Pięknogrzybek amarantowy

Obecnie Pięknogrzybek amarantowy to motyw, który przykuł uwagę ludzi na całym świecie. Ze względu na swoje znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie Pięknogrzybek amarantowy nadal jest przedmiotem dyskusji w różnych obszarach, od polityki po kulturę popularną. Jego wpływ jest widoczny w sieciach społecznościowych, gdzie stale dzielą się pomysłami, opiniami i debatami na temat Pięknogrzybek amarantowy. W miarę upływu czasu Pięknogrzybek amarantowy pozostaje aktualnym i aktualnym tematem, mającym znaczący wpływ na sposób, w jaki ludzie postrzegają otaczający ich świat. W tym artykule przyjrzymy się różnym perspektywom na Pięknogrzybek amarantowy i jego znaczenie we współczesnym społeczeństwie.

Pięknogrzybek amarantowy
Ilustracja
Systematyka
Domena

eukarionty

Królestwo

grzyby

Typ

podstawczaki

Klasa

pieczarniaki

Rząd

borowikowce

Rodzina

borowikowate

Rodzaj

pięknogrzybek

Gatunek

pięknogrzybek amarantowy

Nazwa systematyczna
Rheubarbariboletus persicolor (H. Engel, Klofac, H. Grünert & R. Grünert) Vizzini, Simonini & Gelardi
Index Fungorum 244: 1 (2015)

Pięknogrzybek amarantowy (Rheubarbariboletus persicolor (H. Engel, Klofac, H. Grünert & R. Grünert) Vizzini, Simonini & Gelardi) – gatunek grzybów z rodziny borowikowatych (Boletaceae)[1].

Systematyka i nazewnictwo

Pozycja w klasyfikacji według Index Fungorum: Rheubarbariboletus, Boletaceae, Boletales, Agaricomycetidae, Agaricomycetes, Agaricomycotina, Basidiomycota, Fungi[1].

Gatunek ten opisali w 1996 roku H. Engel, W. Klofac, H. Grünert i R. Grünert nadając mu nazwę Xerocomus persicolor. W 2015 r. A. Vizzini, G. Simonini i M. Gelardi przenieśli go do rodzaju Rheubarbariboletus[1].

Synonimy[2]:

  • Boletus persicolor (H. Engel, Klofac, H. Grünert & R. Grünert) Assyov 2005
  • Xerocomus persicolor H. Engel, Klofac, H. Grünert & R. Grünert 1996

Nazwa polska według rekomendacji Komisji ds. Polskiego Nazewnictwa Grzybów przy Polskim Towarzystwie Mykologicznym[3].

Przypisy