Northrop Grumman X-47B

W następnym artykule porozmawiamy o Northrop Grumman X-47B, temacie o dużym znaczeniu dzisiaj. Northrop Grumman X-47B to temat, który przykuł uwagę wielu ludzi na całym świecie, czy to ze względu na jego wpływ na społeczeństwo, jego znaczenie na poziomie osobistym, czy też wpływ na różne aspekty życia codziennego. Od momentu pojawienia się Northrop Grumman X-47B wywołał szeroką debatę i wzbudził rosnące zainteresowanie zarówno wśród ekspertów, jak i hobbystów. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane ze zmienną Northrop Grumman X-47B, analizując jej znaczenie, implikacje i ewolucję w czasie. Przygotuj się na zagłębienie się w fascynujący świat Northrop Grumman X-47B i odkryj wszystko, co ten motyw ma do zaoferowania!

Northrop Grumman X-47B – demonstracyjny bezzałogowy bojowy statek powietrzny (UCAV) przeznaczony do operacji na lotniskowcach. Opracowany przez amerykańską firmę zajmującą się technologiami obronnymi Northrop Grumman, projekt X-47 rozpoczął się w ramach programu J-UCAS DARPA, a następnie stał się częścią programu demonstracji bezzałogowego systemu powietrznego bojowego (UCAS-D) Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. X-47B to bezogonowy samolot odrzutowy o mieszanym korpusie, zdolny do półautonomicznego działania i tankowania w powietrzu[1].

Pierwszy lot X-47B odbył się w 2011 roku, a w 2015 jego dwa aktywne demonstratory przeszły szeroko zakrojone testy w locie i integrację operacyjną, po pomyślnym przeprowadzeniu serii demonstracji na lądzie i na lotniskowcach[2][3]. W sierpniu 2014 roku Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych ogłosiła, że włączyła X-47B do operacji lotniskowców wraz z załogowymi statkami powietrznymi[4], a do maja 2015 roku uznano, że główny program testów został ukończony[5][6]. Same demonstratory X-47B miały po ukończeniu testów w locie stać się eksponatami muzealnymi, ale później Marynarka Wojenna zdecydowała się utrzymać je w stanie latającym do czasu dalszego rozwoju[7][8].

Przypisy