W dzisiejszym świecie Dyskusja wikipedysty:Piotr967/Archiwum 13 nabrał znaczącego znaczenia w wielu aspektach naszego życia. Od wpływu na społeczeństwo po wpływ na gospodarkę, Dyskusja wikipedysty:Piotr967/Archiwum 13 jest tematem ciągłego zainteresowania badaczy, specjalistów i ogółu społeczeństwa. Aby zrozumieć jego zakres i znaczenie, w tym artykule omówione zostaną różne perspektywy i analizy dotyczące Dyskusja wikipedysty:Piotr967/Archiwum 13, badające jego wpływ w różnych kontekstach i oferujące kompleksowy obraz jego dzisiejszego znaczenia.
Archiwum 1 Archiwum 2 Archiwum 3 Archiwum 4 (23 VI-13IX 2007) Archiwum 5 (14 IX - 30 X 2007) Archiwum 6 (31 X 2007 - 16 XII 2007) Archiwum 7 (16 XII 2007 - 12 II 2008) Archiwum 8 (13 II - 20 V 2008) Archiwum 9 (20 V - 30 IX 2008) Archiwum 10 (30 IX 2008 - 31 I 2009) Archiwum 11 (1 II 2009 - IV 2009) Archiwum 12 (V 2009 - VII 2010)]]
Parę zdań komentarza do uzasadnienia tej blokady . Co do jej słuszności to obszerną analizę, z którą się zgadzam w pełni, przedstawił m.in. Olos tutaj Link do dyskusji w Kawiarence dotyczącej blokady (stan dyskusji na dzień 22.10.2010, sekcja Blokada Piotra967 w spisie treści) , więc nie warto powtarzać. A teraz reszta jak to widzę:
Żądane przez adminów zmniejszenie aktywności w przestrzeni pozagłównej wymaga oczywiście pewnych działań, które wyjaśniam by nie generować potem konieczności odpowiadania na pytania typu „dlaczego nie odpowiadasz” itp. 1. Na wpisy na mej stronie dyskusyjnej odpowiadam zawsze, ale z reguły via mail. W przypadku, gdy uznam za konieczne sprostowanie czyjegoś zarzutu/uwagi – wpisuję je na swojej stronie dyskusji. Łatwiej śledzić wymianę argument-kontrargument na jednej stronie, a i mnie łatwiej kontrolować liczbę swych edycji, gdy mam je na swojej stronie, a nie rozrzucone po różnych osobach. Niezależnie od tego wysyłam odpowiedź via e-mail. Jeśli wpis dotyczył prośby o np. poprawienie czegoś w artykule a ja jestem w stanie to coś poprawić, to nie odpowiadam wcale, tylko to robię. 2. Na PUA głosuję bez dyskusji i zazwyczaj bez uzasadnienia. Jeśli głosuję na „tak” to znaczy, iż jestem silnie przekonany, że kandydat nie narobi szkód, jeśli na „nie” - to znaczy, że albo widzę w dotychczasowym dorobku kandydata poważne felery (typu plagiat, wstawianie nienaukowych źródeł do naukowych tez, brak uźródławiania, regularny POV), albo też, częściej że bez możliwości dyskusji nie jestem w stanie ocenić podejścia kandydata do kultury i merytoryki na Wiki, co wobec bardzo dużej roli administratorów na plwiki nie pozwala mi powierzyć tak potencjalnie groźnych narzędzi. 3. Na prośby o skomentowanie czegoś w poczekalni, dyskusji nad medalem, DA itp. z reguły nie reaguję bo nie biorę udziału w tych segmentach. Dotyczy to także dyskusji nad pozostawieniem „moich” haseł - zgodnie z wydźwiękiem regulaminu (sekcja druga, pkt. 3) głos autora artykułu nie jest brany pod uwagę więc szkoda czasu. Zresztą i tak w w/w sytuacjach o merytoryczności uwag/zarzutów rozstrzyga administrator nadzorujący daną przestrzeń. 4. Spostrzeżone plagiaty lub błędy merytoryczne sygnalizuję odpowiednim szablonem w samym haśle je usuwam, nie omawiam ich poza ewentualnym opisem edycji. Jeśli ktoś uważa, że plagiat koniecznie trzeba przepuścić przez poczekalnię plagiatową i przez autorów to może to zrobić albo cofnąć mą edycję przywracając plagiat lub błąd. Nie będę tego powtórnie cofał. W razie wątpliwości czy to co usunąłem jako błąd merytoryczny faktycznie nim jest proszę o maila – chętnie wyjaśnię. 5. Nie stosuję szablonów cytuj książkę, cytuj czasopismo - to jest dla mnie czarna magia. Zbyt trudne w stosowaniu. Z tego samego powodu nie archiwizuję swej strony dyskusji – zawsze coś się przy tym knoci i edycję lecą. Ale jak ktoś zechce to zrobić za mnie – proszę bardzo (za archiwizację co pewien czas to byłbym nawet wdzięczny).
Żart po prostu, ponieważ najczęściej głosuję za (pomijając naprawdę ewidentne przypadki, kiedy kandydat na admina się nie nadaje), że trzeba to urozmaicić :) Żaden błąd w oprogramowaniu, to się robi ręcznie. Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 22:34, 5 lip 2010 (CEST)
Witaj. Zmianę cofnąłem, ponieważ sądzę, że może za wcześnie jest na tego typu spekulacje (poza tym nie było źródła). Jeśli jednak dysponujesz jakimiś wiarygodnymi informacjami, to śmiało dodaj. Informację o rozkładzie zwłok usunąłem kilka tygodni temu, gdyż w zasadzie nic nie wnosi do biogramu i narusza (chyba?) dobre obyczaje. PS. Noszę się z zamiarem napisania hasła o Cyrylu Ratajczaku – opolskim adwokacie, ojcu D.R. Pozdrawiam, Warschauer (dyskusja) 23:50, 5 lip 2010 (CEST)
Przepraszam, ale jestem zupełnie ugotowany sprawami zawodowymi, rodzinnymi i Wikimanią. Nie jestem w stanie zająć się tym problemem. Pzdr., Ency (replika?) 00:36, 6 lip 2010 (CEST)
Nie wiem czemu nie zauważyłem tego, bo np chciałem zdać pyt. podobne do 3, a nie zadałem,o bo już było. :) Tajniak2 (dyskusja) 14:59, 6 lip 2010 (CEST)
Z powodu rozbieżności w źródłach usunąłem informację o liczbie ofiar, mam nadzieję, że tak jest ok. Herr Kriss ✉ 01:27, 10 lip 2010 (CEST)
Oczywiście, to o tę carycę chodziło - dziękuję za czujność i poprawę głupiego błędu. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 11:20, 10 lip 2010 (CEST)
Dzięki za przypomnienie, oczywiście trzeba było poprawić i już to uczyniłem. Pozdrawiam, pjahr @ 16:46, 10 lip 2010 (CEST)
Zauważyłem na OZ Twoją prośbę. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie może być. Pozdrawiam, Lord Ag.Ent podyskutujmy 00:54, 12 lip 2010 (CEST)
Witaj. W tym roku problem z głowy, bo już widzę, że podmienione na 12 lipca. Widzę też, że zmienione zostało, co by za rok nie było problemu. Dałem jednak , abyśmy na razie odpuścili Mongolii. Elfhelm (dyskusja) 00:57, 12 lip 2010 (CEST)
Przy okazji moich zmian miałem zamiar uzupełnić hasło o informacje z oficjalnej publikacji, ale niestety takowej nie znalazłem. Wpisanie "Mindarus harringtoni" w Scholara nie daje żadnych rezultatów, co sugeruje, że chyba faktycznie jak dotąd żadna się nie ukazała, a gatunek nie jest "oficjalny". Co do legalności/przemytu to nie mam pojęcia, ale druga z tych opcji by mnie nie zdziwiła (zwłaszcza mając na uwadze to, co dzieje się ze skamieniałościami np. w Chinach). Pozdrawiam, Lord Ag.Ent podyskutujmy 01:56, 13 lip 2010 (CEST)
Nie mam pojęcia i najlepiej byłoby hasło napisać od nowa. Jest w nim kilka chińskich nazw w archaicznych transkrypcjach, bez szans na dojście co to jest. Stoigniew >pogadaj< 08:49, 13 lip 2010 (CEST)
Nie, zachowałęm to sobie, bo dobrze obrazuje, jak absurdalnymi wydają się nieraz hipotezy naukowe z przeszłości. Mpn (dyskusja) 20:42, 13 lip 2010 (CEST)
Co do miejsca urodzenia nie ma i być nie może żadnej pewności, ale są wersje. Mongołowie wierzą w to że urodził się jak też pochowany został w okolicach en:Burkhan Khaldun, burjacka wersja przywłaszcza go do Burjatów lokując miejsce urodzenia w Deligiun-Bołdak, kazachska - do Kazachów. To dla tego źródła mongolskie stoją za Mongolię, rosyjskie - za Rosją, co tam mówią Kazachowie - to już poza zdrowym rozsądkiem. Z punktu widzenia Wikipedii mamy podać obydwie wersji: mongolską i rosyjską. Bogomolov.PL (dyskusja) 20:11, 14 lip 2010 (CEST)
Widać, że legendy są ważniejsze :). „Źle się dzieje...” Pozdrawiam Klondek dyskurs 09:25, 15 lip 2010 (CEST)
Poprawiłam tułów na cm. Książka z 1986 roku, a można ją obejrzeć w Google Books. Olga007 Dyskusja 17:52, 15 lip 2010 (CEST)
W miarę swych możliwości poprawiłem sty, linkowanie itp. Mnie akurat ten opancerzony wygląd nie razi, więc nie usunąłem, ale większości moich błędów się pozbyłem. Myślę, że obecny styl nadaje się na DA. Mpn (dyskusja) 14:01, 18 lip 2010 (CEST)
Napisałeś: "czy ktoś, kto się wykreuje jako pierwszy facet w Polsce, który popełnił samobójstwo ... też jest ency? Bo w obu przypadkach podobna ranga ważności - tzn. ranga polega na byciu w czymś pierwszym.". Moja odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: Ryszard Siwiec (kojarzysz?), pozdrawiam Stepa @dyskusja.pl 12:40, 19 lip 2010 (CEST)
Napisałeś: "ale ma totalne zero encyklopedycznych czynów, osiągnięć". Nie można się z tym zgodzić, Gracjan Roztocki jest autorem ponad setki utworów muzycznych (zresztą wydał już płytę CD), wykonał liczne grafiki (malarz naiwny, współczesny Nikifor internetu), jest artystą. Nie zapominaj że jest lekko upośledzony i w tych kategoriach należy rozpatrywac jego osiągnięcia. Porównaj olimpiada i paraolimpiada, Stepa @dyskusja.pl 13:38, 19 lip 2010 (CEST)
Napisałeś: "natomaist sam fakt bycia upośledzonym nie czyni kogoś ency.". Zgoda ale jeśli ktoś odniósł sukces i jest popularny, to już tak np. Krzysztof Kononowicz, Stepa @dyskusja.pl 13:54, 19 lip 2010 (CEST)
Witaj;
The Principality of Theodoro (Greek: Θεοδόρο), also known as Gothia (Greek: Γοτθία), was a small principality in the south-west of Crimea from the 13th through 15th centuries. Its capital was Doros, which was also sometimes called Theodoro and is now known as Mangup. The state was closely allied with the Empire of Trebizond.
