy

Linki zewnętrzne

Artykuł uwzględnia ograniczony pod względem terytorialnym stan prawny na 13 sierpnia 2006. Zapoznaj się z zastrzeżeniami dotyczącymi pojęć prawnych w Wikipedii.