W tym artykule zbadamy fascynującą historię Georg Friedrich Prinz von Preußen, tematu, który na przestrzeni lat przyciągnął uwagę milionów ludzi. Od swoich początków po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, Georg Friedrich Prinz von Preußen odegrał kluczową rolę w kształtowaniu naszego sposobu rozumienia świata. W tym artykule szczegółowo przeanalizujemy najważniejsze aspekty Georg Friedrich Prinz von Preußen, od jego pierwszych przejawów po najnowsze innowacje, które zrewolucjonizowały sposób, w jaki go postrzegamy. Dodatkowo dowiemy się, jak Georg Friedrich Prinz von Preußen odcisnął swoje piętno na kulturze popularnej, wpływając na wszystko, od sztuki i mody po politykę i technologię. Przygotuj się na zanurzenie się w ekscytującym wszechświecie Georg Friedrich Prinz von Preußen i odkryj wszystko, co to zjawisko ma nam do zaoferowania.
Georg Friedrich Prinz von Preußen (ur. 10 czerwca 1976 w Bremie) – jedyny syn Louisa Ferdinanda Prinz von Preußen (zm. 1977) oraz Donaty Emmy Gräfin zu Castell-Rüdenhausen, pochodzącej z suwerennego rodu mediatyzowanego w 1815. Jest praprawnukiem ostatniego cesarza Niemiec Wilhelma II.
Louis Ferdinand (II) zmarł w 1994, a Georg Friedrich jako jedyny jego potomek pochodzący z małżeństwa równego rodem, odziedziczył po nim tytuł i pretensje do tronu. Ominięto dwóch starszych synów Louisa Ferdinanda (II), ponieważ zawarli oni małżeństwa morganatyczne. Stryjowie Georga Friedricha, Friedrich Wilhelm i Michael, zaskarżyli postanowienia testamentu dziadka. Proces trwał od 1994. W 1997 sąd regionalny w Hechingen i sąd regionalny wyższej instancji w Stuttgarcie przyznały rację stryjom Georga Friedricha i uznały, że wymóg małżeństwa równego rodem jest „niemoralny”. Trybunał Federalny nie zgodził się z orzeczeniem na korzyść stryjów i sprawa wróciła do sądów regionalnych, które tym razem orzekły na korzyść Georga Friedricha. Stryjowie wnieśli pozew do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, a ten nie zgodził się z orzeczeniem na korzyść Georga Friedricha. W końcu, 19 października 2005 sąd regionalny orzekł, że Georg Friedrich jest pełnoprawnym następcą swojego dziadka, ale jego stryjowie i inne dzieci księcia Louisa Ferdinanda mają prawo do części spadku pruskiego[1].
Georg Friedrich edukację pobierał w Bremie, Oldenburgu, Aberdeen w Szkocji i we Freibergu w Saksonii. Jest oficerem rezerwy Bundeswehry.
W 2001, w momencie wygaśnięcia linii męskiej dynastii Meklemburgii-Schwerinu, został tytularnym wielkim księciem[potrzebny przypis] Meklemburgii-Schwerinu (układ o dziedziczeniu z 1442). Jest protektorem protestanckiej gałęzi Rycerskiego Zakonu Świętego Jana z Jerozolimy, zwanego zakonem joannitów lub Baliwatem Brandenburskim oraz wielkim mistrzem orderów domowych Czarnego Orła i Rodu Hohenzollernów. Jest spokrewniony z wieloma dynastiami europejskimi m.in. duńską, norweską, szwedzką i hiszpańską. Jest 152. z kolei w linii następstwa do tronu brytyjskiego[potrzebny przypis].
Obecnie mieszka w Berlinie i zajmuje się m.in. organizowaniem Muzeum Hohenzollernów we wschodnim skrzydle pałacu Charlottenburg oraz działa jako prezes charytatywnej fundacji im. Księżnej Kiry (żony Louisa Ferdinanda (II))[potrzebny przypis].
Prinz von Preußen nie podjął działalności politycznej:
21 stycznia 2011 roku zaręczył się z księżniczką Sophie Prinzessin von Isenburg[2] (ur. 7 marca 1978), córką Franza Alexandra Fürst von Isenburg i Elisabeth Christiny Gräfin von Saurma-Jeltsch. Ślub odbył się 27 sierpnia 2011 roku w poczdamskim kościele Pokoju, jako część obchodów 950. rocznicy powstania rodu Hohenzollernów[3]. Gośćmi uroczystości byli przedstawiciele czołowej arystokracji europejskiej, jak i politycy oraz wojskowi[4].
W październiku 2012 roku ogłoszono, że para spodziewa się swojego pierwszego dziecka, które ma przyjść na świat w lutym 2013 roku[5]. Dzieci: