Nowy Dwór (rejon szczuczyński)

W tym artykule szczegółowo zbadamy Nowy Dwór (rejon szczuczyński), analizując jego pochodzenie, wpływ i dzisiejsze znaczenie. Nowy Dwór (rejon szczuczyński) to temat, który wzbudził zainteresowanie wielu ludzi na całym świecie, ponieważ obejmuje ważne aspekty naszego społeczeństwa, kultury i historii. W tym tekście przeanalizujemy różne perspektywy i opinie na temat Nowy Dwór (rejon szczuczyński), aby zaoferować wszechstronną i kompletną wizję tego tematu. Mamy nadzieję, że pod koniec czytania czytelnicy będą mieli głębsze i bardziej znaczące zrozumienie Nowy Dwór (rejon szczuczyński), co pozwoli im na refleksję i sformułowanie własnych wniosków na ten temat.

Nowy Dwór
Ilustracja
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Państwo

 Białoruś

Obwód

 grodzieński

Rejon

szczuczyński

Populacja (2009)
• liczba ludności


540[1]

Kod pocztowy

231540

Położenie na mapie obwodu grodzieńskiego
Mapa konturowa obwodu grodzieńskiego, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Nowy Dwór”
Położenie na mapie Białorusi
Mapa konturowa Białorusi, po lewej znajduje się punkt z opisem „Nowy Dwór”
Ziemia53°48′N 24°33′E/53,800000 24,550000

Nowy Dwór (biał. Новы Двор) – wieś (dawniej miasteczko) na Białorusi, w obwodzie grodzieńskim, w rejonie szczuczyńskim.

Miasto królewskie położone było w końcu XVIII wieku w powiecie lidzkim województwa wileńskiego[2].

W II Rzeczypospolitej w woj. nowogródzkim, w powiecie lidzkim, a od 1929 w powiecie szczuczyńsim. Siedziba gminy Nowy Dwór[3]. W 1921 roku miejscowość liczyła 655 mieszkańców[4]. Po wojnie wieś weszła w struktury administracyjne Związku Radzieckiego.

Przypisy

  1. Liczby ludności miejscowości obwodu grodzieńskiego na podstawie spisu ludności wg stanu na dzień 14 października 2009 roku. (ros.).
  2. Вялікі гістарычны атлас Беларусі Т.2, Mińsk 2013, s. 88.
  3. Główny Urząd Statystyczny w Warszawie: Województwa centralne i wschodnie Rzeczypospolitej Polskiej - podział na gminy według stanu z dnia 1.IV 1933 roku, Książnica-Atlas, Lwów 1933
  4. Skorowidz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej - Tom VII - Część I - Województwo Nowogródzkie, Główny Urząd Statystyczny Rzeczypospolitej Polskiej, Warszawa 1923