Ekipa Friza

EkipaEKIPA
Ilustracja
Logotyp Ekipy
Serwis

YouTube

Gatunek

kanał YouTube

Prowadzący

Friz (Karol Wiśniewski)

Lata aktywności

od 31 sierpnia 2018 do 2022

Liczba wyświetleń

468 mln

Liczba obserwujących

2,1 mln

Sieć partnerska

Ekipa Holding / GetHero

Język

polski

Strona internetowa

Ekipa (styl. EKIPA), nazywana również Ekipą Friza – polski projekt założony przez Karola „Friza” Wiśniewskiego, którego członkami są polscy youtuberzy i influencerzy. Jest to również nazwa zespołu muzycznego funkcjonującego w latach 2020–2022.

Historia

Pierwsze wideo na kanale „EKIPA” na YouTube pojawiło się 31 sierpnia 2018 roku, które było zapowiedzią projektu tworzonego przez Karola Wiśniewskiego. Do 13 marca 2022 uzyskał 2 mln subskrybentów, wszystkie filmy wyświetlono 391 403 071 razy.

W 2020 roku Karol Wiśniewski założył projekt muzyczny „Dom Ekipy”, który funkcjonował do lipca 2022 roku. Od 2020 roku projekt Ekipa zaczął zakładać nowe firmy, które z czasem, w 2021 roku weszły w skład Ekipa Holding. Obecnie holding ten składa się z siedmiu przedsiębiorstw.

Kontrowersje i problemy z prawem

Wysadzenie samochodu Audi TT

Model Audi TT

W lipcu 2021 członkowie Ekipy w ramach prezentu urodzinowego dla Łukasza Wojtycy zakupili samochód Audi TT. W kontekście dezaprobaty Łukasza wobec marki Audi, samochód został załadowany czterema kilogramami materiału wybuchowego i stoma litrami benzyny. Ekipa zdetonowała Audi TT w powietrze, a nagranie z tego zajścia zostało umieszczone w serwisie YouTube. Na Ekipę spadła wówczas fala krytyki. Ponadto Kazimierz Gacka (wiceprzewodniczący powiatu mieleckiego i radny rady miejskiej w Mielcu) złożył w tej sprawie pismo do polskiej prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu. W zawiadomieniu Gacek napisał, że pobudką Ekipy była chęć rozgłosu, która przeradza się na dochód finansowy z reklam.

31 lipca 2021 Ekipa opublikowała specjalny odcinek, gdzie poinformowano o wyciągnięciu z pojazdu silnika oraz usunięciu szkodliwych płynów w celu zminimalizowania strat środowiska, a także o powiadomieniu o wydarzeniu policji i straży pożarnej

Utwór „Shadow” i logo Wersow

Także w lipcu 2021 roku polski youtuber Sylwester Wardęga w jednym ze swoich filmów zarzucił Ekipie Friza plagiat wobec utworu „Shadow” (znajdującego się na albumie Sezon 3). Melodia miała pochodzić od utworu serbskiego artysty Zyce i zespołu Freaked Frequency pt. „Opasne Frekvencije” z 2017 roku.

Ponadto w tym samym odcinku zarzucił Wersow kradzież loga od francuskiego artysty DFT. Poinformowała, że napisała z przeprosinami do autora grafiki. Wersow przekonywała, że pomimo studiowania prawa nie była świadoma obowiązku zakupu licencji.

Promocja alkoholu w teledysku

W 2021 twórcy wyemitowali teledysk do piosenki „Chill”, w którym widoczna była marka jednego z piw. W mediach oceniano, że była to współpraca świadoma i określano ją jako mocno niemoralną, gdyż materiał nie miał ograniczeń wiekowych. Po interwencji podjętej przez Google Polska, która weryfikowała czy doszło do naruszenia standardów reklamowych, twórcy zastąpili teledysk nową wersją, w której logotyp piwa został usunięty.

Wybrani członkowie Ekipy

Podpisy członków Ekipy sezonu 3.
Członek Sezon
1. 2. 3. 4. 5.
Karol „Friz” Wiśniewski
Weronika „Wersow” Sowa
Łukasz „Wujek Łuki” Wojtyca
Katarzyna „Fusialka” Bożek
Patryk „Qry” Lubaś
Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski

Wykaz członków

Od sezonu 1

Projekt „Dom Ekipy”

Dom Ekipy
Inne nazwy

Ekipa (styl. EKIPA)

