Florin Lupeică

W dzisiejszym świecie Florin Lupeică stał się tematem istotnym i interesującym szerokie spektrum społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy ze względu na wpływ na kulturę popularną, politykę, technologię czy codzienne życie ludzi, Florin Lupeică zdołał przyciągnąć uwagę milionów ludzi na całym świecie. Przez lata Florin Lupeică był przedmiotem debaty, analiz i refleksji, generując ogromną różnorodność opinii i punktów widzenia, które odzwierciedlają złożoność i znaczenie tego tematu. W tym artykule zbadamy różne aspekty Florin Lupeică i jego wpływ na różne obszary współczesnego życia, aby rzucić światło na temat, który jest nadal aktualny.

Florin Lupeică
Data i miejsce urodzenia

6 marca 1973
Jassy

Wzrost

182 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rumunia
Mistrzostwa świata
brąz Ateny 1994 szabla druż.
brąz Nîmes 2001 szabla druż.
Mistrzostwa Europy
srebro Bolzano 1999 szabla druż.
brąz Linz 1993 szabla ind.

Florin Alin Lupeică (ur. 6 marca 1973 w Jassach) – rumuński szablista, dwukrotny medalista mistrzostw świata.

W 1993 roku zdobył indywidualnie brązowy medal na mistrzostwach świata juniorów w Denver.

Podczas mistrzostw świata w Atenach w 1994 roku Rumuni w składzie: Vilmoș Szabo, Daniel Grigore, Florin Lupeică i Victor Găureanu zdobyli brązowy medal w zawodach drużynowych. W tej samej konkurencji zdobył również brązowy medal na mistrzostwach świata w Nîmes w 2001 roku. W rywalizacji indywidualnej zajął między innymi dziewiąte miejsce na mistrzostwach świata w Essen w 1993 roku.

Wystartował na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, gdzie zajął czwarte miejsce w zawodach drużynowych. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach olimpijskich w Atlancie zajął 20. miejsce w zawodach indywidualnych i 7. w drużynowych. Brał też udział w igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku, gdzie drużynowo ponownie był czwarty, a indywidualnie zajął 28. miejsce.

Ponadto zdobył brązowy medal indywidualnie na mistrzostwach Europy w Linzu w 1993 roku oraz srebrny drużynowo na mistrzostwach Europy w Bolzano w 1999 roku.

Przypisy

Linki zewnętrzne

[