Jest to nazwa grecka, państwo Greków pontyjskich na Krymie ( z tradycją od Królestwa Bosporańskiego) a konsekwencji IMHO powinna być transkrypcja grecka - Teodoro, (jak Teodozja) a nie rosyjska transkrypcja greki (por. ru:Феодосия).
Serdecznie pozdrawiam:
Andros64 (dyskusja) 14:40, 20 lip 2010 (CEST)
Sprawdziłem. Mea culpa - dzięki za czujność. "Połowa mieszkańców" jest efektem mojego czeskiego błędu. Pisząc "połowa" korzystałem z jednego ze źródeł do "mojego" hasła Masakra w Teodozji. Prawdopodobnie z rozkojarzenia lub pośpiechu nie zauważyłem jednak, że autor miał na myśli połowę populacji całego Krymu, a nie samej Teodozji. Głupi błąd. Już przeprawiłem. Pozdrawiam--Dreamcatcher25 (dyskusja) 18:19, 20 lip 2010 (CEST)
Zauważyłem na OZ Twoją prośbę do Masura. Na Commons jest już ta grafika z angielskimi napisami (wstawiłem ją do hasła) – można oczywiście zrobić wersję z polskimi, ale to zajęłoby mi dużo czasu, bo nie mam odpowiednich umiejętności :) Pozdrowienia, Lord Ag.Ent podyskutujmy 01:40, 21 lip 2010 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Filip em 20:15, 22 lip 2010 (CEST)
Przypis drugi odnosi się do całego fragmentu, po wejściu na link masz możliwość zweryfikowania całego fragmentu, łącznie z informacją o pomówieniach i przeniesieniu z tego powodu mnich do innego klasztoru, a przedtem o tym, że został zakrystianem i hieromnichem. Selja (dyskusja) 22:43, 22 lip 2010 (CEST)
Cześć! Dzięki za sympatyczny i zabawny (poprzez dopisek czyniący zadość licencji) wpis w dyskusji. Każdy z użytkowników pracujący na rzecz stworzenia jak najbardziej to możliwe rzetelnego i estetycznego zasobu informacji jest taką... czerwoną mrówką :). Nie wiem, czy wiesz: czerwona mrówka w zamyśle niektórych osób miała znaleźć się w logo Wikipedii (ilustracja po prawej stronie). Konkurs jednak wygrała kolorowa kula, która na przestrzeni lat (a właściwie kilku modyfikacji) przeobraziła się do stanu obecnego. Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 15:44, 24 lip 2010 (CEST)
http://pl.wikipedia.orghttps://sapientiapl.com/Litoral Zajrzałem, sprawdziłem. "Ani tam o rafie ani o zwierzętach". Zgadza się. Przykuta (dyskusja) 15:59, 24 lip 2010 (CEST)
Witaj! Natknąłem się na twoje zapytanie na Dyskusja wikipedysty:Smat dotyczące art. Borowiacy Tucholscy możesz sprawdzić w internetowym archiwum stron web → link do staniej wersji z 2008 roku --Tenautomatix (dyskusja) 00:54, 25 lip 2010 (CEST)
Witaj. Niestety nie ma danych, ale to w tym wypadku nie ma znaczenia, gdyż lista wsi jest tylko na tej stronie, na Wikipedii nigdy jej nie było. A ponieważ jest to lista występująca przy produkcie regionalnym to znaczy, że na tym terenie występuje - są bardzo ścisłe reguły europejskie określające takie obszary a co zna tym idzie nie może być tam odstępstw. Stąd moje stanowisko. Pozdrawiam. Smat (dyskusja) 12:01, 25 lip 2010 (CEST)
Jeśli chodzi o stronę ministerstwa ostatnia archiwizacja miała miejsce w sierpniu 2008 roku potem zaprzestano archiwizacji Link do wersji archiwalnych. Niestety w tym okresie serwis archiwizacyjny nie zarchiwizował interesującej cię strony tak więc biorąc pod uwagę stary układ oraz treść zarchiwizowanych linków należny z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, iż omawiana strona nie istniała. Tenautomatix (dyskusja) 16:14, 25 lip 2010 (CEST)
Hej :) Dzięki za cenne uwagi. Zasadniczo jest tak, że ja podeszłam do sprawy od innej strony niż Przykuta i Ency, których argumenty są rzeczywiście bardziej racjonalne od moich. Moje oparte są na pewnej pozytywnej naiwności, zakładającej, że w kwestii podziału na użytkowników z uprawnieniami i użytkowników bez uprawnień da się coś zrobić, a zmiana nazwy to jedna z dróg. Oni podeszli pragmatycznie i o ile z moim stanowiskiem polemizować można, o tyle im faktycznie trudno racji odmówić :) Inna sprawa, że szczerze - mnie po prostu uwiera słowo "administrator", które nijak nie przystaje do tego, co robię, a ma jeszcze jakiś semantyczny posmaczek "władzy", z którym zwyczajnie źle się czuję. Zastanawiam się też, czy niektórym po prostu od bycia "administratorami" nie może uderzyć sodówka do głowy. Trudniej o takie coś, kiedy jest się np. "redaktorem technicznym" albo "operatorem" - jakoś to mało imponujące :) Niestety trudno byłoby coś uzgodnić w gronie administratorskim - jest nas dużo, nie jesteśmy jednomyślni również w tej kwestii i dodatkowo nie chcę i nie mogę (bo regulamin listy admińskiej tego zabrania) dogadywać sprawy w zamkniętym gronie adminów. Zobaczymy jak potoczy się dyskusja, jeśli wyczuję, że jednak poparcie dla propozycji jest, to zrobię głosowanie, przedstawiając wszystkie argumenty za, jakie padły, głosować będziemy nad wszystkimi nazwami, w tym nad starym "administratorem". Ale na razie trudno mi wyczuć, czy to już ten moment :) Pozdrawiam cię serdecznie i jeszcze raz - dzięki za pochylenie się nad tą sprawą :) Magalia (dyskusja) 18:06, 25 lip 2010 (CEST)
Przypadkiem, bo mam Twoją dyskusję w obserwowanych przeczytałam o tym: "niby" NPA Ministerstwa. Ministerstwo opisując produkty regionalne, w swych tekstach przeważnie powołuje się na publikacje, z których korzystano przy pisaniu tekstu i być może mają zgodę. Wiem to bo zauważyłam, że mają podobne teksty o np. kluskach śląskich czy krupnioku, jak te, które czytałam w książkach z mojej biblioteczki. Jeszcze raz zaznaczam Oni mogą mieć zgodę autorów i nam nic do tego. Może tak być, że i Ministerstwo i Wikipedia skopiowała to zdanie z tej samej publikacji. Już takie rzeczy przerabiałam. Lepiej nie zwracać uwagi i nie wsadzać kija w mrowisko, zanim się na 100% nie wykluczy, że osoba która dopisała to zdanie do artykułu Borowiacy Tucholscy nie skopiowała go skądś? I jeszcze jedno "Archiwum Inernetu", może nie mieć zaindeksowanej tej strony nie dlatego, że strony nie było przed 2008. Mogła być np. mało popularna i wtedy nie będzie jej kopii w Archiwum. Nie jest to 100% narzędzie do wykrywania NPA. Pozdrawiam i życzę owocnego wykrywania plagiatów :). Ewkaa (dyskusja) 19:14, 25 lip 2010 (CEST)
Jak będziesz miał problemy ze swoimi stronami autorskimi to chętnie pomogę. Mnie to nie sprawia problemu. Jak coś się da odnaleźć to ja to na pewno znajdę:). Co do sztuczek z umieszczeniem daty założenia strony www to chyba istnieje taka możliwość. To znaczy w kodzie html można umieścić datę i autora i wtedy łatwo udowodnić kiedy tekst został napisany. Podglądnęłam Twoją prywatną stronę i daty tam niestety nie widać:). Prawym przyciskiem myszy pokaż źródło strony i wtedy można zobaczyć kod. Jest tam Twoje nazwisko imię itd.., być może ten generator "Microsoft FrontPage 6.0" nie posiada takiej opcji, ale za to zapisuje się data aktualizacji i np. można stwierdzić, że strona o zainteresowaniach naukowych jest w internecie od co najmniej 11.08. 2006. Pozdrawiam. Ewkaa (dyskusja) 21:35, 25 lip 2010 (CEST)
Hej - przeniosłem teorię pod hipotezę, ale widzę, że ostatnio edytuje w tym dziale wikipedysta, którego w dyskusji wyraziłeś opinie o jego skłonności ku tej hipotezie. Ja się nie znam, ujednoliciłem tylko nazwę ze stanem wiedzy i poprawiłem linki - zajrzałbyś? Za dużo czcasu zajęłoby mi przerzucanie aktualnej literatury przedmiotu, łatwiej więc poprosić fachowca. Pozdrawiam. Lukasz Lukomski (dyskusja) 22:11, 25 lip 2010 (CEST)
Jak inteligentny projekt vs. ewolucja? ;) Biorę zwykle na siebie obserwowanie każdej zakręconej hipotezy i albo koszę albo szukam kogoś, kto się zna - więc to moja własna inicjatywa :P Pamiętam znalezione kiedyś w odmętach internetu informacje (które mnie z lekka zaszokowały) o żywotności tej hipotezy w polskich kręgach naukowych. Zajrzałem na angielskojęzyczną wersję hasła i tam podają, że od 600 milionów lat zmian nie było. Kwaśno wyglądają więc perspektywy udowodnienia tego zjawiska. Lukasz Lukomski (dyskusja) 19:46, 26 lip 2010 (CEST)
Zerknij proszę do tego hasełka. Znalazłam tam takie zdanie: Obok dziewiętnastowiecznym klasztorem, w tym stara cerkiew przekształcona w XIX w. na mieszkanie archimandryty. Czegoś w nim brakuje, a wolałam nie zgadywać, więc wzięłam w komentarz. Najlepiej będzie, jak sam poprawisz. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 11:17, 27 lip 2010 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Lord Ag.Ent podyskutujmy 01:36, 28 lip 2010 (CEST)