Rok założenia

2018

Pochodzenie

 Polska

Gatunek

pop, pop-rap, hip hop

Wydawnictwo

My Music, DonPro, Wytwórnia Irracjonalnych Pomysłów

Powiązania

Qry, Roksana Węgiel, B.R.O, Janusz Walczuk

Skład
Karol „Friz” Wiśniewski
Weronika „Wersow” Sowa
Mateusz „Tromba” Trąbka
Maria „Marcysia” Ryskala
Łukasz „Wujek Łuki” Wojtyca
Katarzyna „Fusialka” Bożek
Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski
Kamil „Poczciwy Krzychu” Chwastek
Marta „Murcix” Błoch
Jakub „Patec” Patecki
Piotr „Nowciax” Nowak
Paulina Kozłowska
Byli członkowie
Mikołaj „Mixer” Magdziarz
Współpracownicy
Cleo
Donatan
Strona internetowa

Projekt muzyczny „Dom Ekipy” powstał z inicjatywy Karola Wiśniewskiego w 2020 roku. W ramach projektu członkowie grupy (poza Piotrem „Nowciax’em” Nowakiem), od 2020 mieszkały w jednej posiadłości, tzw. „Domu Ekipy”, gdzie skupiały się na nagrywaniu materiałów do serwisu YouTube, a także autorskich utworów muzycznych. Willa, położona w Krakowie, miała kosztować zespół ponad 10 mln zł.

Pierwszy singel, „Przejmujemy yutuby”, został wydany przez EKIPĘ 12 lutego 2020 w formacie digital na platformach muzycznych Większy rozgłos przyniosła im druga kompozycja, zatytułowana „3Kipa”, która dotarła na szczyt polskiej listy Spotify oraz na drugie pozycje list Apple Music i iTunes. Teledysk do tego utworu po pięciu dniach od premiery uzyskał 13 mln wyświetleń na YouTube, a do 10 maja 2021 – ponad 50 mln.

8 kwietnia 2021 zespół opublikował teledysk do utworu „Zaebyście”, w którym gościnnie wystąpił Qry. Dzień później piosenka została wydana jako singiel w serwisach streamingowych. Tego samego dnia teledysk dotarł na pierwsze miejsce „Karty na czasie” w serwisie YouTube. Podobnie było z teledyskiem do kolejnego singla – „Chill”. Sam singiel został wydany 1 maja 2021. Powstała do niego kolekcja ubrań i gadżetów. W maju zespół wydał singel „Zygzak”, stworzony we współpracy z Jacusiem. 26 czerwca zespół wydał debiutancki album pt. Sezon 3, który już w przedsprzedaży uzyskał certyfikat złotej płyty. W trakcie pierwszego dnia sprzedaży przychód z płyty wyniósł ponad 2,2 miliona złotych netto. Wraz z premierą albumu opublikowano teledysk do singla „Napad na bank” nagranego we współpracy z Roksaną Węgiel.

8 sierpnia 2021 odbył się pierwszy koncert Ekipy. Wydarzenie miało miejsce w Krakowie przy ulicy Parkowej.

Pod koniec 2021 członkowie Ekipy Friza zaczęli wydawać solowe projekty. W grudniu założyciel Ekipy – Friz wraz z Masnym Benem wydał singel „Yo Mamale”, który dostał się do polskiego notowania serwisu Spotify. Jest to zapowiedź jego debiutanckiego solowego albumu. W tym samym miesiącu Wersow opublikowała świąteczny singel „Ktoś taki jak Ty”.

12 marca 2022 roku Ekipa zaczęła sezon 4 (zespół zmienia sezon co roku). Tego dnia wydali singel „Ekipa (Se4on) i nową kolekcje ubrań i gadżetów Sezon 4.

25 lipca 2022 roku, Karol „Friz” Wiśniewski poinformował o zakończeniu projektu „Dom Ekipy”.

