Maurice Huet

W dzisiejszym świecie Maurice Huet stał się tematem coraz większego zainteresowania ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Od wpływu na społeczeństwo po implikacje dla gospodarki światowej, Maurice Huet wywołał debatę i kontrowersje w różnych obszarach. Kiedy zagłębiamy się w ten ekscytujący temat, niezwykle ważne jest zrozumienie jego wielu aspektów i rozważenie różnych perspektyw, które istnieją w tej kwestii. W tym artykule zbadamy różne aspekty Maurice Huet, analizując jego wpływ na współczesny świat i jego potencjał do kształtowania przyszłości.

Maurice Huet
Data i miejsce urodzenia

1 grudnia 1918
Paryż

Data i miejsce śmierci

8 czerwca 1991
Tours

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Francja
Igrzyska olimpijskie
złoto Londyn 1948 szermierka
(szpada druż.)
Mistrzostwa świata
srebro Monte Carlo 1950 szpada druż.
srebro Bruksela 1953 szpada druż.
srebro Rzym 1955 szpada druż.
brąz Luksemburg 1954 szpada druż.
brąz Filadelfia 1958 szpada druż.

Maurice Fernand Huet (ur. 1 grudnia 1918 w Paryżu, zm. 8 czerwca 1991 w Tours) – francuski szpadzista, złoty medalista olimpijski i wielokrotny medalista mistrzostw świata.

Na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 1948 roku Francuzi w składzie: Maurice Huet, Michel Pécheux, Marcel Desprets, Édouard Artigas, Henri Guérin i Henri Lepage zdobyli drużynowo złoty medal[1]. Był to jego jedyny start olimpijski.

Podczas mistrzostw świata w Monte Carlo w 1950 roku wspólnie z René Bougnolem, Jéhanem de Buhanem, Henrim Guérinem, Claude'em Nigonem i Michelem Pécheux zdobył srebrny medal w zawodach drużynowych. W tej samej konkurencji zdobywał następnie srebrne medale na mistrzostwach świata w Brukseli (1953) i mistrzostwach świata w Rzymie (1955) oraz brązowe na mistrzostwach świata w Luksemburgu (1954) i mistrzostwach świata w Filadelfii (1958).[2]

Przypisy

Linki zewnętrzne