Oczywiście wiem, że formalnie inkwizycja nie wydawała wyroków śmierci, ale w praktyce uznanie kogoś za "niepoprawnego heretyka" oznaczało z reguły śmierć, bo taką karę za herezję przewidywało prawo karne świeckie. Czyli orzeczenie inkwizycji oznaczało w wypadku Paleologa karę śmierci wykonaną przez władze świeckie (ale przyczyną tej kary był wyrok trybunału inkwizycji). Jeżeli masz jeszcze wątpliwości to zwróć się do specjalistów w dziedzinie inkwizycji, bo ja więcej na ten temat nie wiem. Pozdrawiam SETI3 (dyskusja) 13:06, 28 lip 2010 (CEST)
Ja tam widzę słowo Друзям - tak jak gdyby słowo Друзьям - przyjaciołom - ale napisane z błędem, bo miękkiego znaku nie widzę. Ale z przodu jakieś dwa (?) inne znaki, których nie mogę rozszyfrować. Może to liczba 60? Ale jaki by to miało mieć sens? 60 przyjaciołom nad Berlinem - znak zwycięstwa? Nie wiem, co to miałoby znaczyć. Bocianski (dyskusja) 21:23, 29 lip 2010 (CEST)
Uznałem, że warto przenieść informacje o tych kościołach do osobnych artykułów. Byłby cennym osobnym artykułem przy okazji omawiania sztuki romańskiej i gotyckiej. Źródeł jako takich nie posiadam i proszę Ciebie o pomoc i poprawną edycję (przy przenosinach). Przekleństwo było wyrazem najwyższego podirytowania i frustracji związanej z przeniesieniem Traktat o Unii Europejskiej do Traktat z Maastricht. Emocje opadły. Póki co pseudo znawca Unii Europejskiej, ze znajomością tematyki na poziomie wczesnoszkolnym (czyli coś o gwiazdkach na niebieskim tle, Brukseli i tym, że Unia może wszystko i jest super fajna) nie zmienił hasła. Jednakże, jeżeli to się stanie, będę musiał dać wyraz swemu oburzeniu przeciw wszechogarniającej mnie głupocie ws. UE, a konkretnie prawa pierwotnego stanowionego w ramach UE.--Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 22:40, 29 lip 2010 (CEST)
No tak. :-)
Przy tamtej wypowiedzi bardziej mi chodziło o to, że trudniej jest namawiać do pisania Wikipedii gdyż "jakiś temat nie został opisany". Ktoś znajdzie jeden, drugi klasztor, ale będzie 10 jako stuby. Skoro en.wiki ma już >3mln to potencjał wiadomo jest. Brakuje nam pomysłu żeby zachęcać nowych (ale i siebie też) do poprawy artykułów istniejących. rdrozd (dysk.) 00:24, 31 lip 2010 (CEST)
Witam. Moja wypowiedź, którą cytujesz, to tylko wycinek sytuacji, mówi o ostatniej wypowiedzi Pawła i o uporczywości ataków (co przemilczałeś). Nie jestem pewny, czy pamiętasz, wybacz jeśli niepotrzebnie przypominam, powody blokady tłumaczyłem szerzej w dyskusji Kerima . pozdrawiam. Piastu βy język giętki... 18:17, 2 sie 2010 (CEST)
Tylko jedna uwaga á propos: przed przypisami nie stawia się spacji :) Pozdrowienia, Lord Ag.Ent podyskutujmy 18:39, 3 sie 2010 (CEST)
Na en wiki jest też Warsaw zamiast Warszawa. Żyjemy w Polsce, tu nazwy geograficzne ustala Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej, a nie angielskie książki. Stoigniew >pogadaj< 19:05, 3 sie 2010 (CEST)
Hej :) Z pewnym opóźnieniem (a wydawało mi się, że już uporałam się ze sprawami pozawikipediowymi i czasu na wiki mam w dostatku, a tu jednak parę rzeczy trzeba było jeszcze podomykać), ale moim zdaniem nazwisko odmieniłeś jak najbardziej poprawnie - powinno być Rottmayra. A co do Puszkina, to powiem więcej - on zagnieździł się w mojej głowie w charakterze nieustannego wyrzutu sumienia, co może nie jest z jego strony zbyt delikatne, ale na pewno skuteczne :) Mam Szacownego Poetę w pamięci i postaram się jak najszybciej uczynić zadość jego naleganiom. Pozdrawiam cię serdecznie z lekką domieszką wyrzutów sumienia z powodu różnorakich opóźnień :) Magalia (dyskusja) 17:54, 4 sie 2010 (CEST)
Proponuję wykreślić z regulaminu następujący punkt: Do oceny nie jest brany bezpośrednio pod uwagę głos zgłaszającego oraz głos autora zgłoszonego artykułu., gdyż: "W Poczekalni nie głosujemy, więc żadne "głosy" nie mogą być brane pod uwagę (zgodnie z tym samym regulaminem głosy nie zawierające argumentów merytorycznych są wykreślane), a do zgłaszania uwag merytorycznych wszyscy powinni mieć takie samo prawo z autorami wniosku i artykułu włącznie i głosy te powinny być tak samo wysłuchane"
W żadnym przypadku tak nie myślę i nie miałem zamiaru ani atakować, ani obrażać, ani udawadniać że admin stoi wyżej a tym bardziej że ktoś rządzi w Poczekalni. Właśnie takie dziwne insynuacje powodują kłótnie i nieuzasadnione podejrzenia wobec adminów oraz psują atmosferę. Pozdrawiam jednak --Adamt rzeknij słowo 21:27, 5 sie 2010 (CEST)
Moim zdaniem odpowiadania na rzeczowe poruszenie sprawy wycieczkami osobistymi i prowokacjami jest właśnie psuciem atmosfery, insynuacją i wszczynaniem kłótni. I owszem - rodzi to też podejrzenia wobec niektórych adminów. Czy nieuzasadnione - to widać z przytoczonej wymiany zdań. --Piotr967 podyskutujmy 11:46, 6 sie 2010 (CEST)
Była pewnie współautorką szeregu ustaw, "czasami" nie ma większych źródeł, artykuł linkowany typowo publicystyczny i bez poważnej/rzetelnej analizy ustawy i jej skutków. POVem jest zamieszczanie stwierdzeń: "na podstawie tego prawa około 10 tysięcy rodzin straciło mieszkanie". Bo równie dobrze można by napisać, że "na podstawie tego prawa około 10 tysięcy mieszkań mogło z powrotem trafić w ręce właścicieli". Wkraczamy w niebezpieczną ocenę regulacji prawnych, która nie powinna tu mieć miejsca. "ustawa także ułatwiała sprzedaż domów wraz lokatorami" - brak konkretów, poza tym sformułowanie o charakterze bzdury publicystycznej (po prostu prawa i obowiązki z umowy najmu przechodzą na kolejnego właściciela i nic w tym sensacyjnego). Elfhelm (dyskusja) 22:46, 6 sie 2010 (CEST)
Witam. Hasło zostało skasowane nie po głosie jednej userki jak piszesz "Przyznam, że użycie jako argumentu, że już Gytia zdefiniowała co jest a co nie jest ency, niezbyt mnie przekonuje, pomimo szacunku do tej userki. Nie ejstem zwolennikiem jednooosbowych gron definicyjnych." Jeżeli rozmawiamy, to bardzo proszę nie naciągać faktów i w pewnym sensie nie dokonywać manipulacji. Hasło usunąłem na podstawie dyskusji oraz tego, że: encyklopedyczność nie może być tymczasowa, nie jesteśmy katalogiem, gdzieś są granice rozsądku, choć będąc blisko takowych, w ocenie zawsze wchodzi jakiś subiektywizm. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 07:22, 7 sie 2010 (CEST)
--Piotr967 podyskutujmy 17:40, 7 sie 2010 (CEST)
Cześć, cofnęłem Twoją edycję . Uważam, że link do strony domowej, prezentującej postać, biografię i twórczość, tej niezbyt szeroko znanej artystki, jest jaknajbardziej na temat. Usunięcie linku brałbym za wandalizm, gdyby nie Twój duży wkład w projekt i doświadczenie wikipedysty. Przypuszczam zatem, że było to niedopatrzenie. Pozdrawiam, miłego weekendu, steifer (dyskusja) 16:35, 7 sie 2010 (CEST)
~::::miło mi, gdy Wiki-Love i zdrowy rozsądek zwycięża, jeszcze raz pozdrawiam bardzo serdecznie, życząc poprawy pogody w czasie miłego weekendu, steifer (dyskusja) 21:21, 7 sie 2010 (CEST)
Witam! Nigdy nie spotkałam się do tej pory z tłumaczeniem tego terminu na język polski. Pozdrawiam Loraine (dyskusja) 13:38, 8 sie 2010 (CEST)
Widziałem, że dłubałeś, ale ostatnio miałem mniej czasu. Ja się za słabo znam na tym - jak pisałem podczas pierwszego podrzucania tego hasła, więc mogę tylko kibicować de-pov-izacji. Pozdrawiam. Lukasz Lukomski (dyskusja) 01:57, 9 sie 2010 (CEST)
Apeluję o nie prowadzenie wojny edycyjnej. wszystkie wskazane przez Ciebie w uzasadnieniu błędy zostały w tekście poprawione. Ponowne wystawienie szablonu bez nowego uzasadnienia zostanie zgłoszone do administratora celem zabezpieczenia / ukarania.
Nie twierdzę, że błędów nie ma, ale skoro je widzisz to nie baw się z wikipedystami w kotka i myszkę ("ja widzę błąd a wy sobie poszukajcie") tylko je wskaż albo lepiej popraw. zajmie Ci to mniej czasu niż wstawianie szablonu. --Bmalina (dyskusja) 16:06, 19 sie 2010 (CEST)
Tak właściwie rzecz biorąc to według opisu cytat pochodzi z rozdziału "Secreta ciekawe y doświadczone dla powszechney wiadomosci wydane" nieznanej książki a nie z książki o tym tytule więc nie jestem pewien czy jest to do końca poprawne.Plushy (dyskusja) 12:40, 22 sie 2010 (CEST)
Witaj;
Niestety w średniowieczu na tyle mocny nie jestem :). A różnice w nazewnictwie to po części bałagan, a po części tytulatura ( przynajmniej tak powinno być). Ale szczegółowo to potrzebny jest tu mediewista.
Serdecznie pozdrawiam:
Andros64 (dyskusja) 12:07, 26 sie 2010 (CEST)
załatwione :) Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 23:28, 26 sie 2010 (CEST)
Witam,
może zechcesz przedstawic własny punkt widzenia w dyskusji nad kategorią: "Kategoria:Biografie według miast (byłe miasta polskie)".
