De’Longhi

Temat De’Longhi to temat, który w ostatnich latach wzbudził duże zainteresowanie i wpływ na społeczeństwo. Od momentu powstania De’Longhi był przedmiotem debaty, badań i analiz w różnych dziedzinach, czy to w polityce, kulturze, nauce czy technologii. De’Longhi udało się przyciągnąć uwagę ekspertów i ogółu społeczeństwa, generując szeroką gamę opinii i stanowisk na temat jego znaczenia, implikacji i reperkusji dla społeczeństwa. W tym artykule dokładnie zbadamy wpływ i znaczenie De’Longhi w różnych kontekstach, identyfikując jego trendy i możliwe prognozy na przyszłość.

De’Longhi S.p.A.
Ilustracja
Państwo

 Włochy

Region

 Wenecja Euganejska

Siedziba

Treviso

Data założenia

1902

Forma prawna

spółka akcyjna

brak współrzędnych
Strona internetowa

De’Longhi S.p.A. – włoskie przedsiębiorstwo przemysłowe produkujące sprzęt kuchenny, które powstało w 1902 roku w Treviso, we Włoszech[1].

Początkowo funkcjonowało jako przydomowy warsztat produkujący systemy grzewcze (piece opałowe na drewno), które sprzedawano przedsiębiorstwom. Formalnie firma została zarejestrowana w 1950 roku. Założycielem, prezesem i nestorem rodu jest Giuseppe De’Longhi[2], a głównym dyrektorem wykonawczym jego syn – Fabio De’Longhi.

Historia

Początki

Pierwszy poważny zwrot w historii firmy przypadł na 1970 rok – stworzono wówczas markę De’Longhi i rozpoczęto sprzedaż produktów pod własną nazwą. 5 lat później wprowadzono na rynek pierwszy przenośny grzejnik marki De’Longhi, który odniósł duży sukces. W latach 80. firma zadebiutowała jako producent urządzeń kuchennych oraz rozpoczęła ekspansję na rynek amerykański[3]. W latach 90. nastąpił intensywny rozwój firmy, zostały otworzone przedstawicielstwa w kolejnych krajach Europy i świata. W tej samej dekadzie De’Longhi stworzyło swoje pierwsze ekspresy do kawy i to one stały się produktem, z którym firma zaczęła być kojarzona.

Rozwój

W 2001 roku De’Longhi przejęła markę Kenwood Limited[4] (europejskiego producenta urządzeń AGD). Obie marki zachowały swoją tożsamość i odrębność asortymentową. W 2012 roku przedsiębiorstwo nabyło od Procter & Gamble bezterminowe prawa do produkcji małych urządzeń marki Braun, przy czym marka Braun w dalszym ciągu należała do P&G[5].

Produkty

Grzejniki, od produkcji których zaczęła funkcjonowanie firma De’Longhi, to wciąż ważny segment działalności. Firma produkuje i handluje również: przenośnymi klimatyzatorami, odkurzaczami wodnymi, a także drobnym sprzętem AGD: frytkownicami, żelazkami itp.

Motto przedsiębiorstwa: Better Everyday.

Przypisy

Linki zewnętrzne