Etienne De Wilde

W całej historii Etienne De Wilde był tematem bardzo interesującym ludzkość. Od czasów starożytnych do współczesności Etienne De Wilde wzbudza ciekawość, debatę i refleksję w społeczeństwie. Napisano wiele książek, nakręcono filmy, przeprowadzono badania i wygłoszono wykłady na temat Etienne De Wilde, demonstrując znaczenie i znaczenie, jakie ma on w życiu ludzi. Etienne De Wilde może dotyczyć różnych aspektów, od naukowych i technologicznych po kulturowe i filozoficzne, co czyni go tematem multidyscyplinarnym i szerokim. W tym artykule przyjrzymy się różnym perspektywom i podejściu do Etienne De Wilde, aby poszerzyć naszą wiedzę i zrozumienie tego fascynującego tematu.

Etienne De Wilde
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

23 marca 1958
Wetteren

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Belgia
Igrzyska olimpijskie
srebro Sydney 2000 kolarstwo
(Madison)
Mistrzostwa świata
złoto Hamar 1993 Wyścig punktowy
złoto Bordeaux 1998 Madison

Etienne De Wilde (ur. 23 marca 1958 w Wetteren) – belgijski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista torowych mistrzostw świata.

Kariera

Pierwszy sukces w karierze Etienne De Wilde osiągnął w 1974 roku, kiedy zdobył brązowy medal mistrzostw Belgii juniorów w kolarstwie szosowym. Mimo iż Belg przez całą karierę startował głównie w wyścigach szosowych, to swoje największe osiągnięcia zanotował w kolarstwie torowym. Na mistrzostwach świata w Hamar w 1993 roku zdobył mistrzostwo świata w wyścigu punktowym, bezpośrednio wyprzedzając Francuza Érica Magnina oraz Ukraińca Wasyla Jakowlewa. W tej samej konkurencji zajął 24. pozycję podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Kolejny medal wywalczył na mistrzostwach świata w Bordeaux w 1998 roku, gdzie wspólnie z Matthew Gilmore'em zwyciężył w madisonie. W parze z Gilmore'em De Wilde zdobył srebrny medal w tek konkurencji na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku. W chwili zdobycia olimpijskiego medalu Etienne ukończył już 42 rok życia. Belg wygrywał ponadto zarówno zawody torowe jak i wyścigi szosowe, między innymi: Grand Prix d’Isbergues (1980), Omloop Het Nieuwsblad (1989), Grand Prix d’Ouverture La Marseillaise (1990) i Omloop van het Houtland (1994, 1998 i 1999).

Linki zewnętrzne