Pozdrawiam --Pawski (dyskusja) 19:14, 27 sie 2010 (CEST)
OK, to ja również poprawiłem i dodałem rok zmiany federacji. Pozdrawiam, pjahr @ 18:18, 28 sie 2010 (CEST)
Hej,
Moim zdaniem to jakaś aberracja, należy powywalać te kategorie nie tylko ze Znojma, ale też przejrzeć jakie tam do tych kategorii jeszcze inne miasta polądowały. Tnij bez litości! =} -- kocio ✉ 01:25, 29 sie 2010 (CEST)
Witaj. Jest mowa o tej bitwie np. u Norman Davies" Biały Orzeł, Czerwona Gwiazda" oraz w . Co do bitwy lub potyczki, tutaj był już zalążek , gdzie było napisane "bitwa" w angielskiej też jest "bitwa", ale w starciu tym brały udział tak małe siły, że moim zdaniem lepiej mówić o potyczce niż bitwie- ale to tylko moja opinia. Uzupełniłem źródła w artykule. i dodałem nazwisko kpt Mienickiego. Pozdrawiam --Rivita (dyskusja) 11:10, 30 sie 2010 (CEST)
Nie przykładaj miary wielkości cytatu w artykule, do wielkości cytatu w pojedynczej wypowiedzi w dyskusji. Andros słowami PWN nie opisywał jakiegoś pojęcia tylko wskazał w historii Ukrainy szereg zmian terytorialnych (a co za tym idzie w przynależności państwowej rożnych miejscowości). Nie podał tego jako własnych słów tylko zaznaczył cytat, aby inni nie musieli zaglądać do podanej strony internetowej. Gdyby ten sam tekst został wklejony do Historia Ukrainy to byłaby to całkowicie inna sprawa. ~malarz pl PISZ 23:39, 30 sie 2010 (CEST)
Nie zapomniałeś o czymś? :) Poprawiłbym ale nie chcę zgadywać, co napiszesz w uzasadnieniu... Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 18:05, 31 sie 2010 (CEST)
Witaj. Przez te notki będzie się nam ciężko porozumieć. Chodzi o to, że cel działania, ma zasadnicze znaczenie dla tego, jak je będziemy opisywać, nawet jeżeli efekt jest niezmienny. I tak np. choć rząd RFN sprowadził w l. 60. i 70. do kraju setki tysięcy Turków, to nie będziemy tego procesu nazywać "szeroko zakrojoną akcją islamizacji Niemiec". Do takiego określenia legitymizuje dopiero fakt opracowania i realizowania jakiejś długofalowej strategii. W pierwszych dekadach porozbiorowych trudno znaleźć dowody, na to, by rząd pruski realizował jakąś nacjonalistyczną ideologię i dokonywał forsownej luteranizacji kraju. Fakty wskazują raczej na dość typową politykę "absolutyzmu oświeconego", gdzie najważniejsze działania skupione były na szeroko rozumianym rozwoju ekonomicznym kraju (a w konsekwencji wzroście wpływów podatkowych i armii). Niewątpliwe preferowanie języka niemieckiego i religii protestanckiej wynikało przede wszystkim z dążeń do państwowego centralizmu i nie miało jeszcze wtedy pierwiastków antypolskich, nie posiadało również charakteru jakichś prześladowań wobec wyznawców. Wikipedysta Pawski ma bardzo patriotyczne nastawienie, ale traktuje stosunki polsko-niemieckie w sposób niezwykle powierzchowny - tu pierwsze dekady porozbiorowe pomyliły mu się z późniejszym o 70-80 lat "Kulturkampfem". Pozdrawiam, --Vagnerius (dyskusja) 19:20, 31 sie 2010 (CEST)
rzekłem kilka słów odnośnie tej sprawy na stronie dyskusji urzytkownika Vagnerius.
--Pawski (dyskusja) 10:21, 1 wrz 2010 (CEST)
Witaj,
To nie moje źródło, tylko Pawskiego.
Serdecznie pozdrawiam:
Andros64 (dyskusja) 21:46, 31 sie 2010 (CEST)
Witaj;
Jakaś zmiana stylistyczna (równoważnik zdania),nic poważnego.
Serdecznie pozdrawiam:Andros64 (dyskusja) 10:18, 2 wrz 2010 (CEST)
Witam. Jednak ktoś zerka czasem na te ogrody, co mnie osobiście cieszy. Masz racje tytuł sekcji nie jest najlepszy. Z tego wnioskuje że w tej sekcji należało by dać tylko {{Sekcja stub}} a o hipopotamie pisać w nowej sekcji. Masz pomysł jak ja nazwać? Może hodowla jako nadrzędną sekcje i w niej stubowe sukcesy? Co w tym strasznego ze będzie dopisywana każda żyrafa? Miejsca na serwerach raczej nie zabraknie. Osobiści wychodzę z założenia że im więcej informacji na wiki tym lepiej. Do ksiąg hodowlanych zdaje się niestety nie ma wglądu w sieci. Chciałbym klikając po wiki prześledzić losy różnych zwierząt w ogrodach. Np Elpunia została przywieziona do Wrocławia z Krakowa ale chciałbym się dowiedzieć czy się tam może urodziła czy też została wymieniona (a także z jakich rodziców i kiedy). Co do nie kompletności to wiki jest nie skończona z natury (zdaje się że to ma symbolizować nasze logo, może lepszy by był znak robót drogowych?). Mam wiec nadzieje że ktoś zobaczywszy taką sekcję tak się oburzy brakiem kompletnych informacji, że je uzupełni chodziarz częściowo. Marek M (dyskusja) 12:08, 2 wrz 2010 (CEST)
Cześć :) Nazwa "sowa biała" jest tłumaczeniem z ang. Zgodnie z Polskim nazewnictwem ptaków świata (Mielczarek&Cichocki, 1999) Nyctea scandiaca (wcześniej Strix scandiaca Linnaeus, 1758) to "sowa śnieżna". Gatunek przeniesiono ostatnio do rodzaju Bubo, którego przedstawicieli nazywamy puchaczami, stąd nowa, oficjalna nazwa zwyczajowa puchacz śnieżny. Odsyłacze do taksonomicznych rozważań na ten temat można znaleźć w tym przypisie przy pozycji "Bubo scandiacus" na stronie Instytutu NoŚ UJ. Pozdrawiam serdecznie, Ark (dyskusja) 08:41, 5 wrz 2010 (CEST)
Witam, przepraszam jeśli coś zamieszałem, poprawiałem w dobrej wierze, wyglądało na literówki. Artykuł bardzo ciekawy, przeczytałem z przyjemnością. Pozdrawiam Staszek99 (dyskusja) 13:20, 5 wrz 2010 (CEST)
Witaj. Przepraszam, z rozpędu poprawiłam, nie zwracając uwagi, że to przecież tytuł monografii. Dziękuję za zwrócenie uwagi. A nosorożca zgłosiłam do czywiesza. Pozdrawiam. Kleib (dyskusja) 19:09, 5 wrz 2010 (CEST)
Po co? Kimodin (dyskusja) 19:41, 5 wrz 2010 (CEST)
Witaj! Odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie, to zależy głównie ode mnie. Mój bot jest technicznie prosty, poza tym to zadanie jest dość specyficzne i wymaga ciągłego nadzoru, dlatego ja go ręcznie "puszczam" na określoną kategorię lub ich grupę, natomiast on sam nie buszuje po bazie Wiki :) Tak więc jeśli puszczę go tam kiedyś jeszcze raz, to zaznaczy, a jeśli nie - to nie :) Ale co do podanego przez Ciebie artykułu, moim zdaniem każdy artykuł biograficzny powinien mieć jakiś infobox, choćby słabo wypełniony. Jeśli do tej postaci jakiś inny pasuje lepiej niż box polityka, śmiało możesz wstawić ten inny (mój bot wprawdzie "żąda" wstawiania boxów politycznych, ale wykrywa też każdy inny rodzaj i wówczas nie oznacza). Jeśli natomiast nie jesteśmy w stanie wstawić kompletnie żadnego boxu, to należy bardzo poważnie pomyśleć, czy ta postać jest ency lub/i czy artykuł spełnia minimalne standardy. Powerek38 (dyskusja) 20:56, 5 wrz 2010 (CEST)
Witam. Wpisałeś mi informację, że dodałeś mój artykuł do kawiarenki. Nie wiem, czy moje uczestnictwo jest wymagane, stąd chciałbym poinformować, że nie biorę już udziału w edytowaniu polskiej wikipedii. Pozrdawiam i życzę sukcesów w podnoszeniu poziomu kultury, LMB (dyskusja) 00:44, 7 wrz 2010 (CEST)
Witam. Podobną informację o katedrze unickiej podaje G. Rąkowski w swoim przewodniku na str. 237 http://books.google.com.ua/books?id=BwWBBYDGNLsC&printsec=frontcover&dq=r%C4%85kowski+wo%C5%82y%C5%84&source=bl&ots=l12K_a3Ode&sig=Tb8T6bmWjLZ4wHej0n3FfSArPL0&hl=ru&ei=vPWFTMDlAZSROOeHnOAO&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CBUQ6AEwAA#v=onepage&q&f=false --Promek (dyskusja) 10:24, 7 wrz 2010 (CEST)
Słowo wyjaśnienia odnośnie tej edycji. Pisząc "oficjalna historia" nie miałam na myśli żadnej wyższości źródeł. Pragnęłam zasygnalizować, że źródło to może mieć wszelkie niedostatki typowe dla stron instytucji piszących same o sobie. Zakładam, że Patriarchat Moskiewski opisując swoje świątynie, swoich duchownych i administratury będzie podawał prawdziwe dane na ich temat, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że "oficjalne" witryny mogą pomijać pewne kontrowersyjne fakty lub podawać je z punktu widzenia danej instytucji. Natomiast określenie źródło prawosławne w wypadku Ukrainy nie jest pełną konkretyzacją pojęcia - co innego może na ten same temat napisać Patriarchat Moskiewski, co innego Kijowski, co innego Autokefaliczny, żeby wymienić tylko trzy największe organizacje kościelne odwołujące się do tradycji prawosławnej. W wypadku cerkwi, która była przedmiotem sporu między dwiema spośród wymienionych jurysdykcji jest to nieodzowne. Dlatego przerabiam ten opis jeszcze raz, żeby nie było wątpliwości. Loraine (dyskusja) 12:10, 8 wrz 2010 (CEST)
Świetnie, że zgadzamy się co do brzmienia tekstu artykułu; prywatnie mogę dodać, że też rzecz ta wydaje mi się dziwna i dlatego cofnęłam w pierwszej chwili edycję Promka, kiedy nie było jeszcze źródła. Teraz, kiedy źródła są, nasze wątpliwości nie mają znaczenia, chyba że znajdzie się jeszcze coś innego. Zresztą w historii tej cerkwi i tak więcej nie wiadomo niż wiadomo, nawet na temat czasu jej powstania słyszałam już kilka sprzecznych wersji (strona eparchii o niektórych wspomina). Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 12:46, 8 wrz 2010 (CEST)
nie "wyróżniam" nikogo, blokada była za ewidentny atak osobisty; jeśli takowy zauważyłeś - napisz... --AndrzejzHelu (dyskusja) 12:41, 8 wrz 2010 (CEST)
hmmm, ja to oceniam "jeszcze" jako przekroczenie wikipedycznych granic dyskusji... zaapelowałem o przeprosiny --AndrzejzHelu (dyskusja) 17:14, 8 wrz 2010 (CEST)