Skład grupy

Oś czasu

Dyskografia

Albumy studyjne
Rok Dane dot. albumu Najwyższa pozycja na liście Certyfikat Sprzedaż
POL
2021 Sezon 3 1
 • POL: 30 000+
Single Jako główny artysta
Rok Tytuł Najwyższa pozycja na liście Certyfikat Album
Apple Music
iTunes
Spotify
Apple Music
iTunes
Eska
Rap 20
Hop Bęc
POL ICE DNK IRE NLD NOR SWE
2020 Przejmujemy jutuby
(oraz Wip Bros)
23 5 7 173 63
2021 3kipa 1 1 1 121 3
 • POL: diamentowa płyta
Sezon 3
Zaebyście
(gościnnie: Qry)
5 4 2 92 1
 • POL: platynowa płyta
Chill 4 1 2 28 170 91 145 8
 • POL: 3× platynowa płyta
Zygzak
(oraz Jacuś)
2 4 1 4
 • POL: diamentowa płyta
Napad na bank
(gościnnie: Roxie)
12 7 74
 • POL: platynowa płyta
2022 Ekipa (Se4on) 46 Sezon 4
„–” oznacza, że singiel nie był notowany na danej liście.
Gościnnie
Rok Tytuł Najwyższa pozycja na liście Certyfikat Album
Apple Music
iTunes
Spotify
Rap 20
POL
2021 Yo mamale
(Friz i Masny Ben, gościnnie: Ekipa)
12 11 1 20 brak TBA
Single promocyjne
Rok Tytuł Najwyższa pozycja na liście Album
iTunes
POL
2021 Zaebyście (Hardbass Adidas Remix)
(gościnnie: Qry)
74
Inne notowane utwory
Rok Tytuł Najwyższa pozycja na liście Certyfikat Album
Apple Music
iTunes
Spotify
Apple Music
iTunes
POL ICE NLD
2021 „Dobry Mood” 43 14 24 18 113
 • POL: złota płyta
Sezon 3
„Ja to tak czuję”
(oraz: B.R.O)
29 19
 • POL: złota płyta
„Sen” 27 30 17
 • POL: platynowa płyta
„Selfmade” 53 35
„Na zajawce” 30 26
„Uśmiech” 62 38
„Do fury” 49 34
„Influencer Party Hard” 61 39
„Szlafroki”
(gościnnie: Janusz Walczuk)
27 13 155 Sezon 3 (Deluxe)
„Jeden wers” 32 16
„Shadow” 145 55
„–” oznacza, że singiel nie był notowany na danej liście.
Teledyski
Rok Tytuł Reżyseria Produkcja Źr.
Jako główny artysta
2020 „Przejmujemy jutuby” Dawid Szewczyk Piotr Twardowski EKIPA x WiP Bros
2021 „3kipa” B.R.O
„Zaebyście” DonPro
„Chill”
„Zygzak”
„Napad na bank” DonPro, Michał Konrad
„Dobry Mood” DonPro, Olek Jarek
„Na zajawce” Rafał Blecharz Pigeon Studios, Mateusz Kowalczyk, Błażej Pieczonka
„Sen” Piotr Twardowski Dawid Szewczyk DonPro, Olek Jarek
„Do fury”
2022 „Se4on” Piotr Twardowski, Radek Oleszkowicz


Przedsiębiorstwa Ekipy

Ekipa Holding S.A.

Pierwsze rozmowy, dotyczące wprowadzenia na giełdę odbyły się z firmą JR Holding w listopadzie 2020. Po podpisaniu umowy w 2021 z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym Ekipa potwierdziła zamiar uczestnictwa w polskim rynku kapitałowym jako Spółka Akcyjna Ekipa Holding. W maju 2022 doszło do połączenia z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym S.A. Kapitał zakładowy przedsiębiorstwa w 2021 wynosił ponad 1 mln zł. Od 2023 Prezesem Zarządu spółki jest Łukasz Wojtyca (ps. Wujek Łuki), zaś największym akcjonariuszem Karol Wiśniewski (ps. Friz), właściciel 41.21% akcji. Spółka posiada siedzibę w Krakowie.

Ekipatonosi

Zajmuje się konfekcją odzieży oraz akcesoriów. Firma projektuje i sprzedaje produkty z brandami influencerów, należących do EKIPY. Posiada grupę odbiorców, którymi są fani twórców. Firma odpowiada za projektowanie, konfekcję i wysyłkę odzieży oraz akcesoriów dystrybuowanych w oparciu o domeny: ekipatonosi.pl, genzie.store, krakowkings.store oraz indeste.pl. Posiada jeden stacjonarny punkt sprzedaży w parku rozrywki ENERGYLANDIA, który jest jej strategicznym partnerem. Ponadto produkuje asortyment dla twórców internetowych, w tym największych polskich influencerów. Przedsiębiorstwo zostało zarejestrowane 11 grudnia 2020. Przestrzeń biurowo-magazynowa firmy w 2021 wynosiła ponad 1200 m².

Laniakea Pictures

Wytwórnia filmowa i spółka wchodząca w skład Ekipa Holding S.A. Zajmuje się realizacją filmową. Na 2023 planowana jest publikacja serialu animowanego, łączącego gatunki fantasy i science fiction, którego fabuła rozgrywa się w świecie dinozaurów.

