Dyskusja:Rolnictwo

W tym artykule zbadamy wpływ Dyskusja:Rolnictwo na dzisiejsze społeczeństwo. Od swojego powstania po wpływ na różne aspekty życia codziennego, Dyskusja:Rolnictwo pozostawił niezatarty ślad w naszej historii. Przeanalizujemy jego znaczenie w kulturze, polityce, gospodarce i technologii, a także rolę w konstruowaniu tożsamości indywidualnej i zbiorowej. Poprzez dogłębną analizę postaramy się odkryć, jak Dyskusja:Rolnictwo ukształtował i przekształcił świat, w którym żyjemy oraz jakie perspektywy oferuje nam na przyszłość.

W artykule jest napisane: " (...)dzięki uprawie roli i roślin (...). Czym się różni uprawa roli od uprawy roślin? Marek M (dyskusja) 21:15, 8 lip 2011 (CEST)

  • Uprawa roli to zabiegi wykonywane narzędziami i maszynami uprawowymi, np. broną, pługiem, kultywatorem.
  • Uprawa roślin polega na stosowaniu różnych zabiegów agrotechnicznych (nawożenie, siew, pielęgnowanie, nawadnianie, ochrona roślin itd.) w celu otrzymania wysokich plonów. --Lesław Zimny (dyskusja) 23:10, 8 lip 2011 (CEST)

Średnia wielkość gospoarstw rolnych w Polsce

Na jakiej podstawie autor artykułu stwierdza iż średnia wielkość gospodarstw rolnych w Polsce nie przekracza 5h? Bo opierając się na moim doświadczeniu muszę stwierdzić iż autor zaniżył tę wartość kilkakrotnie. Z kolei co do mechanizacji rolnictwa w Polsce - jaki punkt odniesienia każe autorowi stwierdzać o niskim poziomie mechanizacji rolnictwa w Polsce?

Wielkość gospodarstw rolnych w Polsce

Według danych z 2010 roku średnia wielkość gospodarstw rolnych w Polsce wynosi 13ha.

Proszę się podpisywać za pomocą czterech tyld (nawet jeśli nie masz konta). Prywatne doświadczenie jest bez znaczenia należy się powołać na jakieś badania. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 19:36, 22 gru 2011 (CET)