Digital hardcore

W artykule Digital hardcore zajmiemy się fascynującym tematem, który zainteresował ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Niezależnie od tego, czy szukasz informacji na temat Digital hardcore, czy po prostu chcesz pogłębić swoją wiedzę, w tym artykule znajdziesz szczegółowe i wszechstronne omówienie tematu. Od jego początków po najnowsze badania i trendy – zabiorę Cię w podróż przez najważniejsze i fascynujące aspekty Digital hardcore. Przygotuj się na zanurzenie się w świecie odkryć i nauki, gdy wspólnie zgłębiamy ten ekscytujący temat.

digital hardcore
Pochodzenie

hardcore punk
hardcore techno
rock industrialny
riot grrrl
jungle
breakbeat
drum and bass
gabber
noise

Czas i miejsce powstania

1990, Niemcy

Instrumenty

gitara elektryczna, gitara basowa, automat perkusyjny, syntezator, sekwencer, sampler

Największa popularność

Koniec lat 90'

Gatunki pokrewne

breakcore, terrorcore, metalcore, speedcore

Digital hardcore – gatunek muzyczny łączący w sobie elementy muzyki gitarowej (przede wszystkim hardcore punk) z cięższymi odmianami muzyki elektronicznej (hardcore techno, jungle, breakbeat, industrial, noise). Nazwa gatunku pochodzi od wytwórni założonej przez Aleca EmpireDigital Hardcore Recordings i pierwotnie odnosiła się do zrzeszonych w niej grup. Sam Alec Empire był frontmanem pierwszego zespołu digital hardcore – Atari Teenage Riot. Wszyscy jego członkowie wywodzili się z berlińskiej sceny techno i punk. Odcinając się od świata muzyki techno i nieewoluującego punk rocka, stworzyli własny gatunek, łączący w sobie najbardziej radykalne elementy techno i punk.

Począwszy od roku 1994 digital hardcore bardzo się rozwinął i zdobył dużą popularność, szczególnie w Japonii. Powstają nowe wytwórnie muzyczne i nowe zespoły. Jedną z bardziej znanych wytwórni jest DTrash Records z Kanady.

Polskimi przedstawicielami sceny digital hardcore są poznański DHC Meinhof i bytomski Hercklekot.

Wybrani wykonawcy

Linki zewnętrzne