Jan Rychlewski

W dzisiejszym świecie Jan Rychlewski stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu. Wraz z postępem technologii i globalizacją Jan Rychlewski stał się głównym tematem w różnych sferach życia codziennego. Niezależnie od tego, czy w sferze zawodowej, akademickiej czy osobistej, Jan Rychlewski nabrał kluczowego znaczenia i wywołał debaty i dyskusje na temat jego implikacji i konsekwencji. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Jan Rychlewski, od jego pochodzenia i ewolucji po wpływ na współczesne społeczeństwo. Ponadto przeanalizujemy różne perspektywy i opinie na temat Jan Rychlewski, aby zaoferować wszechstronną i wzbogacającą wizję na ten temat, który jest dziś tak aktualny.

Grób Jana Rychlewskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Jan Rychlewski (ur. 23 maja 1934 w Moskwie[1], zm. 5 sierpnia 2011[2]) – polski naukowiec, profesor zwyczajny doktor habilitowany nauk technicznych, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk[1][3].

Życiorys

Był profesorem Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN, przewodniczącym Komitetu Badań Kosmicznych PAN oraz współzałożycielem Centrum Badań Kosmicznych PAN. Kierował między innymi przygotowaniem merytorycznym lotu kosmicznego Mirosława Hermaszewskiego. Był współtwórcą Wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Należał do PZPR. W latach 1972–1978 był Zastępcą Kierownika Wydziału Nauki i Oświaty KC PZPR[4].

W czasie obrad plenarnych Okrągłego Stołu reprezentował stronę rządową[5]. Pochowany na cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie (kwatera A3 tuje-2-30)[6].

Przypisy

  1. a b RYCHLEWSKI, Jan. Polska Akademia Nauk. .
  2. Nekrolog. Gazeta Wyborcza. .
  3. Prof. zw. dr hab. cz Jan Rychlewski, baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) .
  4. Kto jest kim w Polsce 1984. Wyd. 1. Warszawa: Wydawnictwo Interpress, 1984, s. 836. ISBN 83-223-2073-6.
  5. Uczestnicy obrad plenarnych. Gazeta Wyborcza, 2006-04-04. .
  6. Wyszukiwarka cmentarna - Warszawskie cmentarze