Jacek Katzer

W dzisiejszym świecie Jacek Katzer stał się tematem o dużym znaczeniu i dyskusji w różnych obszarach. Znaczenie Jacek Katzer w ostatnich latach rośnie, budząc zainteresowanie ekspertów i profesjonalistów z różnych dziedzin. Ponieważ Jacek Katzer w dalszym ciągu przyciąga uwagę, niezwykle istotne jest zrozumienie jego wpływu na społeczeństwo i zbadanie potencjalnych konsekwencji, jakie ma na poziomie globalnym. W tym artykule zagłębimy się w znaczenie i znaczenie Jacek Katzer, analizując jego znaczenie w różnych kontekstach i oferując szeroką wizję jego dzisiejszego wpływu.

Jacek Katzer
Państwo działania

 Polska

Data i miejsce urodzenia

2 kwietnia 1970
Koszalin

doktor habilitowany nauk technicznych
Specjalność: budownictwo ogólne, materiały budowlane
Alma Mater

Politechnika Koszalińska

Doktorat

14 kwietnia 2000 – budownictwo
PKosz

Habilitacja

28 stycznia 2014 – budownictwo
PKosz

Jacek Katzer (ur. 2 kwietnia 1970 w Koszalinie[1]) – polski inżynier budownictwa i polityk, doktor habilitowany nauk technicznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Politechniki Koszalińskiej.

Życiorys

W 1989 ukończył Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Koszalinie im. W. Broniewskiego. W latach 1989–1994 studiował inżynierię budownictwa na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie (specjalność: konstrukcje budowlane i inżynierskie, praca dyplomowa pt. Dodatek mikrokrzemionki jako czynnik kształtujący wytrzymałość i wodoszczelność betonów). Ukończył także studium pedagogiczne na tej uczelni i uzyskał uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej[1]. W 2000 uzyskał na macierzystym wydziale stopień doktora nauk technicznych na podstawie napisanej pod kierunkiem Zdzisława Piątka pracy pt. Piaskobetony specjalne na bazie piasku odpadowego modyfikowane mikrokrzemionką i zbrojeniem rozproszonym. W 2014 habilitował się tamże po obronie rozprawy pt. Kompozyty cementowe na bazie kruszyw lokalnych i odpadowych modyfikowane włóknami[2]. W pracy naukowej specjalizował się w zakresie budownictwa ogólnego i materiałów budowlanych. Od ukończenia studiów związany z Politechniką Koszalińską jako nauczyciel akademicki, zajmował w niej stanowiska kierownika Katedry Budownictwa i Materiałów Budowlanych oraz Laboratorium Techniki Budowlanej. Odbył staże naukowe m.in. na University of Sheffield i w ramach Top500 Innovators UC Berkeley, działał także jako ekspert przy projektach Komisji Europejskiej[1]. W 2019 przeniósł się na Wydział Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, gdzie objął stanowisko kierownika Centrum Inżynierii Lądowej i profesora uczelni[2].

Zaangażował się także w działalność Unii Polityki Realnej. Był liderem list okręgowych UPR w wyborach parlamentarnych w 1997[3] i w wyborach do Europarlamentu w 2004[4] oraz listy Platformy Janusza Korwin-Mikke w wyborach parlamentarnych w 2005[5]. Jako członek UPR kandydował także m.in. w wyborach parlamentarnych w 2001 z listy Platformy Obywatelskiej[6].

Przypisy

Bibliografia