W tym artykule szczegółowo omówimy temat Laurence Rees. Od jego początków po dzisiejsze znaczenie, uwzględnimy pod lupą wszystkie aspekty związane z Laurence Rees. Naszym celem jest zaoferowanie naszym czytelnikom pełnego i szczegółowego spojrzenia na ten temat, dostarczając bezcennych informacji, które pozwolą im lepiej zrozumieć jego znaczenie i wpływ w różnych obszarach. Poprzez wyczerpującą analizę i prezentację odpowiednich danych zagłębimy się w Laurence Rees, aby odkryć jego implikacje i zakres w różnych kontekstach. Bez wątpienia Laurence Rees to bardzo istotny temat, który zasługuje na dokładne zbadanie i właśnie tym zajmiemy się na kolejnych stronach. Przygotuj się więc na fascynującą podróż przez Laurence Rees.
Data i miejsce urodzenia | |
---|---|
Strona internetowa |
Laurence Rees (ur. 1957 w Ayr, Szkocja) – brytyjski historyk, dyrektor kreatywny programów historycznych BBC, autor sześciu książek o tematyce II wojny światowej i zbrodni z nią związanych.
Kiedy był dzieckiem, jego rodzina przeniosła się do Birmingham. Jego ojciec pracował jako producent telewizyjny BBC.
Rees ukończył Solihull School oraz Uniwersytet Oksfordzki. Swoją karierę rozpoczął jako redaktor w serii dokumentalnej Timewatch, wyprodukowanej przez BBC.
W roku 1997 napisał, wyreżyserował i wyprodukował serię Naziści. Ostrzeżenie z historii (6 odcinków). W roku 2001 Horror na wschodzie (2 odcinki), w 2005 Auschwitz. Naziści i „ostateczne rozwiązanie” (6 odcinków), natomiast w roku 2008 nakręcił serial II wojna światowa. Za zamkniętymi drzwiami (6 odcinków). Otrzymał m.in. nagrodę BAFT-y, Grierson Award, International Documentary Award, British Press Guild Award i nagrodę festiwalu BANFF. W 2006 roku zdobył tytuł British Book Awards za powieść o Auschwitz-Birkenau – Auschwitz. Naziści i „ostateczne rozwiązanie”. Dzięki temu stał się pierwszą osobą, która otrzymała dwie nagrody BAFTA, dla serialu telewizyjnego za scenariusz, produkcję i reżyserię, a także British Book Award za książkę, na podstawie której powstał film.
Jego kolejna książka Za zamkniętymi drzwiami. Kulisy II wojny światowej została wydana w 2009 roku.
W 2005 roku otrzymał doktorat honoris causa nadany przez Uniwersytet w Sheffield, za zasługi dla historii i telewizji.