Powinien być przecinek. Alessia (dyskusja) 16:49, 9 wrz 2010 (CEST)
Faktycznie nie ma żadnego standardu dotyczącego nazw klubów, jednak zazwyczaj podawało się nazwę w połączeniu z miastem, w którym klub ma siedzibę. Nie jest to jednak coś, czego bym się kurczowo trzymał. Kimodin (dyskusja) 18:18, 10 wrz 2010 (CEST)
To przypadek szczególny, tak jak dzielenie przez zero :) Zresztą, kto tak naprawdę wie, co jest w wodzie... Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu. kićor wrzuć jakiś txt! 08:22, 11 wrz 2010 (CEST)
Tak. Tabliczka przy wejściu ma nazwę Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi. W Sandomierzu, wspominana jest nie jako jakaś tam królowa (nomen omen z Anną Jagiellonką jedyny król Polski), ale jako Święta Królowa. Zapraszam do Sandomierza. Internet nie jest jedynym i nieomylnym źródłem informacji.--Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 09:10, 11 wrz 2010 (CEST)
Cześć! Znajdziesz chwilkę na ten artykuł? Pozdrawiam Klondek dyskurs 08:19, 15 wrz 2010 (CEST)
Ten tekst jest bardzo amerykański w swej treści - jak dziad krowie na rowie (tak mówiła moja babcia :) i napisany z amerykańskim zadęciem. Gdyby ten tekst napisać w duchu brytyjskim, brzmiałby zupełnie inaczej (i nie chodzi tu o różnice stricte językowe). Przetłumaczyłem go z uwagi na liczbę interwików i fakt, że jednak był podlinkowany do wikietykiety. Natomiast jako tłumacz w tym konkretnym przypadku nie mam prawa do własnego zdania :) Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 20:22, 16 wrz 2010 (CEST)
Hej :) Z pewnym opóźnieniem, ale ostatnio nie miałam kompletnie czasu na Wikipedię - pochłonęły mnie trochę inne zobowiązania z wikiświata i nie tylko. No i niestety nie mam pojęcia - jeśli książki wydawane były pod obiema formami imienia, to dość trudno ocenić. A że nie występuje w żadnym źródle, które mam pod ręką, to nie wiem pod jakim imieniem pojawia się w literaturze naukowej (podejrzewam zresztą, że tu też nie byłoby jednoznacznie). Na szczęście niezależnie od tego jak zrobimy, przekierowanie naprowadzi zagubionego czytelnika :) Pozdrawiam cię serdecznie. Magalia (dyskusja) 23:49, 17 wrz 2010 (CEST) PS. A Puszkina mam na oku, ale niestety nie udało mi się znaleźć żadnych źródeł książkowych. Zostaje mi tylko googlebooks - tam co prawda jest z czego skorzystać, ale to źródła pocięte dosyć i nie wiem czy uda się nimi uźródłowić wszystko (swoją drogą googlebooks strasznie frustruje właśnie tym, że tak bogaty księgozbiór jest pookrajany, a więc mało dla wikipedystów przydatny, niestety). Ale oczywiście zawsze można próbować zrobić co się da:)
podałem szerszy powód, myślałem, że wobec treści dyskusji (ostatnie wpisy) jest on dość oczywisty. maikking dyskusja 10:04, 18 wrz 2010 (CEST)
Cześć! Nie zamierzałem Ciebie obrazić czy znieważyć w dyskusji. Po prostu miałem inną interpretację i chciałem się upewnić, czy tak samo zrozumieliśmy przesłanie tej strony meta. Mimo wszystko szanuję twoją decyzję. Pozdrawiam, Patrol110 (dyskusja) 22:44, 18 wrz 2010 (CEST)
Przywrócone, pozdro Staszek99 (dyskusja) 12:39, 19 wrz 2010 (CEST)
Witaj w ślad za Twoimi uwagami z dyskusji nad DA dokonałem w haśle szeregu uzupełnień - zwł. dot. innych form represji oraz liczby ofiar (ciężki temat). Gdybyś miał uwagi i poprawki, zwłaszcza że art trafił do PANDY, to chętnie się z nimi zapoznam. Pozdrawiam!--Dreamcatcher25 (dyskusja) 13:12, 19 wrz 2010 (CEST)
Jak zgłaszający nie masz wątpliwości. Głosy rozkładały się podobnie, czyli brak konsensusu. A takowy występuje prawie zawsze wówczas, gdy nie ma zdecydowanej większości za jakąś opcją. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 16:59, 19 wrz 2010 (CEST)
Jasne, będę pamiętać. Pozdrawiam Loraine (dyskusja) 18:29, 19 wrz 2010 (CEST)
Ten news się jeśli już nadaje do hasła o Tymińskim (gdzie zresztą go dodałeś). Z tego wynika, że notatka jakaś wyciekła z UOP (którym Kozłowski już nie kierował). Z tego wynika, że Kozłowski podał informację o zatrudnianiu w sztabie agentów komunistycznych + fakt wyjazdów do Libii. A sam fakt podania związków z Libią (które okazały się nie do końca sprawdzone) encyklopedyczny się nie wydaje. Elfhelm (dyskusja) 19:58, 19 wrz 2010 (CEST)
Jeśli w stubie dałeś redirect, a nie przenosiłeś tekstu, to nie. Jeśli integrujesz dwa teksty w jeden i w jednym dajesz redirect, to trzeba by skleić historię obu (aby zachować autorów). Te, które mają powiedzmy powyżej 300 bajtów daj do załatwionych. Tam jeszcze są dwie podstrony i to się właśnie kończy na 300. Co do sklejania Karol007 teraz się tym zajmuje. (potrzebne guziki admina). Przykuta (dyskusja) 23:10, 20 wrz 2010 (CEST)
W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Lord Ag.Ent podyskutujmy 02:40, 21 wrz 2010 (CEST)
Masz oczywiście rację w kwestii niezbędności oznaczeń. Odnosiłem się do uzasadnień Panterki, opierających się na błędnej (poszerzającej) interpretacji prawa do cytatu. pozdrowienia Pundit | mówże 22:06, 21 wrz 2010 (CEST)
Witaj. Też byłam zaskoczona, ale jak sam widzisz. nie chwali się dnia przed zachodem słońca :). Już myślałam, że coś drgnęło na lepsze. W dodatku czy blokada to kara dla kogoś kto wskoczy raz na miesiąc, przepisze parę zdań i tyle? Na razie jest skrócona, a to czy mnie nie zablokują to nie jest jeszcze pewne :). Tu wszystko jest możliwe, a czy to moja wina, że sama się podłożyła ? Starała się poprawić tekst, który edytowałam zastępując wklejką z internetu. W dodatku twierdząc, że poprzednia wersja była trochę chaotyczna. No i się narobiło! Ja plagiaty znajduję w kilka sekund. I trzymam się zasady, że jak ktoś ze 3 razy skopiował jakiś tekst, to najprawdopodobniej robi to non stop i na ogół trafiam w dziesiątkę. Po prostu popełniła błąd zakładając, że ja nie mam racji. Poza tym jest administratorem, więc przede wszystkim powinna znać podstawowe zasady projektu. Ja tym się nie przejmuję, to nie mój problem, ja coraz mniej się tu udzielam. Jak ktoś nie jest plagiatorem to sam wiesz, że przygodę z piórem może kontynuować gdziekolwiek. Pozdrawiam serdecznie. Ewkaa (dyskusja) 22:17, 21 wrz 2010 (CEST)
100 kg. W dyskusji hasła na ru.wiki nie zrozumiałeś trochę: chodzi o to, że używa się centnera nie zamiast tony, czyli nie na określenie tony (1000 kg), tylko preferowane jest podawanie wartości w statystykach rosyjskich w centnerach. A błędy powstają wtedy, gdy ktoś nieobyty z metrologią rosyjską automatycznie, widząc wartość, myśli, że to tona. Mniej więcej taki sens:) Farary (dyskusja) 07:41, 22 wrz 2010 (CEST)
Właśnie takiego prawnika szukamy, który nam powie co robić w danej sytuacji i nie zacznie wypowiedzi od "To zależy...". ;-) Sposób utrwalenia na pewno jakiś będzie - prawdopodobnie spisze się to co zostało ustalone, myślę też że nagranie takiej sesji to również dobry pomysł, zresztą zeszłoroczne GDJ chyba było nagrywane. A swoją drogą może znajdziesz w listopadzie czas, żeby wpaść do Jabłonnej? :-) rdrozd (dysk.) 12:20, 23 wrz 2010 (CEST)
Chyba płacą tyle co Google za ramkę "ten użytkownik uważa Google za bezapelacyjnie najlepszą wyszukiwarkę internetową", albo Fundacja Mozilla za userboks o treści "ten użytkownik używa przeglądarki Firefox" :-). Btw, może przyjedziesz? Awersowy.pacynka (dyskusja) 12:34, 23 wrz 2010 (CEST)
Takiej bazy nie ma. W każdym razie nic mi o takowej nie wiadomo :) Prawdopodobnie próbą zebrania rybich nazw była praca Grabda, Heese, 1991. Polskie nazewnictwo popularne krągłouste i ryby. Cyclostomata et Pisces. FishBase powołuje się na nią podając polskie nazwy zwyczajowe. Niestety, nie miałem jej w ręku i nie wiem, czy rzeczywiście jest to polski nomenklator ichtiologiczny. Inną próbę zebrania wszystkich polskich nazw ryb, w tym synonimów, w jednej pozycji podjął J. Gronau w Słowniku nazw ryb (1994), ale ta pozycja nie ma charakteru naukowego. Mimo tego często z niej korzystam, ponieważ zawiera wiele ciekawostek, jak w tym przypadku:
Mały słownik zoologiczny: ryby (1976) podaje, że gołomianka=g. mała to Comephorus baikalensis, natomiast g. duża = g. Dybowskiego to C. dybowskii. Ale Nikolski w Ichtiologii szczegółowej używa odwrotnych nazw, podając długości ciała stosowne do nazwy. Obecnie przyjmuje się jednak, że C. baikalensis osiąga większe rozmiary, czyli (wg nomenklatury Nikolskiego) mała jest większa od dużej!
W tej sytuacji zrezygnowałbym ze stosowania nazw g. mała i g. duża, jako sprzecznych "u źródeł" i przyjął Comephorus baikalensis jako g. Dybowskiego, a Comephorus baikalensis pozostawił pod naukową z odpowiednim komentarzem o polskich nazwach stosowanych w starszej literaturze. Nie zetknąłem się z użyciem nazwy g. bajkalska, pomimo tego, że naukowa aż się o to prosi :) Obydwie są gatunkami bajkalskimi, dlatego nie należy takiej nazwy stosować w odniesieniu do nazwy gatunku.
Stosowanie polskiej nazwy dla rodzaju też nie jest dobrym pomysłem (nie tylko w tym przypadku). Większość takich artykułów przenosimy pod nazwę naukową, dopisując w treści tekst w stylu "w j. polskim ryby te określane są zwyczajową nazwą gołomianka". Pod nazwą gołomianka wymieniany był jeden z gatunków, konkretnie C. baikalensis. Dlaczego więc twierdzisz, że jest to polska nazwa rodzaju?
