Paweł Wawrzyński

W dzisiejszym artykule zagłębimy się w ekscytujący świat Paweł Wawrzyński. Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w danej dziedzinie, czy dopiero zaczynasz ją odkrywać, w tym artykule każdy znajdzie coś dla siebie. Zbadamy najważniejsze aspekty Paweł Wawrzyński, od jego historii po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo. Dodatkowo omówimy najnowsze trendy i odkrycia związane z Paweł Wawrzyński, a także opinie ekspertów w tej dziedzinie. Przygotuj się na fascynującą podróż przez Paweł Wawrzyński i odkryj wszystko, co ten motyw ma do zaoferowania. Nie przegap tego!

Paweł Wawrzyński
Data i miejsce urodzenia

5 stycznia 1978
Warszawa

doktor habilitowany nauk technicznych
Specjalność: uczenie maszynowe
Alma Mater

Politechnika Warszawska

Doktorat

25 października 2005 – informatyka
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

Habilitacja

13 grudnia 2016 – informatyka
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

adiunkt
Uczelnia

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

Paweł Wawrzyński (ur. 5 stycznia 1978 w Warszawie[1]) – polski informatyk, doktor habilitowany nauk technicznych oraz ekonomista. Specjalizuje się w uczeniu maszynowym. Adiunkt na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Życiorys

Absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. W 2001 ukończył studia magisterskie z informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, a w 2004 – z ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego[1]. Doktoryzował się w 2005 na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, pisząc pracę pt. Intensywne uczenie się przez wzmacnianie, przygotowaną pod kierunkiem Andrzeja Pacuta, natomiast habilitację z informatyki uzyskał w 2016[2] na podstawie cyklu publikacji pt. Wzbogacenie metodyki uczenia się przez wzmacnianie umożliwiające jej stosowanie w sterowaniu[2][3].

Od 2006 do 2017 pracował w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej PW, natomiast w 2017 rozpoczął pracę w Instytucie Informatyki, w latach 2018–2020 pełniąc tam funkcję zastępcy dyrektora ds. naukowych[4]. W swojej działalności naukowej skupił się zagadnieniach związanych ze sztuczną inteligencją, w szczególności sieciami neuronowymi i uczeniem maszynowym przez wzmacnianie. Zajmuje się także robotyką oraz naukami kognitywnymi, przede wszystkim modelowaniem pamięci, świadomości i percepcji[1][4]. Publikował prace w takich czasopismach jak „Neural Networks”, „International Journal of Machine Learning and Computing”, „Neurocomputing” czy „Robotics and Autonomous Systems”[5].

Od 2023 roku lider zespołu badawczego „Uczenie w sterowaniu, grafach i sieciach” w IDEAS NCBR[6][7].

Przypisy