W dzisiejszym świecie Piotr Włoch stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum ludzi. Wraz z postępem technologii i globalizacją Piotr Włoch staje się coraz ważniejszy we współczesnym społeczeństwie. Niezależnie od tego, czy jest to zjawisko historyczne, wybitna osobowość, aktualny temat czy jakikolwiek inny istotny aspekt, Piotr Włoch przykuł uwagę osób z różnych kultur, grup wiekowych i kontekstów. W tym artykule zbadamy różne perspektywy i aspekty Piotr Włoch, analizując jego wpływ, implikacje i możliwe reperkusje w różnych obszarach.
Piotr Włoch (ur. 3 października 1954 w Tomaszowie Lubelskim) – polski prawnik, samorządowiec, były wicemarszałek województwa lubelskiego.
W 1978 ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskał następnie uprawnienia radcy prawnego. Absolwent Centrum Podyplomowego Kształcenia Pracowników Administracji Państwowej Instytutu Organizacji i Zarządzania Kadr w Warszawie.
W latach 1985–1990 był wiceprezydentem Lublina z ramienia Stronnictwa Demokratycznego. W latach 1998–2006 sprawował mandat radnego sejmiku lubelskiego I i II kadencji z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dwukrotnie pełnił funkcję wicemarszałka województwa (w okresach 2001–2002 i 2003–2005). Był także wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W 2001 bez powodzenia kandydował do Senatu.
Zasiadał w radzie społecznej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w tym mieście. Działa w regionalnym Towarzystwie Przyjaciół Dzieci.
W 2007 odszedł z SLD.
W 2003 otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.