Park Sang-young

We współczesnym świecie Park Sang-young zyskał duże znaczenie we wszystkich sferach społeczeństwa. Jej wpływ odbija się na życiu ludzi, w sferze ekonomicznej, politycznej, kulturalnej i technologicznej. Park Sang-young to temat, który nie pozostawia nikogo obojętnym, wywołując wokół niego debatę, refleksję i działania. W całej historii Park Sang-young był stałym punktem odniesienia, wyznaczającym ważne kamienie milowe i zmiany w sposobie, w jaki żyjemy i wchodzimy w relacje. W tym artykule zbadamy różne aspekty i perspektywy Park Sang-young, aby lepiej zrozumieć jego wpływ i zasięg w dzisiejszym społeczeństwie.

Park Sang-young
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

16 października 1995
Jinju

Wzrost

177 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Korea Południowa
Igrzyska olimpijskie
złoto Rio de Janeiro 2016 szermierka
(szpada ind.)
brąz Tokio 2020 szermierka
(szpada druż.)
Mistrzostwa świata
srebro Kazań 2014 szpada druż.
srebro Wuxi 2018 szpada druż.
Igrzyska azjatyckie
złoto Incheon 2014 szpada druż.
srebro Dżakarta 2018 szpada ind.
brąz Dżakarta 2018 szpada druż.

Park Sang-young (kor. 박 상영, ur. 16 października 1995 w Jinju[1]) – południowokoreański szermierz szpadzista, dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i trzykrotny medalista igrzysk azjatyckich.

Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku wywalczył złoty medal indywidualnie, pokonując w finale Węgra Gézę Imrego 15:14[2]. Na tej samej imprezie był też piąty w zawodach drużynowych[3]. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio Koreańczycy w składzie: Park Sang-young, Ma Se-geon, Song Jae-ho i Kweon Young-jun zdobyli brązowy medal drużynowo[4]. W rywalizacji indywidualnej zajął tym razem siódmą pozycję[5].

Podczas mistrzostw świata w Kazaniu (2014) reprezentacja Korei w składzie: Jung Jin-sun, Kweon Young-jun, Park Kyoung-doo i Park Sang-young zajęła drugie miejsce w zawodach drużynowych[6]. Wynik ten Koreańczycy powtórzyli na mistrzostwach świata w Wuxi (2018)[7].

Ponadto zdobył złoty medal drużynowo na igrzyskach azjatyckich w Inczon (2014)[8] oraz srebrny indywidualnie i brązowy drużynowo podczas igrzysk azjatyckich w Dżakarcie (2018)[9][10].

Przypisy

Linki zewnętrzne