Jeśli jeszcze mogę w czymś pomóc, pytaj :) Pozdrawiam, Ark (dyskusja) 18:20, 23 wrz 2010 (CEST)
Jedyne co mogę zrobić to potwierdzić :) Pzdr Petros (interes?) 21:12, 23 wrz 2010 (CEST)
Cześć! Punkty te są podobne. Punkt 17 sekcji Procedura rozpatrywania wniosków o arbitraż to jedna ze ścisłych wytycznych przy zajmowaniu się wnioskiem. Natomiast punkt 4 sekcji Jawność i poufność zapewnia arbitrowi wolność wypowiedzi. Na podstawie tego punktu arbiter ma prawo wyznać (oczywiście dobrowolnie), jak głosował i jakie było jego stanowisko w sprawie (nie musi to być w formie votum separatum). Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 01:37, 24 wrz 2010 (CEST)
Ponad półtora roku temu dokonałeś tej edycji. Jednak wg mnie nie można zapisu zalecanego dla miasta automatycznie uznawać za zalecany dla nazwiska –mamy miasto Pulaski, a nazwisko jednak Puławski, zatem i tu może być podobnie. Faktem jest, że po mongolsku czyta się „l”, transkrybując z mongolskiego też odda się przez „l”. Jednak to nie przesądza, czy obecnie w polskiej literaturze spotykany jest zapis nazwiska Czojbalsan, czy też Czojbałsan? Czy masz jakieś współczesne publikacje po polsku potwierdzające stosowanie właśnie formy Czojbalsan, a nie Czojbałsan? Aotearoa dyskusja 16:37, 26 wrz 2010 (CEST)
Trzeba było jeszcze zintegrować z art. poziom iluwialny, ale już posprzątałem. IW było w ogóle błędne. Pozdrawiam, Michał Ski (dyskusja) 07:53, 28 wrz 2010 (CEST)
Witaj. Część - data i przeniesienie wiadomości o 1 h etc. wiąże się z podanym przypisem. W tamtym okresie były to tylko małe zabudowania gospodarcze. Dopiero w roku 1953 utworzono obszar 1 h. Zatem mója poprawka prawidłowa. Co do reszty - może i moje niedopatrzenie. Nie oponuję. Pozdrawiam Starczak (dyskusja) 12:08, 29 wrz 2010 (CEST)
dzięki za zwrócenie mi na to uwagi. Pundit | mówże 13:06, 29 wrz 2010 (CEST)
Czy to ty byłeś owym tajemniczym IP, który ingerował w moją stronę dyskusji? Jeśli tak, to bardzo proszę, byś na przyszłość robił to pod swoim nickiem. Anonim nigdy nie jest mile widziany i zdecydowanie obniża poziom wiarygodności wykonanych działań (choćby i słusznych). Poza tym - ja nie gryzę :-). Panterka (dyskusja) 13:40, 29 wrz 2010 (CEST)
Witaj. Chwilowo nic nie mam, ale będę mieć, bo zamówiłam wysyłkowo książkę, w której coś na ten temat powinno być, i czekam aż przyjdzie. Więc na pewno do tematu zajrzę (strona podana w przypisach faktycznie nie działa). Dzięki za zwrócenie uwagi na archiwa dyskusji, musiałam coś źle zalinkować. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 10:08, 30 wrz 2010 (CEST)
A jednak coś znalazłam. Na rozbudowę nie starczyło, ale na uźródłowienie części już tak. Loraine (dyskusja) 11:03, 30 wrz 2010 (CEST)
Naprawiłem :). Użyłeś szablonu {{ujednoznacznienie}}, którego używamy na stronach ujednoznaczniających (dodaje hasło do specjalnej kategorii i ma stałą treść), natomiast w takich przypadkach jak ten stosujemy {{Inne znaczenia}}, którego użycie jest także dla mnie nieco skomplikowane (np. trzeba pamiętać, aby po linku na końcu nie stawiać kropki, bo ona jest już w szablonie itd.). A strony pomocy rzeczywiście są mało pomocne czasami. Pozdrawiam! — Awersowy <talk> 21:25, 30 wrz 2010 (CEST)
On chwyta tylko nowe. Takich raczej by chyba nie dał rady przechwycić. Za dużo zmian w liniach tekstu. Ale nie wiem, jego operator jest nieakwyny. Możesz zapytać via mail. Przykuta (dyskusja) 00:28, 1 paź 2010 (CEST)
IMHO OR-owata kategoria, i na dodatek ta Góra Chełmska, która nie była żadnym sanktuarium przedchrześcijańskim (w haśle link do skanu oficjalnej odpowiedzi MSWiA do "czcicieli", niemniej jednak dalej te bzdury w haśle siedzą). Ja jestem za usunięciem jako kolejnego własnego wymysłu wiadomego użytkownika (tym razem spod IP co prawda). Ale żeby nie było że jestem jakiś uprzedzony, to skonsultuj np. z jDavidem, on się trochę też zajmuje górami, wzgórzami etc. Ewentualnie Poczekalnia. Stoigniew >pogadaj< 06:56, 1 paź 2010 (CEST)
Jak zwykle z prośbą... Możesz rzucić swoim okiem na ten artykuł? Będę zobowiązany za każdą formę wkładu w edycję (nie wiem czy i kiedy będę mógł się zrewanżować). Pozdrawiam Klondek dyskurs 10:27, 1 paź 2010 (CEST)
Zarówno w katolicyzmie jak i innych wyznaniach chrześcijańskich góra może być święta. Z katolickiego punktu widzenia może nią być pod warunkiem, że ma status sanktuarium. To dość istotne, bo tworząc sanktuarium biskup określa granice miejsca świętego. (Zobacz Miejsce święte i Sanktuarium - gdzie próbowałem sprawę opisać). Tak więc mogę być pewny, że np. Góra Krzyży jest miejscem świętym katolików, ale nie mam tej pewności do Jasnej Góry, gdzie Jasna Góra jest raczej nazwą wzniesienia niż miejsca świętego. Doskonale to widać np. w Sanktuarium na Świętym Krzyżu - nie góra jest sanktuarium, ale sanktuarium jest na górze. Odnośnie innych wyznań przykładami moga być Athos albo Grabarka (góra). (PS. a w Bydgoszczy dolina jest sanktuarium.) Albertus teolog (dyskusja) 10:38, 1 paź 2010 (CEST)
Cześć. Beau.bot ciągle patroluje nowe strony pod kątem NPA, ale właśnie - chyba tylko nowe. Nie mam pojęcia, czy da się tak zrobić, aby bot miał ustawioną jakąś tolerancję na drobne odstępstwa i różnice w stosunku do tekstu znalezionego w sieci, bo nie znam się zupełnie na działaniu takich programów. Trzeba by się kierować do operatora, czyli Beau. Ze sprawdzaniem starych stron problem może być taki, że bardzo dużo stron kopiuje od nas - stąd, gdyby "przepuścić" przez bota wszystkie istniejące hasła, pewnie okazałoby się, że 90% stron ma taką samą treść jak jakaś inna strona internetowa (pomijam tutaj legalne mirrory). Cancre (dyskusja) 14:15, 1 paź 2010 (CEST)
To jakaś spóźniona reakcja ? To jest Twoja złośliwość czy głęboka refleksja?. Chcesz pogadać? Nie wiem dlaczego się do mnie zwracać i nie chcę nawet tego dochodzić. Pozdrawiam i miłego weekendu --Adamt rzeknij słowo 19:02, 1 paź 2010 (CEST)
Najpierw się pisze takie inwektywy:
a potem się dziwi, czego ludzie chcą od człowieka? --Piotr967 podyskutujmy 19:20, 1 paź 2010 (CEST)
Zaraz się tym zajmę :) Ark (dyskusja) 19:25, 3 paź 2010 (CEST)
Dzięki za usunięcie tekstu anonima z dyskusji, ale mnie to nawet nie razi. Tu na Wikipedii już mnie nic nie zdziwi. To pewnie napisał ktoś kto się boi, że wstawię więcej szablonów NPA :). I pragnie, abym natychmiast zastosowała się do tego szablonu w mojej dyskusji i znikła. Hehe. Pozdrawiam serdecznie. Ewkaa (dyskusja) 18:26, 2 paź 2010 (CEST)
Nie ma sprawy, te teksty już nieraz powodowały takie pomyłki. Może dlatego, że u nas jest ich bardzo mało, podczas gdy na en to już chyba idzie w tysiące :) - http://en.wikipedia.orghttps://sapientiapl.com/Category:Wikipedia_essays . Laforgue (niam) 19:17, 2 paź 2010 (CEST)
Cześć! W związku z tą twoją edycją zostałeś zablokowany. Sugerowanie, że na Wikipedii "można sobie pozwalać" i obrażanie innego administratora jest wprowadzaniem złej atmosfery do projektu. Wszystko mogę zrozumieć, że PUA to miejsce na opinie, dyskusję, ale nie na rzucanie okrutnych słów na lewo i prawo pod wpływem impulsu. Proszę przemyśleć swoje zachowanie. Dziękuję, Patrol110 (dyskusja) 21:10, 2 paź 2010 (CEST)
A ja tak na marginesie dodam, że co najmniej wprowadzaniem innych uczestników projektu w błąd, o ile nie oszustwem, jest umieszczenie na stronie Wikipedysty informacji o tym, że się jest "prawie nieaktywnym" przy parudziesięciu edycjach dziennie. Po minięciu okresu blokady bardzo bym Cię prosił o usunięcie tej informacji z Twojej strony. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 23:34, 2 paź 2010 (CEST)
Witam. Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to do tej pory uwagi, ale faktycznie - jakoś tak ułomnie to wygląda, jak w niektórych sekcjach jest tekst, a w innych nie. Wypadałoby to poprawić. Pozdrawiam --Pudelek (dyskusja) 12:21, 3 paź 2010 (CEST)
Również nie jestem prawnikiem, ale z wykładów prawa wiem jedno: żaden podmiot fizyczny czy prawny nie może ograniczać swobód czy praw drugiej jednostki wynikających z przepisów obowiązującego prawa. Zatem żadne wydawnictwo czy autor nie może ograniczać tzw. dozwolonego użytku, nawet jak sobie napiszą klauzulą na pierwszej stronie książki i postraszą sądem. Tylko ustawodawca może ograniczać moje prawa, a nie jakieś "profesjonalne" wydawnictwo :) Patrol110 (dyskusja) 16:43, 3 paź 2010 (CEST)
Witaj. Myślę, że da się to zrobić, tylko nie tak od razu, bo na razie nie mam zbyt wiele wolnego czasu by tam się udać.Pozdrawiam
Jakieś pół roku temu rozpocząłeś dyskusję na ten temat w kawiarence, ale od dłuższego czasu się ona już nie toczy - czy wycofałeś się z tego pomysłu czy pracujesz nad ostateczną wersją propozycji? Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 09:45, 4 paź 2010 (CEST) No nic, czyli zostanie jak jest... Podobny pomysł miałem na GDJ 2009, ale też nie wywołał on entuzjazmu wśród większości rozmówców. Gdarin dyskusja 10:52, 4 paź 2010 (CEST)
Witam, mam pytanie: o które Naliboki chodziło: wieś w rejonie nowogródzkim obwodu grodzieńskiego czy wieś w rejonie stołpeckim obwodu mińskiego (ale zarazem blisko granicy z obwodem grodzieńskim)? Hasło o zbrodni linkuje do wsi w obwodzie mińskim, tymczasem z kontekstu wiadomo raczej, że wydarzenia działy się na Grodzieńszczyźnie. Na białoruskiej (klasycznej) Wikipedii wzmianka o zbrodni jest w haśle o wsi na Grodzieńszczyźnie. Bocianski (dyskusja) 00:51, 5 paź 2010 (CEST)
Cześć! Zablokowałem Cię na jeden rok. Powodem blokady jest obserwowana, długotrwała działalność skutkująca rozpraszaniem społeczności i angażowanie w dyskusje, które nie prowadzą do niczego. Po ostatniej blokadzie, na prośbę zmieniłeś tekst na swojej stronie dyskusji, którym obecnie opisujesz swoją względną aktywność w projekcie. To jest bardzo słuszna uwaga, choć bardziej pasuje do opisu Twojej aktywności w przestrzeni głównej Wikipedii. Widać to również tutaj - w statystykach, aktywność w innych przestrzeniach przewyższyła już Twoją aktywność w przestrzeni głównej. Swoimi bardzo licznymi wypowiedziami psujesz atmosferę pracy, "balansujesz na granicy", bardzo się starasz aby jej nie przekroczyć, by nie dostać blokady - kolejnej, co nazywa się trollingiem. Kandydatów na administratorów prowokujesz, lub wręcz nękasz zadawaniem tych samych pytań, dot. tłumaczenia strony z meta (parę przykładów przedstawię poniżej), które zwykle stają się przedmiotem pozamerytorycznej się dyskusji. Twoja wysoka aktywność w tych głosowaniach jest widoczna szczególnie w niektórych przypadkach. Głosowania nie są od tego by szerzyć własne poglądy, powinieneś uszanować opinię kandydata, wstrzymując się od niektórych komentarzy, i ograniczyć się do oddania głosu w odpowiednim miejscu, bo to pokaże czy się z tym zgadzasz czy nie.
