W dzisiejszym świecie Piotr Nalepa odgrywa istotną rolę w różnych obszarach życia. Jego znaczenie znajduje odzwierciedlenie w społeczeństwie, gospodarce, polityce, kulturze i codziennym życiu ludzi. Piotr Nalepa był przedmiotem badań i zainteresowań w różnych czasach i kontekstach, co pokazuje jego znaczenie w czasie. W tym artykule zbadamy wpływ i wpływ Piotr Nalepa na różne aspekty społeczeństwa, a także jego ewolucję na przestrzeni historii. Dodatkowo przeanalizujemy, w jaki sposób Piotr Nalepa jest dziś nadal tematem debaty i refleksji oraz jak zmieniało się jego znaczenie na przestrzeni czasu.
Piotr Nalepa (ur. 1965) – gitarzysta i kompozytor, syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy.
Karierę rozpoczynał u boku ojca, w którego zespole występował nieprzerwanie od 1993 r.
W latach 2007–2009 był współorganizatorem Breakout Festiwal, dedykowanemu pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy.
Od 2007 roku rokrocznie zasiada w jury Festiwalu Bluesowo-Rockowego im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” odbywającego się w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W styczniu 2008 r., z okazji 40. rocznicy założenia grupy Breakout, ruszyła trasa Piotr Nalepa Breakout Tour, w której muzykowi towarzyszył zespół Nie-bo oraz gościnnie Maciej Maleńczuk, z którym chęć współpracy wyraził przed śmiercią Tadeusz Nalepa. Do listopada 2008 r. odbyło się ok. 30 koncertów w ramach trasy Piotr Nalepa Breakout Tour (w tym kilka za granicą).
14 sierpnia 2009 r. Piotr Nalepa wystąpił z grupą Nie-bo na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Koncert zorganizowano z okazji 50. rocznicy polskiego Rock & Rolla, dedykowany był ojcu polskiego big-beatu Franciszkowi Walickiemu, który skończył 88 lat.
W latach 2008–2009 w Cieszanowie odbyły się dwie edycje Breakout Festiwal, którym patronował i występował na nich Piotr Nalepa[1]. W 2010 roku podczas kolejnej edycji festiwalu, który przeniósł się do Rzeszowa, występował zespół Piotr Nalepa Breakout Tour oraz zespół Dżem[2]. W 2020 roku odbyła się 11. edycja festiwalu pod nazwą Rzeszów Breakout Days, współorganizowana przez Estradę Rzeszowską[3], podczas której m.in. występował Piotr Nalepa ze swym zespołem[4].
Piotr Nalepa współpracował także z innymi artystami, głównie jako kompozytor, m.in. Kasią Kowalską i Januszem Panasewiczem. Brał także udział w nagrywaniu muzyki do filmów Sposób na Alcybiadesa (1997) i Spona (1998).