EKIPA Management

Firma produkcyjna, zatrudniająca operatorów, montażystów i specjalistów od tworzenia kontentu. Spółka skupia się przede wszystkim na dostarczaniu jakościowych treści. Nieodzowną firmą działalności jest analiza branży na świecie, czego efektem jest kreowanie nowych trendów na rynku związanym z YouTube.

EKIPA Investments

23 lutego 2021 ogłoszono rejestrację nowej spółki z o.o. działającej w formule ASI – Ekipa Investments, która inwestuje w różnorodne przedsięwzięcia, a jej większościowym akcjonariuszem jest Ekipa Holding S.A.

ESSA

Spółka działa w branży FMCG, a jej celem jest wykorzystywanie globalnych trendów i potencjału brandów wspieranych przez influencerów. ESSA zamierza wprowadzać na rynek marki i produkty w różnych kategoriach FMCG we współpracy z podmiotami z branży influencerskiej. W sierpniu 2023 wprowadziła napój witaminowy noRUSH oraz napój izotoniczny RUSH.

Współprace

Koral

W marcu 2021 Ekipa wraz z Lodami Koral stworzyła truskawkowe i cytrynowe (w późniejszym czasie również pomarańczowe i jabłkowe) lody sorbetowe o nazwie Ekipa. Produkt zdobył popularność w całym kraju, a firma Koral zdecydowała się uruchomić dodatkowe linie produkcyjne lodów, o wydajności produkcyjnej jednego miliona lodów dziennie. Popularność produktu została porównana do popularności lodów Bambino z czasów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

We wrześniu 2021 Koral wraz z Ekipą Friza wypuściła na rynek oranżadę gazowaną o smakach cytrynowym i truskawkowym.

Energylandia

W lipcu 2021 Ekipa nawiązała współpracę z polskim parkiem rozrywki Energylandia. W ramach tej współpracy powstał rollercoaster Ekipa Light Explorers oraz strefa chillu Ekipy. Bilety wstępu w zestawach „Coaster Box” były dostępne w Internecie od początku lipca tego samego roku

Herlitz

W połowie lipca 2021 Ekipa nawiązała współpracę z firmą Herlitz. Powstały zeszyty oraz teczki.

Donuty Donut Ekipy

W marcu 2022 roku w sieci sklepów Biedronka pojawiły się donuty z logotypem Ekipy Friza. Produkt został mocno skrytykowany między innymi przez Katarzynę Bosacką za posiadanie w swoim składzie szkodliwych barwników.

Publikacje książkowe

Rok Tytuł Wydawnictwo Data wydania Źr.
2020 Ekipa. Ogarnij ten wielki, ekstremalny Challenge Ekipy Books and Fun 27 października 2020
Wersow. Mój kreatywny dziennik 9 grudnia 2020

Uwagi

 1. Skład członkowski Ekipy różnił się w zależności od etapu jej działalności, z czego każdy etap został komercyjnie nazwany jednym sezonem.
 2. Singel „3Kipa” nie dostał się do notowania Gorącej 20 (Podwójnej Gorącej 20) Radia Eski, jednak znalazł się w zestawieniu „Propozycje”, które jest 40-pozycyjnym rozszerzeniem głównego notowania.
 3. Singel „Chill” nie dostał się do notowania Gorącej 20 (Podwójnej Gorącej 20) Radia Eski, jednak znalazł się w zestawieniu „Propozycje”, które jest 40-pozycyjnym rozszerzeniem głównego notowania.
 4. Oryginalny utwór znalazł się w albumie Sezon 3.

