Gustav Schäfer (wioślarz)

Obecnie Gustav Schäfer (wioślarz) stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu wielu różnych osób. Od wpływu na życie codzienne po wpływ na społeczeństwo w ogóle, Gustav Schäfer (wioślarz) jest przedmiotem ciągłej debaty, analizy i refleksji. Jego znaczenie rozciąga się od technologii po kulturę, w tym ekonomię i politykę. Gustav Schäfer (wioślarz) przykuł uwagę osób w każdym wieku i z różnych dziedzin zawodowych, budząc zainteresowanie wykraczające poza granice geograficzne i kulturowe. W tym artykule szczegółowo zbadamy wpływ Gustav Schäfer (wioślarz) na nasze życie i otaczający nas świat, oferując wszechstronną analizę obejmującą różne perspektywy i podejścia.

Gustav Schäfer
Data i miejsce urodzenia

22 września 1906
Johanngeorgenstadt

Data i miejsce śmierci

10 grudnia 1991
Monachium

Dorobek medalowy
Reprezentacja  III Rzesza
Igrzyska olimpijskie
złoto Berlin 1936 wioślarstwo
(jedynka)
Odznaczenia
Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RFN

Gustav August Schäfer (ur. 22 września 1906 w Johanngeorgenstadt, zm. 10 grudnia 1991 w Monachium) – niemiecki wioślarz, złoty medalista olimpijski.

Wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Berlinie w 1936, gdzie zwyciężył w jedynce. W wyścigu finałowym o 3,7 sekundy wyprzedził Austriaka Josefa Hasenöhrla i o 6,5 sekundy Dana Barrowa z USA[1]. Był to jego jedyny start olimpijski.

W tej samej konkurencji zdobył ponadto złoty medal na mistrzostwach Europy w Lucernie (1934)[2].

Walczył na froncie wschodnim w trakcie II wojny światowej. Został pojmany przez wojsko radzieckie, w niewoli przebywał do 1947 roku. W 1988 został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec przez prezydenta Richarda von Weizsäckera[3].

Przypisy

  1. Rowing at the 1936 Summer Olympics; Rowing, Single Sculls, Men. olympedia.org. . (ang.).
  2. Rudern - Europameisterschaften (Herren - Einer). sport-komplett.de. . (niem.).
  3. Gustav SCHÄFER. olympics.com. . (ang.).

Bibliografia