Jakub Andrzej Boner

W dzisiejszym świecie Jakub Andrzej Boner przejął wiodącą rolę w różnych obszarach życia. Od wpływu na społeczeństwo po wpływ na technologię, Jakub Andrzej Boner stał się niezwykle ważnym tematem do analizy i dyskusji. W miarę upływu czasu Jakub Andrzej Boner pozostaje istotnym tematem, który nadal wywołuje debatę i refleksję w różnych obszarach. W tym artykule zbadamy różne perspektywy Jakub Andrzej Boner, od jego pochodzenia i ewolucji po wpływ na teraźniejszość. Dodatkowo zbadamy znaczenie dokładnego zrozumienia i przeanalizowania roli, jaką Jakub Andrzej Boner odgrywa dzisiaj i jak może to wpłynąć na przyszłość.

Jakub Andrzej Boner
Herb
Bonarowa
Rodzina

Bonerowie

Data i miejsce śmierci

1517
Wrocław

Ojciec

Seweryn Boner

Żona

Barbara Lechner

Dzieci

Seweryn,
Fryderyk,
Helena,
Barbara,
Magdalena,
Jakub

Jakub Andrzej Boner (zm. w 1517 we Wrocławiu) – kupiec i bankier wrocławski.

Brat Jana Bonera, prowadził rodzinne interesy w Norymberdze, we Wrocławiu. W 1512 odkupił od brata kamienicę na Rynku Głównym w Krakowie.

Z małżeństwa z Barbarą Lechner zawartego ok. 1486 miał sześcioro dzieci: Seweryna, Franciszka (zm. 1552; ławnika i rajcę krakowskiego), Helenę i Barbarę (wydane za mąż we Wrocławiu), Magdalenę (zm. 1529; wydaną w 1527 za Stanisława Radziwiłła syna wojewody wileńskiego) oraz najmłodszego Jakuba (zm. 1560); zamieszkałego na Śląsku). W 1517 zrzekł się praw miejskich w Krakowie, wyjechał do Wrocławia, gdzie krótko po tym zmarł.

Bibliografia

Linki zewnętrzne