Kilka diffów z ostatniego miesiąca:
Niestety prowokowanie w dyskusjach bardziej szkodzi niż pomaga. Za rok przekieruj całą swoją energię z dyskutowania na rozwijanie treści. Blokowany rzadko zgadza się z blokadą, więc na to nie liczę, również jakaś część społeczności może się nie zgodzić, ale dla jasności, nie blokuję Cię za Twój wkład w rozwój artykułów, ale nie mam innej technicznej możliwości. Pozdrawiam, Karol007 02:55, 5 paź 2010 (CEST)
Link do dyskusji w Kawiarence dotyczącej blokady (stan dyskusji na dzień 22.10.2010)
Archiwum, w którym zapewne będzie dostępna cała treść dyskusji
Ten link tam był od dawna pół roku . ~malarz pl PISZ 19:56, 9 maj 2011 (CEST)
Witaj po dłuższej przerwie :) Fajnie znowu Cię widzieć edytującego. Pozdrawiam, Olos88 (dyskusja) 09:24, 5 paź 2011 (CEST)
Cieszę się, że wróciłeś. Pozdrawiam (Klondek) T. Wachowski dyskurs 09:26, 5 paź 2011 (CEST)
Jakże miło widzieć Ciebie z powrotem. Przez ten rok zapoznałem się dokładnie z Twoją stroną użytkownika, przestudiowałem wpisy (niektóre naprawdę ciekawe - cytat kwartału), także powody wcześniejszych blokad, od pierwszej zaczynając. Na en-wiki też zdarzają się niesprawiedliwe wyroki KA, pomijając ten szczegół, że dałeś się ponieść emocjom. A w realu to niby jest inaczej? Sprawiedliwości nie oczekujmy. Który biznesmen dorobił się majątku w sposób uczciwy - pomijając tych, którzy odziedziczyli (i nierzadko roztrwonili) - raczej niewielu. Które imperium doszło do potęgi w sposób całkowicie sprawiedliwy? O Tobie świadczą przede wszystkim Twoje artykuły, o dyskusjach toczonych w kawiarence, bądź innych miejscach, szybko zapominamy, podczas gdy wkład w przestrzeni głównej pozostaje. Nie trać swego cennego czasu na dyskusje, rozwijaj i uszczegóławiaj swoje artykuły, ewentualnie stwórz coś nowego. Szkoda czasu na dyskusje, na ogół do donikąd nie prowadzą, jakkolwiek czasami odnosiłem wrażenie, że mógłbyś coś niecoś usprawnić i ucywilizować. Jednak edycje w main to prawdziwe budowanie imperium, zwłaszcza jeżeli się korzysta z interwików. L. Jańczuk d'un jour pour attendre 10:34, 5 paź 2011 (CEST)
To po prostu trzeba uczcić! Miej się jednak na baczności, bo złe duchy nie śpią:-) --Hortensja (dyskusja) 18:23, 5 paź 2011 (CEST)
Wszystkim serdecznie dziękuję za powitanie i te wyżej i via mail:) Również miło Was widzieć. Leszku - problem w tym, że dyskusje zazwyczaj prowadzę w związku z merytorycznymi problemami, plagiatami, zasadami polepszającymi w założeniu jakość haseł. Nasza polska wiki jest bardzo, bardzo słaba w porównaniu do enwiki - mnóstwo haseł szczątkowych, a te szersze z błędami. I wg mnie nic się skutecznego nie robi by to poprawić. Owszem akcje uźródławiania prowadzone przez miesiąc fajnie wyglądają medialnie z punktu widzenia PR i pijarowskich relacji i na miesiąc faktycznie rozwiązują jeden z problemów wiki, ale rok ma 12 miesięcy, przez pozostałe 11 miesięcy mamy ujemny przyrost kiepskich haseł. Pozostałe działania tego typu też bardziej sprawdzają się jako polepszanie wizerunku medialnego niż w polepszaniu jakości haseł. Np. hasła przejrzane. No, ale postaram się zastosować do Twych rad, w końcu Wisły kijem nie zawrócę. Z tym imperium dobre porównanie - zwłaszcza rzymskie mi przypomina:) :) --Piotr967 podyskutujmy 22:01, 6 paź 2011 (CEST)
Cieszę się z Twego powrotu, mam nadzieję, że w kilku obszarach będziemy współpracować :), Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 19:45, 7 paź 2011 (CEST)
a myślałeś o źródłach z poradników Gumowskiej, czy tam nie ma przepisu na solankę? Karol Karolus (dyskusja) 01:02, 9 paź 2011 (CEST)
Hej. To ja zacząłem wprowadzać poprawki do skryptów tak, aby działały z nawet z IE6. Widać pomogło :-). Beau (dyskusja) 21:47, 9 paź 2011 (CEST)
Hm... A czemu nie użyłeś szablonu cytowania? TR (dyskusja) 22:20, 10 paź 2011 (CEST)
IP o zmieniającym się numerze wklejał uparcie do artykułu ten sążnisty cytat. Jacpr zwrócił uwagę w opisie edycji, że "takie fragmenty do źródeł a w haśle opis i referencja", a ja to szerzej wyjaśniłem w dyskusji jednego z numerów IP, co jednak zostało już usunięte przez bota - dość szybko, bo to był akurat dynamiczny IP. Nie mam nic przeciwko rzetelnemu opisowi, że tak powiem, nieprawidłowości edycyjnych prof. AK, ale artykuły w Wikipedii mają być streszczeniem informacji z tekstów źródłowych, a nie zbiorem cytatów. Pozdrawiam, Michał Ski (dyskusja) 20:50, 11 paź 2011 (CEST)
Witam. Dziękuję za wskazanie błędu stylistycznego. Dobrze zrozumiałeś intencję zdania, ale i tak było ono źle skonstruowane i zostało właśnie poprawione.
Masz też rację, że warto opracować hasło o stylu bizantyjsko-rosyjskim. Jeszcze dziś się za to zabiorę, bo sporo na ten temat piszę Krasny w opracowaniu cytowanym w haśle o cerkwi św. Paraskiewy. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 07:17, 13 paź 2011 (CEST)
Nie wiem czy obserwujesz . PMG (dyskusja) 06:47, 14 paź 2011 (CEST)
Przepraszam Cię za kłopot, a w razie podobnych sytuacji w przyszłości obiecuję poprawę :). Pozdrawiam serdecznie, Bacus15 • dyskusja 16:41, 15 paź 2011 (CEST)
Witaj. Przejrzałam odpowiednie kategorie i niestety wygląda na to, że hasła poświęconego samemu uwłaszczeniu chłopów w polskiej Wikipedii nie ma. Podobnie zresztą jak całej masy innych bardzo ważnych artykułów związanych z historią Rosji. Mogłabym się zmierzyć z tym tematem, ale od ręki tego nie napiszę, przynajmniej jedna wyprawa do biblioteki wydaje mi się niezbędna (jakimiś źródłami dysponuję, ale jeśli to ma być porządne, to wypadałoby mieć ich więcej). Niemniej dobrze, że zwróciłeś mi na to uwagę, zajmę się tym. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 17:58, 15 paź 2011 (CEST)
Leksykon nie podaje żadnych danych liczbowych, bo ogólnie jest słabym źródłem pod tym względem. Na innych wikipediach pojawiają się takie dane na podstawie innej lit i je przyjąłem. Jesli masz jakies inne, zamien. Arche (dyskusja) 11:54, 16 paź 2011 (CEST)
Hej, masz rację, że z tłumaczeniem świętej Wiery trochę się rozpędziłam, ale ogólnie rzecz biorąc z tymi świętymi jest pewien problem. W polskiej literaturze hagiograficznej (prawosławnej i nie tylko) tłumaczy się wszystkie te imiona, patrz Wiara, Nadzieja i Miłość. Natomiast mamy w PAKP jedną cerkiew pod tym samym wezwaniem (w Sosnowcu), i zarówno tamtejsza parafia na swojej stronie, jak i PAKP w oficjalnym zestawieniu parafii w Kalendarzu prawosławnym podaje wezwanie w wersji Wiery, Nadziei, Luby i matki ich Zofii. Postanowiłam opisać parafię wzmiankowaną w biogramie Lucjana (Kucenki) tak samo, jak tę w PAKP, ponieważ zależy mi na konsekwencji w nazewnictwie. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 08:08, 17 paź 2011 (CEST)
W tym przypadku, miasto jest częścią wspólnoty samorządowej (czyt. gminy), która sama ustala swój ustrój (oczywiście po zatwierdzeniu rządu tj. wojewody). Ustrój gminy i wszystkie kwestie mogą być regulowane przez odrębne ustawy, co ma miejsce w przypadku herbu i flagi. Herb i flagę uchwala gmina w statucie lub na drodze odrębnej uchwały. Od kilku lat (4-6?) herby i flagi muszą być zatwierdzone przez odpowiednią Komisję Heraldyczną przy MSWiA, która sprawdza zgodność herbów z zasadami heraldyki i flag z zasadami weksylologii. Gmina Gogolin uchwaliła: "Herb Gminy przedstawiają: na tarczy czerwonej piec wapienny, pomnik Karolinki oraz kłosy zboża. Wzór herbu określa załącznik nr 3 do Statutu.". Właśnie statutem można uźródłowić opis herbu. Wzór herbu może się zmieniać i tak ten co opracował Poznaniak trochę się różni od tego wzoru z uchwały. Przekażę mu. W statucie nie ma słowa o hejnale czy hymnie. Nie mogę też znaleźć jakiejś uchwały w tej kwestii, tak więc IMO ktoś sobie ostro pojechał nazywająć tę piosenkę hymnem miasta. Jest też osobną kwestią, że pierwszy raz słyszę by miasta lub gminy miały hymny. Miasta mają zazwyczaj hejnały i to całkiem nowe, od kilku lat komponowane. Są to po prostu symbole miasta (gminy). Należy pamiętać, że często zmieniające się loga gmin zazwyczaj nie są uchwalane poprzez uchwały rady gmin i przez to nie są wrzucane do domeny publicznej i ich nie prezentujemy na Wikipedii. JDavid dyskusja 23:02, 17 paź 2011 (CEST)
Cześć! Kilka lat temu istniało porozumienie wikipedystów zajmujących się historią na Wikipedii, że encyklopedyczni są członkowie rodzin panujących (niebędący władcami), o których można napisać więcej niż podstawowe dane genealogiczne, pozostali powinni być wzmiankowani w hasłach o rodzicach. Wiktoryn <odpowiedź> 16:10, 18 paź 2011 (CEST)
Sprawdzanie propozycji nie uległo zmianie, a cła organizacja budowy rubryki. Archiwum nie zostało posprzątane jeszcze ponieważ istnieje pewien problem techniczny, z którym się jeszcze nie uporałem. Reszta archiwum z 2011 roku jest na stronie z kalendarzem ekspozycji. Pozdrawiam, Karol007dyskusja 01:24, 20 paź 2011 (CEST)
W PSB go nie ma - tu: http://www.psb.pan.krakow.pl/ masz w menu po lewej wykaz opublikowanych haseł, a tu: en:User:Piotrus/List of Poles zOCRowany spis zawartości. Tego "Twojego" Aygustynowicza nie ma zresztą w przedrewolucyjnym słowniku biograficznym - http://www.rulex.ru/xPol/index.htm . Natomiast lekarz w służbie rosyjskiej lekarz wojskowy Tomasz Augustynowicz jest w obu. Pewnie generała przed wojną uznano za zbyt zrusyfikowanego; podobnie Bronisław Grąbczewski miał nieprzyjemności po powrocie do kraju. Co do słownika "Polacy w Rosji" - też go mam; doskonale widać, kiedy był pisany, bo od litery "S" biogramy są znacznie krótsze (odpowiednie zeszyty PSB jeszcze nie były po prostu wydane). Picus viridis Odpowiedz zoilowi 12:45, 20 paź 2011 (CEST)
Witam, zgłaszanie haseł jest bardzo proste. Wystarczy przeczytać Wikipedia:Poczekalnia. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 09:52, 21 paź 2011 (CEST)
Wcale nie jest proste ;-), ręcznie się trzeba trochę namęczyć, ale w preferencjach można sobie właczyć odpowiedni gadżet i w menu z boku (grupa "narzędzia") będzie się miało opcję "zgłoś do usunięcia" (nie działa w niektórych przeglądarkach, ale spróbuj). Pozdr. Gytha (dyskusja) 10:17, 21 paź 2011 (CEST)
Spotykałem się raczej z formą "Troje Czystych". Hoa binh (dyskusja) 19:59, 21 paź 2011 (CEST)
По одним источникам он Фома, по другим – Томаш Августинович, родился то ли в 1809-м, то ли в 1810 году в Литве. Или в Белоруссии. Оттого польские исследователи считают его поляком, а белорусские, естественно, белорусом. Без каких-либо разночтений доподлинно известно лишь, что происходил Августинович из семьи крепостного крестьянина, а все свои работы писал исключительно на русском языке. Впрочем, и считал он себя русским врачом.
