Georg Graf

W dzisiejszym świecie Georg Graf to temat, który budzi zainteresowanie i debatę we wszystkich obszarach. Niezależnie od tego, czy chodzi o politykę, technologię, naukę czy kulturę, Georg Graf jest kluczowym elementem, który bezpośrednio wpływa na sposób, w jaki żyjemy, myślimy i odnosimy się do siebie. W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Georg Graf, badając jego znaczenie, implikacje i rolę w rozwoju dzisiejszego społeczeństwa. Poprzez szczegółową analizę i multidyscyplinarne podejście staramy się rozwikłać tajemnice i wyzwania, jakie stwarza Georg Graf, otwierając w ten sposób nowe drzwi do wiedzy i stymulując głęboką refleksję nad jego znaczeniem i wpływem na współczesny świat.

Georg Graf (ur. 15 marca 1875, zm. 18 sierpnia 1955) – niemiecki orientalista zajmujący się arabistyką chrześcijańską.

Życiorys

Od 1930 był profesorem honorowym orientalnych literatur chrześcijańskich na uniwersytecie w Monachium. Był długoletnim wydawcą "Oriens Christianus". Założyciel i pierwszy kierownik "Corpus Scriptorum Christianorum Orientalium" (od 1903). Jego największym dziełem jest pięciotomowa historia arabskiej literatury chrześcijańskiej.

Wybrane publikacje

  • Geschichte der christlichen arabischen Literatur, t. 1-5, Città del Vaticano: Biblioteca Apostolica Vaticana 1944–1953.
  • Die christlich-arabische Literatur: bis zur fränkischen Zeit (Ende des 11. Jahrhunderts); eine literarhistorische Skizze, Freiburg im Breisgau: Herder 1905 (Strassburger theologische Studien; 7,1).
  • Georg Graf; christlicher Orient und schwäbische Heimat ; kleine Schriften ; anläßlich des 50. Todestages des Verfassers, neu hrsg. und eingel. von Hubert Kaufhold, Würzburg: Ergon 2005 .

Bibliografia