Przypisy

 1. a b Ekipa, EKIPA , YouTube  .
 2. a b c Ekipa Friza wchodzi na giełdę. Ile zarabia Karol Wiśniewski, Wersow i reszta youtuberów? – Biznes, biznes.radiozet.pl, 1616   (pol.).
 3. a b c „Wspólny projekt się kończy”. Ekipa Friza zajmie się teraz start-upami , Money.pl, 27 lipca 2022  .
 4. ♥️♥️ Ekipa ♥️♥️, EKIPA ZAPOWIEDŹ , YouTube, 31 sierpnia 2018  .
 5. EwaE. Lankiewicz EwaE., Ekipa Friza wysadziła samochód. Jest zawiadomienie do prokuratury , Wprost, 27 lipca 2021  .
 6. BartoszB. Dyląg BartoszB., Youtuber wysadza samochód. Radny wkracza do akcji , Portal Samorządowy  .
 7. Ekipa wysadziła w powietrze Audi TT. W internecie zawrzało , www.auto-swiat.pl, 9 lipca 2021   (pol.).
 8. PREZENT URODZINOWY, KTÓREGO NIGDY NIE ZAPOMNI!!!. .
 9. Internauci wściekli! Friz wysadził nowiutkie auto w powietrze , o2.pl, 8 lipca 2021   (pol.).
 10. a b Ekipa Friza wysadziła w powietrze auto. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ws. „pranku” , naTemat.pl   (pol.).
 11. Ekipa Friza wysadziła samochód. Radny informuje prokuraturę , www.money.pl   (pol.).
 12. Samorządowiec interweniuje w prokuraturze ws. pranku Friza z detonacją auta , www.wirtualnemedia.pl   (pol.).
 13. KingaK. Dereniowska KingaK., Youtuber Friz odpowiada radnemu, który zgłosił go do prokuratury za wysadzone w powietrze audi: „Wszystko było legalne” , Gazeta Wyborcza, 6 sierpnia 2021  .
 14. MałgorzataM. Rokoszewska MałgorzataM., Mielecki radny kontra Ekipa Friza , Super Nowości 24, 4 września 2021  .
 15. HIPOKRYZJA EKIPY FRIZA (Wersow, Nowciax, Friz, Wujek Luki). .
 16. Ekipa dokonała plagiatu w utworze „Shadow”? Sylwester Wardęga przytacza dowody , muzyka.interia.pl   (pol.).
 17. 4FUN.TV, Ekipa skopiowała piosenkę innego artysty? Wardęga zarzuca im hipokryzję , 4FUN.TV - Pierwsza muzyczna telewizja społecznościowa  .
 18. PrzemysławP. Bicki PrzemysławP., Wersow z Ekipy Friza „pożyczyła” cudze logo? Sylwester Wardęga stawia zarzuty , dailyweb.pl, 29 lipca 2021   (pol.).
 19. Ekipa odpowiada na zarzuty. Wersow: nie wiedziałam, że trzeba kupić licencję do logo  .
 20. Wersow (studentka PRAWA) wgl nie zna prawa. Tłumaczenia Ekipy są KIEPSKIE – Vibez , vibez.pl   (pol.).
 21. „Chill” – Ekipa w nowym teledysku promuje piwo Buh od Wojewódzkiego i Palikota. wirtualnemedia.pl, 2021-05-04. .
 22. Justyna Dąbrowska-Cydzik: Reklama piwa Buh w klipie Ekipy, producent odcina się od projektu. Google sprawdzi, czy teledysk narusza standardy reklamowe. wirtualnemedia.pl, 2021-05-06. .
 23. Justyna Dąbrowska-Cydzik: Buh i nie ma Buha. Marka znika z teledysku Ekipy „Chill”. wirtualnemedia.pl, 2021-05-10. .
 24. Kim jest Karol Friz Wiśniewski? Najbogatszy polski youtuber u Kuby Wojewódzkiego , www.se.pl  .
 25. a b Karol Wiśniewski - kim jest Friz, założyciel grupy EKIPA? - Radio ZET, www.radiozet.pl, 1605   (pol.).
 26. Team X vs EKIPA – kto jest w którym teamie? , www.eska.pl  .
 27. KS, Weronika Sowa: , Obcas.pl, 30 listopada 2020   (pol.).
 28. Portal, Znani z Podkarpacia. Nie uwierzysz, że to właśnie oni stąd pochodzą , Znani z Podkarpacia. Nie uwierzysz, że to właśnie oni stąd pochodzą  .
 29. Wersow – @wersow TikTok Analytics | Perfil, vídeos e hashtags | Exolyt , exolyt.com   (port.).
 30. a b Mateusz Tromba Trąbka – wiek, wzrost, tatuaże, dziewczyna, wpadka, Ekipa, samochód, walka , www.eska.pl   (pol.).
 31. Tromba, czyli Mateusz Trąbka – wiek, wzrost, ciekawostki – kim jest słynny członek Ekipy? , styl.fm, 17 czerwca 2021   (pol.).
 32. Mateusz Trąbka | MMA Fighter Page , Tapology   (ang.).
