W dzisiejszym świecie Małgorzata Warda to temat, który przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie. Ze względu na swój wpływ na społeczeństwo, kulturę i gospodarkę Małgorzata Warda stał się tematem żarliwych dyskusji i debat. Od swoich początków do dzisiejszej ewolucji, Małgorzata Warda pozostawił niezatarty ślad w historii i nadal jest istotny we współczesnym świecie. W tym artykule zbadamy różne aspekty Małgorzata Warda, od jego znaczenia po konsekwencje, aby lepiej zrozumieć jego wpływ na nasze życie.
Data i miejsce urodzenia |
10 lutego 1978 |
---|---|
Strona internetowa |
Małgorzata Maja Warda (ur. 10 lutego 1978 w Gdyni)[1] – polska pisarka, malarka i rzeźbiarka.
Pisarka mieszka w Gdyni.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
W 2004 roku zadebiutowała „Bajką o laleczce” w zbiorze „Wesołe historie”[1] wydawnictwa Wilga. Prawdziwy, prozatorski debiut, to książka „Dłonie” wydana w 2005 przez hajnowskie wydawnictwo Ligatura. Jednak sukces przyniosła jej dopiero powieść „Ominąć Paryż” (Prószyński i S-ka, 2006). Autorka reprezentuje w tym wydawnictwie „Serię z cynamonem”, do której zalicza się również jej kolejna powieść pt. „Czarodziejka” (Prószyński i S-ka, 2006). 5 czerwca 2007 roku miała premierę powieść pt. „Środek lata”, dojrzała i ugruntowująca pozycję pisarki na polskiej scenie literackiej. Dwa z jej opowiadań znalazły się w bestsellerowych zbiorach „Opowiadania letnie” (2006, Prószyński i S-ka) oraz „Opowiadania szkolne” (2007, Prószyński i S-ka).
Jest autorką kilku tekstów do piosenek zespołu Farba.
Kolejną jej powieścią jest książka pt. "Nie ma powodu, by płakać", opowiadająca historię z dwóch tygodni życia warszawskich artystów z ASP.
W 2010 roku ukazała się „Nikt nie widział, nikt nie słyszał...”, rozwijająca tematykę ze „Środka lata” i traktująca o problemie porwań i zaginięć dzieci, a w 2012 „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”. 11 września 2014 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się kolejna powieść autorki pt. „Miasto z lodu”. Jej książka dla młodzieży „5 sekund do lo” otrzymała tytuł „Książka Roku 2015” Polskiej Sekcji IBBY[2]. W 2017 nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazał się drugi tom „5 sekund do Io. Rebeliantka”[3].