Mike Wallace

W dzisiejszym świecie Mike Wallace jest istotnym tematem, który przykuł uwagę ogółu społeczeństwa. Wraz z postępem technologii i globalizacją Mike Wallace stał się tematem dyskusji i debat w różnych obszarach, od polityki po naukę, w tym kulturę i rozrywkę. Ponieważ Mike Wallace w dalszym ciągu wpływa na nasze życie w nieoczekiwany sposób, niezwykle ważne jest zbadanie jego implikacji i konsekwencji we współczesnym społeczeństwie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zjawisku Mike Wallace i jego wpływowi na różne aspekty naszego codziennego życia.

Myron Leon Wallace
czarno-białe zdjęcie przedstawiające czarnowłosego mężczyznę w popielastym garniturze i ciemnym krawacie
Mike Wallace (1968)
Data i miejsce urodzenia

9 maja 1918
Brookline

Data i miejsce śmierci

7 kwietnia 2012
New Canaan

Zawód, zajęcie

dziennikarz

Myron Leon „Mike” Wallace (ur. 9 maja 1918 w Brookline, zm. 7 kwietnia 2012 w New Canaan) – amerykański dziennikarz, jeden z oryginalnych prowadzących programu 60 Minutes który zadebiutował w 1968.

Urodził się pod nazwiskiem Wallik w rodzinie żydowskich emigrantów z Rosji. W czasie swojej kariery nagrodzony 21 nagrodami Emmy oraz pięciokrotny zdobywca Peabody Award[1]. Znany z agresywnego stylu, w jakim przeprowadzał wywiady. Wśród osób publicznych, które udzieliły mu wywiadu, byli m.in. prezydenci Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy, Lyndon B. Johnson, Jimmy Carter i Ronald Reagan, Pierwsze Damy Nancy Reagan i Eleanor Roosevelt, działacz Martin Luther King, polityk Jasir Arafat, ajatollah Ruhollah Chomejni, malarz Salvador Dalí, piosenkarki Barbra Streisand, Tina Turner i Janis Joplin czy kompozytor Leonard Bernstein[2].

Przypisy

  1. "60 Minutes" icon Mike Wallace dies at 93. cbsnews.com, 2012-04-08. . . (ang.).
  2. Mike Wallace dead: ’60 Minutes’ legend was 93. yahoo.com, 2012-04-08. . (ang.).

Linki zewnętrzne