Jola Rutowicz

Obecnie Jola Rutowicz stał się szeroko dyskutowanym tematem interesującym zarówno ekspertów, jak i ogół społeczeństwa. Od swoich początków po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, Jola Rutowicz był przedmiotem licznych badań i debat w różnych obszarach. W tym artykule dokładnie zbadamy znaczenie Jola Rutowicz, analizując jego różne perspektywy i zapewniając kompleksowy obraz jego znaczenia we współczesnym świecie. Od wpływu na kulturę popularną po wpływ na gospodarkę światową, Jola Rutowicz zasługuje na szczegółową i krytyczną uwagę, aby zrozumieć jego prawdziwy zasięg w naszym społeczeństwie.

Jola Rutowicz
Jolanta Rutowicz
Data i miejsce urodzenia

10 sierpnia 1984
Piotrków Trybunalski

Zawód, zajęcie

osobowość medialna

Narodowość

polska

Jolanta Rutowicz (ur. 10 sierpnia 1984 w Piotrkowie Trybunalskim) – polska celebrytka, która rozpoznawalność zyskała dzięki udziałowi w reality show Big Brother (2007).

Życiorys

Ma dwójkę starszego rodzeństwa[1]. Pracowała jako recepcjonistka w Londynie[2].

W 2007 zwyciężyła w finale programu Big Brother 4.1, a następnie zajęła drugie miejsce w piątej edycji Big Brothera z udziałem celebrytów[3]. Udział w programie zapewnił jej ogólnopolską popularność, a w mediach dała się poznać jako charakterystyczna postać, która „udzielała mało inteligentnych wypowiedzi, a jej zachowanie denerwowało dużą część społeczeństwa”[4]. Jej cechą charakterystyczną było też zamiłowanie do koloru różowego oraz do lateksu[3][5]. Od 6 września 2008 wraz z Jarosławem Jakimowiczem występowała w programie TV4 J&J, czyli Jola i Jarek[6]. Od 3 do 10 października brała udział w trzeciej edycji programu TVP2 Gwiazdy tańczą na lodzie, w którym wystartowała, wcześniej odrzucając ofertę występów w programie TVN Taniec z gwiazdami[7]. W 2009 odebrała tytuł „Super Świra” dla debiutantów za wygraną w plebiscycie Świry 2009[8].

W 2012 nakładem wydawnictwa Poligraf wydała książkę Inna, w której wyznała, że w telewizyjnych reality shows odgrywała wykreowaną postać, wymyśloną przez nią podczas mieszkania w Londynie[4][9].

Odbiór

W styczniu 2009 Katarzyna Kolenda-Zaleska na łamach magazynu „Wysokie Obcasy” podała celebrytkę jako przykład infantylizmu i cynizmu w najgorszym pretensjonalnym wydaniu. Zaznaczyła również, iż przez takie osoby jak ona kobiety „stają się przedmiotem głupich żartów, kpin, lekceważenia i politowania”[10]. W 2010 według badania ARC Rynek i Opinia Rutowicz została wybrana na najbardziej irytującą polską celebrytkę. Wskazało ją 77% ankietowanych[11].

Wiesław Godzic opisuje Rutowicz w kontekście pojawienia się wśród celebrytów osób, które „grają siebie” i „nieudolnie próbują odgrywać postaci aktorów społecznych”[12].

Taka jest Jola Rutowicz, na twarzy której rozgrywa się walka między grymasem wyobrażonej celebrytki-to-be a reakcją „zwyczajnej” dziewczyny-luzaka[12].

Przypisy