Hans Szyc

Dziś Hans Szyc to temat, który budzi duże zainteresowanie i debatę w społeczeństwie. Z biegiem czasu Hans Szyc zyskuje coraz większe znaczenie, wpływając na aspekty zarówno na poziomie osobistym, jak i globalnym. Od momentu pojawienia się Hans Szyc wzbudził zainteresowanie naukowców, ekspertów i ogółu społeczeństwa, wywołując dyskusje na temat jego implikacji, konsekwencji i możliwych rozwiązań. W tym artykule dokładnie zbadamy zjawisko Hans Szyc, analizując jego przyczyny, skutki i możliwe rozwiązania. Zbadamy także, jak Hans Szyc wpłynął na różne aspekty naszego codziennego życia i jakie są przyszłe perspektywy związane z tym tematem.

Hans Szyc
Data i miejsce urodzenia

21 października 1941
Gdańsk

Data i miejsce śmierci

24 sierpnia 2022
Gdańsk

Poseł II kadencji Sejmu
Okres

od 19 września 1993
do 20 października 1997

Przynależność polityczna

Federacyjny Klub Parlamentarny na rzecz AWS

Hans Bernard Szyc (ur. 21 października 1941 w Gdańsku, zm. 24 sierpnia 2022[1] tamże[2]) – polski polityk, poseł na Sejm II kadencji.

Życiorys

Syn Leona i Marii[2]. Ukończył w 1970 studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gdańskiej, a także studia podyplomowe z zakresu zastosowania komputeryzacji w projektowaniu (1975) oraz organizacji i zarządzania przemysłem (1978). Pracował m.in. na stanowisku dyrektora Stoczni Gdańskiej.

W 1993 uzyskał mandat posła na Sejm II kadencji. Został wybrany w okręgu gdańskim z listy Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform. W trakcie kadencji należał do stowarzyszenia i koła poselskiego Nowa Polska[3], później przystąpił do Federacyjnego Klubu Parlamentarnego na rzecz AWS. Zasiadał w Komisji Stosunków Gospodarczych z Zagranicą, Komisji Systemu Gospodarczego i Przemysłu, Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących reformy Centrum Administracyjnego i Gospodarczego Rządu, Komisji Nadzwyczajnej do Rozpatrzenia Projektów Ustaw Lustracyjnych oraz w Komisji Nadzwyczajnej do Spraw Paktu o Przedsiębiorstwie Państwowym w Trakcie Przekształceń. Był także członkiem dwóch podkomisji. W 1997 nie ubiegał się o reelekcję.

W późniejszym okresie był przewodniczącym Sekcji Emerytów i Rencistów Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”. W 2010 bez powodzenia kandydował z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmiku Województwa Pomorskiego[4].

Zmarł 24 sierpnia 2022. Został pochowany na cmentarzu w Nowym Porcie w Gdańsku[5].

Przypisy

  1. Hans Bernard Szyc: Nekrologi , nekrologi.net, 29 sierpnia 2022 .
  2. a b Hans Szyc , rejestry-notarialne.pl .
  3. Z klubu do klubu , rp.pl, 6 września 1996 .
  4. Wybory samorządowe 2010 , pkw.gov.pl .
  5. Zmarł Bernard Szyc, były dyrektor Stoczni Gdańskiej i poseł na Sejm. Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek , gdansk.pl, 26 sierpnia 2022 .

Bibliografia