W tym artykule poruszony zostanie temat Lisia Skała (Suliszowice), który był przedmiotem dużego zainteresowania i debaty w ostatnich dziesięcioleciach. Lisia Skała (Suliszowice) przyciągnął uwagę naukowców, specjalistów i ogółu społeczeństwa ze względu na jego wpływ na różne aspekty współczesnego społeczeństwa. W tym artykule Lisia Skała (Suliszowice) zostanie szczegółowo przeanalizowany, badając jego pochodzenie, ewolucję, implikacje i możliwe przyszłe scenariusze. Zostaną zbadane różne perspektywy, teorie i badania, które rzucą światło na to zjawisko, umożliwiając czytelnikowi uzyskanie wszechstronnego i krytycznego zrozumienia Lisia Skała (Suliszowice). Poprzez szczegółowe zbadanie tego tematu staramy się promować refleksję i dialog wokół Lisia Skała (Suliszowice), przyczyniając się do zrozumienia i generowania nowych pomysłów i podejść w celu sprostania wyzwaniom, jakie stwarza.
Lisia Skała – skała we wsi Suliszowice[1] w województwie śląskim, w powiecie myszkowskim, w gminie Żarki[1]. Znajduje się na Wyżynie Częstochowskiej w obrębie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej[2].
Lisia Skała znajduje się w lesie po północnej stronie zabudowanego obszaru Zastudnia (część wsi Suliszowice). Przez grotołazów nazywana jest Płetwą[3]. Znajduje się wśród wielu innych skał w rzadkim lesie na północnym stoku wzniesienia nad Zastudniem. Ma wysokość 20 m i zbudowana jest z twardych wapieni skalistych. Uprawiana jest na niej wspinaczka skalna[1]. Po raz pierwszy zaczęto się na niej wspinać w 2004 r. Jesienią 2020 r. odnowiono i uzupełniono na niej asekurację, dzięki czemu stała się atrakcyjnym obiektem wspinaczkowym[4]. W 2021 r. jest na niej 14 dróg wspinaczkowych o trudności od IV do VI.4 + w skali Kurtyki. Większość z nich ma zamontowane ringi (r) i stanowiska zjazdowe (st), tylko na dwóch drogach wspinaczka częściowo tradycyjna (trad)[4]. Wśród wspinaczy skalnych skała ma średnią popularność[1].