 33. Szara eminencja – kto stoi za sukcesem polskich youtuberów? , Jastrząb Post, 9 grudnia 2020   (pol.).
 34. Wujek Łuki – wiek, Instagram, Kasia, tatuaż, Ekipa, imię, nazwisko. Kim jest przyjaciel Friza? , www.eska.pl  .
 35. Spór w influencerskiej Ekipie: sześć osób chce odejść, spółka uważa, że nie mają prawa , www.wirtualnemedia.pl, 30 września 2022  .
 36. Kasia Bożek: wiek, wzrost, CS GO, FRIZ, waga, Instagram, TikTok, ekipa. Kim jest Fusiałka? , www.eska.pl  .
 37. Urodziny Mini Majka – FameZone , famezone.pl  .
 38. Mini Majk – wiek, wzrost, waga, Instagram, Fame MMA. Kim jest Mariusz Krzyżanowski? , www.eska.pl  .
 39. Ekipa discography – RYM/Sonemic , Rate Your Music   (ang.).
 40. Ekipa Friza z pomocą Cleo nagrali płytę. Posłuchaj singli, sprawdź datę premiery i zobacz okładkę albumu , www.gala.pl   (pol.).
 41. Dom EKIPY FRIZA! ZDJĘCIA. To ci dopiero chata! Tak mieszka „Ekipa”, której lody biją rekordy sprzedaży , Express Ilustrowany, 2 maja 2021   (pol.).
 42. Nowy dom Ekipy Friza. Tak mieszka Karol Friz Wiśniewski, najbogatszy polski youtuber , Gazeta Krakowska, 24 sierpnia 2020   (pol.).
 43. Jak mieszkają członkowie Ekipy? Wiemy, jak wygląda posiadłość warta 10 mln zł , plejadapl, 1 maja 2021   (pol.).
 44. Krakowska willa popularnych youtuberów robi wrażenie! Friz oprowadził widzów po posiadłości , RMF FM   (pol.).
 45. a b Przejmujemy Jutuby – Single by WIP Bros & Ekipa. .
 46. Ekipa – Spotify Chart History , kworb.net  .
 47. a b Pozycje na listach notowań Apple Music i iTunes w Polsce:
  • „Przejmujemy jutuby” (Apple Music i iTunes): Przejmujemy Jutuby , www.top-charts.com   (ang.).
  • „3Kipa” (Apple Music i iTunes): 3Kipa , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Zaebyście” (Apple Music i iTunes): Zaebyście , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Chill” (Apple Music i iTunes): Chill , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Zygzak” (Apple Music i iTunes): Zygzak , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Napad na bank” (Apple Music i iTunes): Napad Na Bank , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Ja to tak czuję” (Apple Music i iTunes): Ja to Tak Czuję , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Sen” (Apple Music i iTunes): Sen , www.top-charts.com   (ang.)., Top 100: Poland on Apple Music , music.apple.com, 29 czerwca 2021   (ang.)., Ekipa Chart Positions on iTunes/Spotify/YouTube , Kworb, 29 czerwca 2021   (ang.). lub Ekipa Chart Positions on iTunes/Spotify/YouTube , Kworb, 2 lipca 2021   (ang.).
  • „Selfmade” (Apple Music i iTunes): Selfmade , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Na zajawce” (Apple Music i iTunes): Na Zajawce , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Uśmiech” (Apple Music i iTunes): Uśmiech , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Do fury” (Apple Music i iTunes): Do Fury , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Influencer Party Hard” (Apple Music i iTunes): Influencer Party Hard , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Dobry Mood” (Apple Music i iTunes): Dobry Mood , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Szlafroki” (Apple Music i iTunes): Szlafroki (Deluxe) , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Jeden wers” (Apple Music i iTunes): Jeden Wers (Deluxe) , www.top-charts.com   (ang.).
  • „Shadow” (Apple Music i iTunes): Shadow (Deluxe) , www.top-charts.com   (ang.).
 48. Wideo „3EKIPA” z nowym rekordem dynamiki przyrostu wyświetleń na polskim YouTube , www.wirtualnemedia.pl   (pol.).
