Odrodzenie (tygodnik)

Temat Odrodzenie (tygodnik) ma ogromne znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie. Wywołało to szeroką debatę i stało się centralnym punktem dyskusji w różnych obszarach. Wpływ Odrodzenie (tygodnik) na nasze życie jest niezaprzeczalny, a jego znaczenie zostało docenione przez ekspertów w tej dziedzinie. W całej historii Odrodzenie (tygodnik) odgrywał ważną rolę, kształtując sposób, w jaki żyjemy i współdziałamy z naszym środowiskiem. W tym artykule zbadamy dzisiaj różne aspekty Odrodzenie (tygodnik) i jego wpływu. Od jego początków po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, zanurzymy się w głębokiej analizie, która pozwoli nam lepiej zrozumieć znaczenie Odrodzenie (tygodnik) w naszym życiu.

Odrodzenie
Ilustracja
Częstotliwość

tygodnik

Państwo

 Polska

Język

polski

Pierwszy numer

1944

Ostatni numer

1950

Odrodzenie (1944–1950) – tygodnik, pierwsze w Polsce powojenne pismo społeczno-kulturalne.

Odrodzenie powstało w roku 1944 w Lublinie, następnie było wydawane w Krakowie (1945–1947), a potem w Warszawie (1947–1950). Pismo popierało politykę kulturalną władz[1].

Redaktorami pisma byli:

Z pismem współpracowali między innymi:

„Odrodzenie” miało duży wpływ na rozwój kultury, a w szczególności literatury po wojnie. W roku 1950 tygodnik został połączony z tygodnikiem „Kuźnica” (1945–1950), a w wyniku tej fuzji powstał tygodnik „Nowa Kultura[1].

Przypisy