Herb Lachowicz

Obecnie Herb Lachowicz to temat, który zyskał duże znaczenie w różnych obszarach społeczeństwa. Od polityki po kulturę popularną, Herb Lachowicz stał się przedmiotem ciągłego zainteresowania i debaty. Z biegiem czasu zainteresowanie Herb Lachowicz wzrosło, co doprowadziło do głębszych badań i wywołania dyskusji na temat jego znaczenia i konsekwencji. W tym artykule zbadamy różne perspektywy i podejścia związane z Herb Lachowicz, aby zaoferować szerszą i bardziej szczegółową wizję tego tematu, który jest dziś tak istotny.

Herb Lachowicz
Ilustracja
Typ herbu

miejski

Projektant

U. W. Kuźmicz,
S. W. Czaranowicz

Wprowadzony

26 grudnia 1994

Herb Lachowicz – jeden z symboli Lachowicz nadany miastu 26 grudnia 1994 przez Radę Delegatów Miasta Lachowicze.

Jest również herbem rejonu lachowickiego.

Opis herbu

Na tarczy francuskiej średniowiecznej, na czerwonym polu srebrny plan zamku.

Znaczenie

Herb przedstawia uproszczony plan Zamku w Lachowiczach – jednej z najmocniejszych twierdzy Rzeczypospolitej Obojga Narodów, nazywanej litewską Częstochową. Do czasów współczesnych zachowały się jedynie jego pozostałości.

Historia

Herb stworzyli przewodniczący Rady Delegatów Miasta Lachowicze U. W. Kuźmicz oraz grafik S. W. Czaranowicz. Godło stworzono na podstawie ryciny z XVII wieku, przedstawiającej lachowicki zamek.

Rada Delegatów Miasta Lachowicze przyjęła herb 26 grudnia 1994 i tego samego dnia został on zarejestrowany w Rejestrze Herbowym Republiki Białorusi. Był to jeden z pierwszych herbów miejskich przyjętych w niepodległej Białorusi[a].

Uwagi

  1. W Rejestrze Herbowym Republiki Białorusi został zarejestrowany pod numerem 5.

Bibliografia