Dwa samochody, jedna noc

W dzisiejszym artykule przeanalizujemy znaczenie Dwa samochody, jedna noc w naszym życiu. Dwa samochody, jedna noc to temat, który zyskał na znaczeniu w ostatnich latach i coraz więcej osób chce dowiedzieć się więcej na ten temat. W tym artykule zagłębimy się w różne aspekty związane z Dwa samochody, jedna noc, od jego początków i ewolucji, po wpływ na obecne społeczeństwo. Ponadto sprawdzimy, jak Dwa samochody, jedna noc wpłynął na różne obszary, takie jak kultura, technologia, ekonomia, a nawet polityka. Bez wątpienia Dwa samochody, jedna noc był czynnikiem decydującym o tym, jak dzisiaj żyjemy i myślimy. Dołącz do nas w eksploracji Dwa samochody, jedna noc i odkryj, dlaczego jest on tak istotny dla świata, w którym żyjemy.

Dwa samochody, jedna noc
Two Cars, One Night
Gatunek

melodramat
krótkometrażowy

Rok produkcji

2003

Data premiery

lipiec 2003

Kraj produkcji

Nowa Zelandia

Język

angielski
maoryski

Czas trwania

12 minut

Reżyseria

Taika Waititi

Scenariusz

Taika Waititi

Główne role

Rangi Ngamoki
Te Ahiwaru Ngamoki-Richards
Hutini Waikato

Muzyka

Craig Sengelow

Zdjęcia

Adam Clark

Scenografia

Simon Harper

Montaż

Owen Ferrier-Kerr

Produkcja

Vanessa Alexander
Catherine Fitzgerald
Ainsley Gardiner

Wytwórnia

Blueskin Films Ltd.
Defender Films
New Zealand Film Commission

Strona internetowa

Dwa samochody, jedna noc (ang. Two Cars, One Night) – nowozelandzki film krótkometrażowy z 2003 roku w reżyserii Taiki Waititiego. W głównich rolach wystąpili Rangi Ngamoki, Te Ahiwaru Ngamoki-Richards i Hutini Waikato. Film miał premierę w lipcu 2003 roku na New Zealand International Film Festival.

Fabuła

Dwójka braci: Romeo i Ed czekają w samochodzie na parkingu, pozostawieni przez rodziców przebywających w pobliskim pubie. Poznają tam Polly, która w podobnych okolicznościach czeka na swojego ojca w sąsiednio zaparkowanym pojeździe. Między Romeo a Polly spontanicznie rodzi się krótkie uczucie pierwszej miłości.

Obsada

  • Rangi Ngamoki jako Romeo
  • Te Ahiwaru Ngamoki-Richards jako Ed
  • Hutini Waikato jako Polly
  • Riwai Waka jako Koro
  • Dion Waikato jako Tangata

Nagrody i nominacje

Nagroda Kategoria Wynik
Stany Zjednoczone Nagroda Akademii Filmowej
(Oscary)
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski (Ainsley Gardiner, Taika Waititi) Nominacja[1]
Niemcy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie Nagroda w sekcji ‘Panorama’ – Najlepszy film krótkometrażowy (Taika Waititi) Wygrana[2]
Hiszpania Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid Złoty Kłos – Udział w konkursie filmów krótkometrażowych (Taika Waititi) Nominacja[3]

Przypisy

Linki zewnętrzne