 49. Ekipa, EKIPA – 3KIPA , YouTube, 8 marca 2021  .
 50. a b c EKIPA – ZAEBYŚCIE (feat. Qry) , 8 kwietnia 2021  .
 51. a b Zaebyście – Single by Ekipa & Qry. .
 52. a b Ekipa, EKIPA – CHILL , YouTube, 1 maja 2021  .
 53. Ekipa prezentuje teledysk „Chill”. Wideo podbija sieć , muzyka.interia.pl   (pol.).
 54. a b Chill – Single by Ekipa. .
 55. CHILL , EKIPATONOSI   (pol.).
 56. JACUŚ – Bashesh.com , www.bashesh.com  .
 57. a b Zygzak by Ekipa & Jacuś. .
 58. a b Płyta EKIPA – SEZON 3 Deluxe , EKIPATONOSI   (pol.).
 59. Płyta Ekipy pokryła się złotem już w preorderze! Takiego sukcesu nie spodziewał się nikt , www.eska.pl  .
 60. Informacje dotyczące płyty EKIPA – Sezon 3 , EKIPA HOLDING S.A., 27 czerwca 2021   (pol.).
 61. a b Ekipa, EKIPA – NAPAD NA BANK (feat. Roxie) , YouTube, 26 czerwca 2021  .
 62. Ekipa – Sezon 3 , Zakładka „Koncert”, www.sezon3ekipa.pl   (ang.).strona główna serwisu
 63. Pseudonim muzyczny Michała „Boxdela” Barona.
 64. Yo Mamale (feat. Ekipa) by Friz, MASNY BEN & mgng. 2021-12-29. .
 65. FRIZ – Spotify Chart History , kworb.net  .
 66. Friz z nowym utworem ‘Yo Mamale’. To zapowiedź jego solowego albumu , www.wirtualnemedia.pl   (pol.).
 67. Ktoś taki jak Ty by WERSOW. 2021-12-13. .
 68. a b Ekipa (Se4on) – Single by Ekipa. 2022-03-12. .
 69. Sezon 4 – Kolekcje , ekipatonosi.pl  .
 70. Friz z komunikatem w sprawie Ekipy. „Wspólny projekt się kończy” , Business Insider, 27 lipca 2022  .
 71. Oficjalna lista sprzedaży :: OLIS – Official Retail Sales Chart , olis.onyx.pl  .
 72. a b SEZON3 (Deluxe) by Ekipa. .
 73. a b Sezon 3 , www.empik.com   (pol.).
 74. Platynowe płyty CD przyznane w 2021 roku , ZPAV   (pol.).
 75. ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia – Wyróżnienia – Regulamin , bestsellery.zpav.pl  .
 76. a b c d e f g h i j Soundcharts , app.soundcharts.com  .
 77. a b c Soundcharts , app.soundcharts.com  .
 78. Gorąca 20 – ESKA.pl , www.eska.pl  .
 79. a b Rap 20 – ESKA.pl , www.eska.pl  .
 80. Hop Bęc | RMF MAXXX , www.rmfmaxxx.pl   (pol.).
 81. 3Kipa – Single by Ekipa. .
 82. Diamentowe płyty CD przyznane w 2021 roku , ZPAV   (pol.).
 83. a b c Platynowe płyty CD przyznane w 2021 roku , ZPAV  .
 84. Oficjalna Lista Wyróżnień – diamentowe płyty , OLiS  .
 85. Napad Na Bank – Single by Ekipa & Roxie. .
 86. Yo Mamale (feat. Ekipa) – Single by Friz, MASNY BEN & mgng. 2021-12-29. .
 87. ZAEBYŚCIE (Hardbass Adidas Remix) – Single by Ekipa, Qry & HARDBASS adidas. .
 88. a b Oficjalna Lista Wyróżnień – złote płyty , OLiS  .
 89. Oficjalna Lista Wyróżnień – platynowe płyty , OLiS  .
 90. KarolK. Wiśniewski KarolK., EKIPA x WIP BROS – PRZEJMUJEMY JUTUBY (Official Music Video) , YouTube, 12 lutego 2020  .
 91. Ekipa, EKIPA – 3KIPA , YouTube, 18 marca 2021  .
 92. Ekipa, EKIPA – ZYGZAK (feat. Jacuś) , YouTube, 27 maja 2021  .
 93. Ekipa, EKIPA – DOBRY MOOD , YouTube, 17 lipca 2021  .
 94. PIGEON STUDIOS , rejestr.io  .
 95. Ekipa, EKIPA – NA ZAJAWCE , YouTube  .
 96. EKIPA – SEN. .
 97. EKIPA – DO FURY. .
 98. EKIPA – SE4ON. .
 99. Podpisanie listu intencyjnego z JR HOLDING , EKIPA HOLDING, 19 listopada 2020   (pol.).
 100. BBA Zarejestrowanie przez Sąd połączenia Spółki z Ekipa Holding S.A. oraz zmiany firmy, podwyższenia kapitału zakładowego i zmian Statutu Spółki , www.money.pl, 11 maja 2022  .
 101. Ekipa Holding NIP 6772456252 KRS 0000867844 REGON 387016544 | krs-pobierz.pl , krs-pobierz.pl   (pol.).
