Ewa Kozanecka

We współczesnym świecie Ewa Kozanecka stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu wielu grup społecznych. Jej wpływ rozciąga się od sfery osobistej po zawodową, łącznie z wpływem na kulturę i technologię. Wokół Ewa Kozanecka toczy się wiele debat i refleksji, a jego znaczenie jest dziś niezaprzeczalne. Dlatego istotne jest, aby zagłębić się w jego różne aspekty i zrozumieć jego zakres i implikacje w naszym codziennym życiu. W tym artykule zbadamy niektóre z najbardziej istotnych perspektyw na Ewa Kozanecka i jego wpływ na społeczeństwo jako całość.

Ewa Kozanecka
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

29 maja 1974
Września

Zawód, zajęcie

polityk, działaczka związkowa

Alma Mater

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Stanowisko

posłanka na Sejm VIII i IX kadencji (2015–2023)

Partia

Prawo i Sprawiedliwość

Ewa Elżbieta Kozanecka z domu Kozakowska (ur. 29 maja 1974 we Wrześni) – polska polityk, urzędniczka i działaczka związkowa, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji.

Życiorys

W 2012 ukończyła administrację na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy[1]. Od 1998 zatrudniona w dziale inwestycji i remontów kapitalnych Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy. W 2010 została przewodniczącą zakładowej organizacji NSZZ „Solidarność”, była też sekretarzem i członkinią zarządu Regionu Bydgoskiego związku[2].

W 2012 wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 uzyskała mandat radnej Bydgoszczy z ramienia tego ugrupowania[2]. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu bydgoskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 6851 głosów[3]. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję (dostała 13 305 głosów)[4]. W 2023 nie została wybrana na kolejną kadencję[5]. W 2024 uzyskała mandat radnej sejmiku Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego VII kadencji[6]. W tym samym roku z ramienia PiS wystartowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 2[7].

Życie prywatne

Jest mężatką, ma dwoje dzieci[2].

Przypisy