Piekło poczeka

Obecnie Piekło poczeka to temat, który zyskał duże znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie. Wraz z postępem technologii i globalizacją Piekło poczeka stało się słowem kluczowym w ludzkim słowniku, ponieważ obejmuje różne aspekty życia codziennego. Od polityki, ekonomii, kultury, zdrowia po rozrywkę, Piekło poczeka stał się tematem ogólnego zainteresowania, generując debaty, refleksje i działania w różnych obszarach. Dlatego tak istotne jest dokładne przeanalizowanie i zrozumienie znaczenia Piekło poczeka w dzisiejszym świecie. W tym artykule zbadamy różne wymiary Piekło poczeka i jego wpływ na społeczeństwo, a także możliwe przyszłe perspektywy związane z tym tematem.

Piekło poczeka (ang. Devil May Care) – powieść sensacyjna autorstwa Sebastiana Faulksa, nawiązująca do serii powieści z Jamesem Bondem. Premiera powieści odbyła się 28 maja 2008, w setną rocznicę urodzin Iana Fleminga, autora książek o słynnym agencie 007.

Treść

Akcja książki toczy się w drugiej połowie lat 60. XX wieku (po „Człowieku ze złotym pistoletem”). James Bond czuje się znudzony pracą. Chce porzucić służbę. M, jego szef, wysyła go na przymusowy urlop. Bond przebywa na Karaibach (Barbadosie), potem jedzie na włoską i francuską Riwierę. Tuż przed końcem tej „kwarantanny” zostaje wezwany przez M – bo Ojczyzna go potrzebuje, znowu. Niejaki Gorner planuje wykończenie Wielkiej Brytanii narkotykami. Planuje także zniszczyć kraj raz na zawsze i dlatego chce wciągnąć Zjednoczone Królestwo w wojnę z ZSRR.

M ma natomiast w zanadrzu inne zadanie – chce, żeby Bond sam zechciał wrócić do czynnej służby. Ściąga go więc do Londynu i wysyła z misją do Iranu. W książce pojawia się także piękna kobieta oraz Felix Leiter z CIA, przyjaciel Bonda.

Linki zewnętrzne