Temat Plastic Man to taki, który z biegiem czasu wzbudził duże zainteresowanie. Dzięki różnorodnym możliwościom i podejściu Plastic Man przyciągnął uwagę zarówno ekspertów, jak i fanów. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Plastic Man, od jego pochodzenia po konsekwencje dla dzisiejszego społeczeństwa. Poprzez szczegółową i wyczerpującą analizę będziemy starali się lepiej zrozumieć Plastic Man i jego znaczenie w bieżącym kontekście. Od początków do dzisiejszego wpływu Plastic Man był przedmiotem debaty i refleksji, a w tym artykule postaramy się rzucić światło na jego kluczowe punkty.
Plastic Man (alter ego Patrick „Węgorz” O’Brian) – fikcyjna postać (superbohater) z komiksów DC Comics. Został wymyślony przez Jacka Cole’a, a zadebiutował w Police Comics vol. 1 #1 (sierpień 1941). Pierwotnie (w latach 1941–1956) komiksy z jego udziałem były wydawane przez Quality Comics.
Plastic Man jest superbohaterem o mocy rozciągania ciała i przybierania najróżniejszych kształtów.
Patrick O’Brian wychował się na ulicy, ponieważ został osierocony w wieku 10 lat. Wkroczył na drogę przestępstwa, aby przeżyć. Został kasiarzem w gangu przestępczym. Pewnego dnia banda wpadła na pomysł, by włamać się do Crawford Chemistry. Jednak nie spodziewali się mrocznego stróża. Kiedy uciekali, Patrick został postrzelony w ramię, a „koledzy” nie zabrali go ze sobą podczas ucieczki. Na domiar złego wylały się na niego odpady chemiczne. Ostatnimi siłami dobiegł do zbocza. Stracił przytomność. Kiedy się ocknął, spotkał mnicha, który zaprowadził go do klasztoru, w którym wyleczono mu ramię. Kiedy kończyna odzyskała sprawność, odkrył swoje możliwości i zauważył, iż może rozciągać swoje ciało na wiele sposobów. Postanowił zrewanżować się społeczeństwu, zostając bohaterem. Swoją twarz ukrył za czarnymi goglami i wdział czerwony strój.
Pierwszym partnerem Plastic Mana był Woozy Winks. Po restarcie w seriach DC Comics nie należy już do Justice League.