Emilia Sitarz

Dziś wkraczamy w fascynujący świat, który daje nam możliwość eksploracji i odkrywania Emilia Sitarz z zupełnie nowej perspektywy. Emilia Sitarz to temat, który przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie, czy to ze względu na jego znaczenie historyczne, kulturowe czy naukowe. W tym artykule zagłębimy się w Emilia Sitarz, badając jego pochodzenie, wpływ na dzisiejsze społeczeństwo i możliwe implikacje na przyszłość. Dołącz do nas w tej podróży pełnej odkryć i nauki, podczas której będziemy odkrywać tajemnice i cuda, jakie przygotował dla nas Emilia Sitarz.

Emilia Sitarz
Ilustracja
Emilia Sitarz (2009)
Data urodzenia

30 czerwca 1978

Instrumenty

fortepian

Zawód

pianistka, pedagożka muzyczna

Aktywność

od 1999

Zespoły
Kwadrofonik
Lutosławski Piano Duo

Emilia Karolina Sitarz (ur. 30 września 1978[1]) – polska pianistka i pedagożka muzyczna. Członkini zespołów Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo.

Życiorys

W 2002 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Bronisławy Kawalli. Studiowała także kameralistykę pod kierunkiem Jerzego Marchwińskiego oraz podyplomowo w Hochschule für Musik und Theater Rostock w kategorii duetu fortepianowego[2].

Od 1999 wraz z Bartłomiejem Wąsikiem tworzy Lutosławski Piano Duo, a od 2005 – dodatkowo z Magdaleną Kordylasińską i Miłoszem Pękalą – zespół Kwadrofonik, gdzie gra muzykę współczesną oraz folkową. Obok pozostałych członków kwartetu jest dyrektorką artystyczną festiwalu „Kwadrofonik”. Prowadzi kursy muzyczne[3]. Przygotowuje oraz prowadzi koncerty dla dzieci i młodzieży[2]. Opracowała cykl „Słuchy” – Koncerty do zwiedzania[4].

Występowała jako wykonawczyni lub wykładowczyni m.in. na festiwalach: „Warszawska Jesień”, „Musica Polonica Nova”, Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Koncertowała m.in. w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Filharmonii Berlińskiej, Carnegie Hall, Izumi Hall w Osace, Beijing Concert Hall w Pekinie[2].

Pochodzi z Kalisza[5]. Mieszka w Warszawie na Starym Mokotowie. Ma dwie siostry: Agatę i Natalię, które także są muzykami[6]. Córka Witolda Sitarza[7].

Nagrody

Przypisy

  1. KRS nr 0000435026.
  2. a b c Polskie Centrum Informacji Muzycznej , www.polmic.pl .
  3. a b Emilia Sitarz – akompaniament , mm.edu.pl, 22 sierpnia 2017 .
  4. Kalendarz wydarzeń / Wydarzenia / Królikarnia , www.krolikarnia.mnw.art.pl .
  5. a b Emilia Sitarz z Paszportem Polityki , calisia.pl, 14 stycznia 2015 (pol.).
  6. Magda Bałkowska, Emilia Sitarz , milkandsun.com, 30 maja 2016 .
  7. Witold SITARZ - Poseł na Sejm VI kadencji - Prywatnie , witoldsitarz.pl, 2 marca 2009 .
  8. Fryderyk 2008 (pol.).
  9. ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Wyróżnienia - Złote płyty CD - Archiwum , bestsellery.zpav.pl .
  10. Folkowy Fonogram Roku - Nowa Tradycja 2016 - polskieradio.pl , www.polskieradio.pl .