 102. Zmiany w Ekipie Friza. To on teraz będzie odpowiadał za influencerskie uniwersum , www.businessinsider.com.pl, 9 stycznia 2023  .
 103. Po przeprowadzeniu fuzji ze spółką giełdową Friz ma 41 proc. akcji Ekipa Holding, natomiast Wujek Łuki – 20 proc. , www.wirtualnemedia.pl, 19 maja 2022  .
 104. Podpisanie Term Sheet z Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A. , EKIPA HOLDING, 8 marca 2021   (pol.).
 105. a b EKIPATONOSI , ekipatonosi.pl  .strona główna serwisu
 106. GENZIE Store , genzie.store  .strona główna serwisu
 107. KRAKÓW KINGS STORE , krakowkings.store  .strona główna serwisu
 108. INDESTE – dla dziewczyn, dla których ważna jest swoboda noszenia ubrań i luz, który mogą w nich poczuć. , indeste.pl  .strona główna serwisu
 109. Rodzinny Park Rozrywki, Wesołe Miasteczko w Zatorze – Lunapark ENERGYLANDIA , ENERGYLANDIA - Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze   (pol.).strona główna serwisu
 110. EKIPATONOSI , rejestr.io  .
 111. Nowy rozdział EKIPATONOSI , EKIPA HOLDING, 8 lutego 2021   (pol.).
 112. a b Laniakea Pictures , www.rejestr.io  .
 113. Laniakea Pictures , Laniakea   (ang.).strona główna serwisu
 114. n, EKIPA ASI – Nowy wymiar inwestycji , 3 kwietnia 2023   (pol.).strona główna serwisu
 115. Ekipa Investments , www.rejestr.io  .
 116. Ekipa Holding inwestuje w platformę do tatuaży, ma nową umowę z Koralem ws. lodów , www.wirtualnemedia.pl, 12 stycznia 2023  .
 117. Friz wypuścił kolejny produkt. Dzieci oszaleją na jego punkcie , Pyszności, 2 sierpnia 2023   (pol.).
 118. Ekipa Friza wchodzi na rynek napojów izotonicznych , www.portalspozywczy.pl, 17 sierpnia 2023   (pol.).
 119. Lody Koral , koral.com.pl   (pol.).
 120. Lody Koral , koral.com.pl   (pol.).
 121. NataliaN. Kurpiewska NataliaN., Lody od Friza to hit sprzedaży. „Dla nastolatków youtuber jest wyżej w hierarchii niż aktorzy” , www.money.pl   (pol.).
 122. KRO, Lody od Friza podbijają rynek. Koral uruchamia dodatkową linię produkcyjną , www.money.pl   (pol.).
 123. Lody Ekipa od Friza. Produkcja sięgnęła maksimum. Koral wydał oświadczenie , Starosadeckie.info, 9 maja 2021   (pol.).
 124. Lody Ekipa. Koral wyprodukuje milion sztuk dziennie – Biznes, biznes.radiozet.pl, 1619   (pol.).
 125. DorotaD. Kaczyńska DorotaD., Kiedyś Bambino, dziś Ekipa – oto najsłynniejsze polskie lody , Business Insider, 2 maja 2021   (pol.).
 126. Po sorbetach przyszedł czas na oranżadę. To nowość od Ekipy Friza i firmy Koral , Noizz, 7 września 2021   (pol.).
 127. OlgaO. Krzyżyk OlgaO., Napoje Ekipa wchodzą do sprzedaży w sklepach. Oranżady będą tak popularne jak lody Ekipa od marki Koral? , Dziennik Zachodni, 14 września 2021   (pol.).
 128. Ekipa Friza z własnym rollercoasterem w Energylandii , kultura.onet.pl  .
 129. EKIPA HOLDING S.A. nawiązuje współpracę z ENERGYLANDIA – Jednym z najlepszych parków rozrywki w EUROPIE , EKIPA HOLDING S.A., 7 lipca 2021   (pol.).
 130. Light Explorers – rollercoaster Ekipy youtubera Friza w Energylandii , www.wirtualnemedia.pl   (pol.).
 131. Energylandia, Ekipa , ekipa.energylandia.pl, 7 lipca 2021   (pol.).strona główna serwisu
 132. Lody Ekipy to nie koniec. Będą zeszyty Ekipy. Wiemy, ile będą kosztować , superbiz.se.pl  .
 133. Zestaw zeszytów EKIPA 5 szt , ekipatonosi.pl   (pol.).
 134. Bosacka miażdży pączki Ekipy. „Ten składnik znajdziemy w kostkach do toalet” , kobieta.interia.pl   (pol.).
 135. Ekipa. Ogarnij ten wielki, ekstremalny Challenge Ekipy , www.empik.com   (pol.).
 136. Wersow. Mój kreatywny dziennik , www.empik.com   (pol.).

Linki zewnętrzne

Kontrola autorytatywna (Friz):