Mieczysław Wołudzki

Dzisiaj zagłębimy się w ekscytujący i istotny temat, który przyciągnął uwagę wielu osób: Mieczysław Wołudzki. Od jego początków po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, Mieczysław Wołudzki to temat, który nie pozostawia nikogo obojętnym. W tym artykule będziemy badać różne aspekty związane z Mieczysław Wołudzki, od jego tła historycznego po wpływ na życie codzienne. Poprzez głęboką i przemyślaną analizę będziemy starali się zrozumieć znaczenie i znaczenie, jakie ma dzisiaj Mieczysław Wołudzki, a także jego potencjał na przyszłość. Krótko mówiąc, zanurzymy się w podróż, podczas której odkryjemy bogactwo i złożoność Mieczysław Wołudzki, uwzględniając różne perspektywy i podejścia, aby wzbogacić naszą wiedzę na ten fascynujący temat.

Mieczysław Wołudzki
Data i miejsce urodzenia

15 stycznia 1920
Wilno

Data i miejsce śmierci

11 lipca 2008
Głowno

Stopień instruktorski

harcmistrz

Organizacja harcerska

Związek Harcerstwa Polskiego

komendant hufca
Odznaczenia
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Złoty Krzyż Zasługi Srebrny Krzyż Zasługi Krzyż Partyzancki Krzyż Armii Krajowej Medal Komisji Edukacji Narodowej Złoty Krzyż „Za Zasługi dla ZHP” Srebrny Krzyż „Za Zasługi dla ZHP”

Mieczysław Wołudzki (ur. 15 stycznia 1920 w Wilnie, zm. 11 lipca 2008 w Głownie) – harcmistrz Związku Harcerstwa Polskiego.

Organizator i pierwszy komendant Hufca ZHP w Głownie. Był także założycielem i pierwszym dyrektorem Państwowego Domu Dziecka w Głownie. Jako żołnierz Armii Krajowej (ps. Ikar) był uczestnikiem akcji „Burza” .

Był członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W 2003 r. Rada Miasta Głowno nadała mu tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Głowna. Był także Honorowym Komendantem Hufca ZHP w Głownie.

11 lipca 2008 roku zmarł we własnym domu w Głownie, najprawdopodobniej w czasie snu.

Odznaczenia