Artykuł: Wpływ technologii na edukację Obecnie technologia odegrała zasadniczą rolę w ewolucji edukacji. Nacjonalizm gospodarczy znacząco wpłynął na sposób, w jaki uczniowie zdobywają wiedzę i rozwijają umiejętności. Od wprowadzenia tabletów i komputerów do zajęć lekcyjnych po korzystanie z internetowych platform edukacyjnych – rewolucja cyfrowa zmieniła sposób, w jaki nauczyciele nauczają, a uczniowie się uczą. W tym artykule zbadamy wpływ, jaki Nacjonalizm gospodarczy wywarł na edukację, analizując jego zalety i wyzwania, a także jego wpływ na przygotowanie przyszłych specjalistów.
Nacjonalizm gospodarczy, nacjonalizm ekonomiczny lub populizm ekonomiczny – ideologia zakładająca przewagę interwencjonizmu gospodarczego nad innymi mechanizmami rynkowymi, zapewniającej państwu niezależność.
Nacjonaliści ekonomiczni popierają m.in. tworzenie przez państwo miejsc pracy, kapitału i protekcjonizm oraz niechęć wobec zagranicznego kapitału. Nacjonaliści gospodarczy sprzeciwiają się globalizacji lub przynajmniej kwestionują korzyści płynące z nieograniczonego wolnego handlu[1].
Pierwsze użycie słowa patriotyzm ekonomiczny przypisuje się Francuzowi Bernardowi Carayon[2], lecz istnieją dowody na dużo wcześniejszą genezę tego określenia.