Według jednych źródeł jest Fomą, według innych – Tomasz Augustynowicz, urodził się w 1809, albo w 1810 roku na Litwie. Bądź na Białorusi. Dlatego polscy badacze uważają go za Polaka, a białoruscy, oczywiście, za Białorusina. Dokładnie wiadomo tyle, pomijając jakiekolwiek nieścisłości, że pochodził Augustynowicz z rodziny chłopa pańszczyźnianego, a wszystkie swoje prace pisał wyłącznie w języku rosyjskim. Zresztą uważał się za rosyjskiego lekarza. (А. Дворкин, Сахалин Фомы Матвеевича.)
Kokiszki leżały w ujeździe poniewieskim (obecna Litwa), tutaj chodzi zapewne o te same Kokiszki, z tymże autor lokalizuje je w powiecie wiłkomirskim, sąsiadującym z poniewieskim. Krzywicze zaś w powiecie wilejskim (obecna Białoruś). Moim zdaniem, należy podać obie wersje, nie dając przewagi żadnej z nich. Farary (dyskusja) 17:23, 22 paź 2011 (CEST)
Tak, oczywiście chodzi o "przy czym", a nie samo "przy". Choć samo sformułowanie jest niezręczne, bo pisząc "kolejne" mogę sugerować późniejszy okres, a chodzi o wcześniejszy, przedwojenny i wojenny, dla którego nie ma jednak danych liczbowych (zaginęły w czasie wojny albo po prostu autor opracowania, na którym się opierałem do nich nie dotarł). Informacja o symbolu będącym trzecim elementem nazwy gatunkowej nie jest trywialna. Porównaj: Lista skrótów nazwisk botaników i mikologów. Bardzo często jest to skrót nazwiska, często jest też inicjał imienia – w każdym razie – ma być jednoznaczne, a więc gdyby żona Starmacha, też biolożka, coś takiego opisała, komitety nomenklatury musiałyby jakoś ich rozróżniać. Zwykle więc używa się pojęcia "skrót", ale w sytuacji, gdy akurat jest to całe nazwisko, nie miałem sumienia użyć tego słowa i użyłem "symbol". Trudno znaleźć spis taksonów po autorach, ale np. w przypadku Starmacha chodzi o gatunek Chrysodesmis gloeophila i zarazem rodzaj Chrysodesmis. Panek (dyskusja) 14:22, 23 paź 2011 (CEST)
Masz rację, zaraz to poprawię. Widzisz, problem polega na tym, ze większość moich haseł powstaje na podstawie cześniej przeze mnie napisanych artykułów historycznych, jakie od lat zamieszczam w "Kalejdoskopie" (dodatku do mojej gazety), a moi czytelniczy oczekują stylu kwiecistego. Później, gdy przetwarzam to na hasło dla wiki, nie zawsze udaje mi się do końca obedrzeć tekst z narracji. Pozdrawiam Belissarius (dyskusja) 01:05, 25 paź 2011 (CEST)
Były dwa źródła: Czerwony Krzyż i Polonia Amerykańska. Z tego co pamiętam były jakieś koszmarne przekręty: w niektórych paczkach były cegły i stare szmaty. Pisał o tym Harvey Sarner (a ja tłumaczyłem). Zajrzę do tego za godzinę lub dwie i dam Ci znać. Pozdrawiam Belissarius (dyskusja) 22:15, 25 paź 2011 (CEST)
Pozdrawiam serdecznie Belissarius (dyskusja) 00:16, 26 paź 2011 (CEST)
Nie jestem pewien. Posłużyłem sie katalogiem ze strony Jan Matejko. Pozdrawiam. Albertus teolog (dyskusja) 14:13, 26 paź 2011 (CEST)
Witam! Zapytać zawsze możesz, to żaden problem. Jeśli chodzi o Matejkę, to ja za nim nigdy nie przepadałem, bo to malarz akademicki. Pomijając oczywiste zasługi dla Polski, dla mnie jest trochę nudny, nie pisałem nigdy o nim i nie mam dobrych źródeł na jego temat.
Obraz, o który pytasz znajduje się w Domu Jana Matejki w Krakowie i eksponowany jest pod nazwą „Carowie Szujscy na sejmie warszawskim” . Co ciekawe, był to drugi obraz Matejki na ten temat, pierwszy namalował mając ok. 15 lat w 1853, "Carowie Szujscy wprowadzeni przez Żółkiewskiego na sejm warszawski przed Zygmunta III w roku 1611" i jest bodajże w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Zajrzałem do Malarstwa XIX i XX w. Eligiusza Niewiadomskiego z 1923, ale on o tym obrazie nie wspominał.
Na temat poprawności i zasadności użycia nazwy "Hołd ruski" trudno mi się wypowiedzieć, ja z tym określeniem nigdy się nie spotkałem.
Pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia życzę! Staszek99 (dyskusja) 21:32, 26 paź 2011 (CEST)
Witaj. Wybacz, ale mam ntt. zupełnie inne zdanie - to był ewidentny spam, mający na celu podlinkowywanie nazwiska i reklamę pozycji. W tym konkretnym przypadku być może uźródławia, a być może wcale nie - gdyby chociaż był to przypis do konkretnego faktu, można byłoby mieć większe zaufanie. Tam, gdzie istniało prawdopodobieństwo, że faktycznie źródło zostało w mniejszej czy większej mierze użyte, zostawiałam (w tych artykułach, które sprawdziłam, bo na więcej czasu nie miałam). Czym innym jest częste korzystanie z jednej pozycji (sama b. często się posługuję jednym Słownikiem literatury dziecięcej czy pewną encyklopedią nt. kulinariów), czym innym wstawianie jako bibliografi pozycji, która do napisania hasła użyta w żaden sposób nie była, bo nawet weryfikacja w celu uźródłowienia w 99% wymaga wprowadzenia zmian czy poprawek (bo akurat czegoś w źródle nie ma czy jest inaczej ujęte). Fałszywe uźródłowienie przynosi więcej szkody niż brak źródła, a Wikipedia nie jest miejscem na promocję czegokolwiek. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 00:37, 27 paź 2011 (CEST)
Witaj. Hasło napisałem w dawnych, zamierzchłych czasach, kiedy nie zwracaliśmy tak uwagi na kwestie źródeł i bibliografii. Pisało się tłumaczenia z innych Wikipedii, nieraz z pamięci... To samo było na innych Wikipediach i nie ma gwarancji, że nie zaimportowaliśmy jakiś głupot. Teraz poprawa tych haseł jest bardzo trudna. Co do kwestii uźródławiania, to teraz robię tak, że w zasadzie każde zdanie potwierdzam źródłem. W przypadku częściowego uźródławiania też wolę dodawać konkretne przypisy, a nie jeden link do źródła. jeśli chodzi o Barszczewskiego, to spróbuję przejrzeć inne Wikipedie, może coś z przypisami sieciowymi da się przenieść tutaj. Najbardziej kontrowersyjne kwestie śmiało usuwaj. Bocianski (dyskusja) 18:24, 27 paź 2011 (CEST)
выконвала на фартэпіяна народныя мэлёдыі, захаплялася беларускай харэаграфіяй, сама танцавала народныя танцы. Спрабавала пісаць беларускія вершы (...)
Witaj, Ten artykuł dosyć pilnie potrzebuje interwencji kogoś kompetentnego. Znalazłbyś czas i ochotę? Pozdrawiam Margoz Dyskusja 07:08, 28 paź 2011 (CEST)
Mniam, poszukam rzetelnej strony po rosyjsku, ostatecznie poproszę o skany zza wschodniej granicy. Kwestia kilku dni. Głowię się teraz nad czymś innym. Farary (dyskusja) 21:40, 28 paź 2011 (CEST)
Witam i cieszę się, że Cię znowu widzę na starych śmieciach :-)
Jedyne, czego jeszcze nie poprawiłem, to ci niektórzy naukowcy, bo nie zaglądałem do tego źródła sporo czasu i muszę je jeszcze raz przejrzeć. Pozdrwiam. Mpn (dyskusja) 14:12, 30 paź 2011 (CET)