MFK Chrudim

W tym artykule zbadamy MFK Chrudim z różnych perspektyw i zagłębimy się w jego dzisiejsze znaczenie i znaczenie. MFK Chrudim jest od dawna przedmiotem zainteresowania i debaty i jest niezbędny do zrozumienia jego wpływu na różne aspekty życia codziennego. Na tych stronach będziemy analizować różne aspekty MFK Chrudim i dokładnie badać jego implikacje w naszym obecnym społeczeństwie. Od jego powstania po ewolucję w czasie – zagłębimy się w szczegółową analizę, która pozwoli nam lepiej zrozumieć rolę, jaką odgrywa MFK Chrudim w naszym codziennym życiu.

MFK Chrudim
Pełna nazwa

Městský fotbalový klub Chrudim

Barwy

       

Data założenia

1923

Liga

Fotbalova národní liga

Państwo

 Czechy

Stadion

Stadion Za Vodojemem, Chrudim

Prezes

Tomáš Linhart

Trener

Radek Kronďák 2022

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

Městský fotbalový klub Chrudim w skrócie MFK Chrudimczeski klub piłkarski, grający w Fotbalova národní liga, mający siedzibę w mieście Chrudim.

Historia

Klub został założony w 1923 roku jako AFK Chrudim. W 2011 roku przyjął obecną nazwę w wyniku fuzji z SK Chrudim 1887[1]. W 2011 roku klub wywalczył awans do trzeciej ligi[2]. W 2012 roku wygrał te rozgrywki, jednak nie wywalczył awansu do drugiej lidze czeskiej z powodu braku odpowiedniego stadionu. Jego miejsce zajął FK Pardubice[3]. W sezonie 2017/2018 MFK Chrudim wywalczył historyczny awans do drugiej ligi[4].

Historyczne nazwy

  • 1923 – AFK Chrudim (Amatérský fotbalový klub Chrudim)
  • 195? – TJ Spartak Chrudim (Tělovýchovná jednota Spartak Chrudim)
  • 1974 – TJ Transporta Chrudim (Tělovýchovná jednota Transporta Chrudim), fuzja z TJ Lokomotiva Chrudim
  • 19?? – TJ Spartak Transporta Chrudim (Tělovýchovná jednota Spartak Transporta Chrudim)
  • 1993 – AFK Chrudim (Amatérský fotbalový klub Chrudim)
  • 2011 – MFK Chrudim (Městský fotbalový klub Chrudim)[5], fuzja z SK Chrudim

Sukcesy

Stadion

Domowe mecze klub rozgrywa na stadionie Stadion Za Vodojemem, położonym w mieście Chrudim. Stadion może pomieścić 2350 widzów[6].

Przypisy