W następnym artykule zbadamy wpływ Miles O’Keeffe na współczesne społeczeństwo i jego ewolucję na przestrzeni lat. Od momentu pojawienia się Miles O’Keeffe wywołuje ciągłą debatę w różnych obszarach, wywołując zarówno podziw, jak i kontrowersje. Poprzez szczegółową analizę zbadamy różne aspekty związane z Miles O’Keeffe, od jego znaczenia w kulturze popularnej po wpływ na obecne trendy. Podobnie zbadamy różne opinie i perspektywy istniejące wokół Miles O’Keeffe, aby zaoferować kompletną i wzbogacającą panoramę.
Imię i nazwisko |
Frank Miles O’Keeffe |
---|---|
Data i miejsce urodzenia |
20 czerwca 1954 |
Zawód |
aktor, producent filmowy |
Lata aktywności |
od 1981 |
Frank Miles O’Keeffe[1] (ur. 20 czerwca 1954 w Ripley) – amerykański aktor i producent filmowy[2].
O’Keeffe urodził się w Ripley[3], w stanie Tennessee, w hrabstwie Lauderdale. Jako zawodnik futbolu amerykańskiego, uczęszczał do United States Air Force Academy i w 1972 grał w drużynie futbolowej jako środkowy pomocnik[4]. Jednakże w 1973 przeniósł się do Mississippi State University w ramach stypendium piłkarskiego jako offensive line. W tym czasie ważył 240 funtów (110 kg). Następnie przeniósł się do University of South w Sewanee, w stanie Tennessee i stał się małym studenckim uznanym zawodnikiem w tight end jak i wspomagającym.
Po ukończeniu studiów na wydziale nauk politycznych i psychologii, O’Keeffe przez dwa lata pracował jako doradca systemu prawa w zakładzie karnym w stanie Tennessee. Z czasem wyjechał do Kalifornii, gdzie grał w półzawodowej drużynie rugby, zanim został zaangażowany w Hollywood.
Debiutował na kinowym ekranie jako Tarzan poszukujący legendarnego cmentarzyska słoni w filmie Johna Dereka Tarzan – człowiek małpa (Tarzan, the Ape Man, 1981) u boku Richarda Harrisa i Johna Phillipa Law. Film zebrał fatalne recenzje, pięć nominacji do Złotej Maliny, w tym dla O’Keeffe’a w kategorii „najgorsza nowa gwiazda”[5] i Złotą Malinę dla najgorszej aktorki dla Bo Derek. Krytycy zarzucali wówczas reżyserowi, że „zamiast opowiadać ciekawą historię, eksponuje urodę własnej żony”[6].
Stał się znany z roli szermierza, alchemika, maga i uczonego Atora w filmowej trylogii magii i miecza: Ator – Walczący Orzeł (Ator, the Fighting Eagle, 1982), Ator niezwyciężony (Ator 2: L'invincibile Orion, 1982) i Iron Warrior (1987)[7].
W 1987 wystąpił w filmie akcji Brunona Matteiego Double Target u boku Donalda Pleasence'a i Bo Svensona.
Gościł w sześciu odcinkach talk-show Grahama Nortona zrealizowanego przez Channel 4 Graham Norton na tak (So Graham Norton, 1999, 2001).