Państwowy Uniwersytet Mongolski

Obecnie Państwowy Uniwersytet Mongolski jest bardzo istotnym tematem, który przykuł uwagę szerokiego spektrum społeczeństwa. Wraz z ciągłym postępem technologii i globalizacją, Państwowy Uniwersytet Mongolski stał się centralnym punktem debaty i dyskusji w różnych obszarach. Od pola akademickiego, przez świat pracy, po sferę polityczną, Państwowy Uniwersytet Mongolski wywołał szereg refleksji i pytań, które mają na celu zrozumienie jego wpływu na współczesne społeczeństwo. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty związane z Państwowy Uniwersytet Mongolski, analizując jego implikacje w różnych dziedzinach i oferując kompleksową wizję tego tematu, który jest dziś tak aktualny.

Państwowy Uniwersytet Mongolski
Монгол Улсын Их Сургууль
National University of Mongolia
Ilustracja
Główny budynek uczelni
Data założenia

1942

Typ

państwowa

Państwo

 Mongolia

Liczba studentów

10 000[1]

Rektor

S.Tumur-Ochir

Położenie na mapie Mongolii
Mapa konturowa Mongolii, w centrum znajduje się punkt z opisem „Państwowy Uniwersytet Mongolski”
Ziemia47°55′22″N 106°55′09″E/47,922778 106,919167
Strona internetowa

Państwowy Uniwersytet Mongolski (mong. Монгол Улсын Их Сургууль, Mongol Ulsyn Ich Surguul) – najstarszy uniwersytet w Mongolii, założony w 1942 w Ułan Batorze.

30 listopada 2008 tytuł doktora honoris causa uczelni otrzymał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński. W 2023 roku ten sam tytuł otrzymał Prezydent Andrzej Duda[2].

Przypisy

  1. Państwowy Uniwersytet Mongolski, Statistics (ang.).
  2. Prezydent RP doktorem honoris causa Państwowego Uniwersytetu Mongolskiego , prezydent.pl, 26 kwietnia 2023 .

Linki zewnętrzne