Louis Schweitzer

W tym artykule chcemy poruszyć kwestię Louis Schweitzer, która w ostatnich latach zyskała niespotykane dotąd znaczenie. Louis Schweitzer to temat, który przykuł uwagę ekspertów z różnych dziedzin i wywołał intensywną debatę na całym świecie. Istnieje wiele aspektów, które można zbadać w tym zakresie, począwszy od jego wpływu na społeczeństwo, a skończywszy na implikacjach w sferze gospodarczej. Idąc tym tropem, zamierzamy zagłębić się w różne perspektywy istniejące dla Louis Schweitzer, a także możliwe przyszłe scenariusze, które mogą wyniknąć z jego ewolucji. Bez wątpienia jest to temat o dużej złożoności i zakresie, dlatego konieczne jest przeanalizowanie go pod wieloma względami, aby w pełni zrozumieć jego dzisiejsze znaczenie i znaczenie.

Louis Schweitzer (ur. 1942 w Genewie w Szwajcarii) – w okresie od 27 maja 1992 do 29 kwietnia 2005 szef firmy Renault. Obecnie jest członkiem zarządu angielsko-szwedzkiego koncernu farmaceutycznego AstraZeneca oraz dyrektorem niewykonawczym firm: BNP Paribas, Électricité de France, Veolia Environnement, Volvo AB i L’Oréal.

Jest synem Pierre-Paula Schweitzera. Spokrewniony z Jeanem-Paulem Sartre- głównym filozofem egzystencjalizmu. Posiada dyplom wyższej uczelni z zakresu prawa, co dało mu wstęp do tak elitarnych uczelni jak paryski Instytut Nauk Politycznych i École nationale d’administration.

W 1970 roku piastował funkcję nadzorczą w Banku Francji. W 1986 roku dołączył do grupy Renault. Na początku był szeregowym pracownikiem finansowym, by już w 1988 roku stać się dyrektorem planowania strategicznego. Od 27 maja 1992 do 29 kwietnia 2005- szef firmy Renault. Na stanowisku szefa Renault zastąpił go Carlos Ghosn. W latach 2001–2001 szef spółki Renault-Nissan. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej Renault.

Otrzymał francuską Legię Honorową oraz order za zasługi dla Republiki Francuskiej. W 2005 otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Gwiazdy Rumunii[1].

W 2008 r. Został skazany i skazany za podsłuch pisarza Jean-Edern Hallier.[2]

Przypisy

  1. Ordinul Naţional „Steaua României” , presidency.ro (rum.).
  2. Hallier l'Edernel jeune homme, Jean-Pierre Thiollet, Neva Editions, 2016, p. 24.ISBN 978-2-35055-217-0