Czerwone berety (film)

W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Czerwone berety (film). Zbadamy jego pochodzenie, wpływ na obecne społeczeństwo i możliwy przyszły rozwój związany z tym tematem. Od samego początku do chwili obecnej Czerwone berety (film) wzbudził duże zainteresowanie w różnych obszarach, przyciągając zarówno ekspertów, jak i osoby zainteresowane lepszym zrozumieniem jego znaczenia. Na tych stronach będziemy analizować jego liczne aspekty i wpływ, jaki wywiera na życie ludzi. Bez wątpienia Czerwone berety (film) to temat, który nie pozostawi nikogo obojętnym i jesteśmy pewni, że ten artykuł zainteresuje wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czerwone berety
Gatunek

przygodowy

Rok produkcji

1962

Data premiery

5 kwietnia 1963

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

93 min

Reżyseria

Paweł Komorowski

Scenariusz

Jerzy Lutowski
Albin Siekierski

Główne role

Marian Kociniak
Marta Lipińska
Andrzej Szajewski

Muzyka

Wojciech Kilar

Zdjęcia

Krzysztof Winiewicz

Scenografia

Jarosław Świtoniak

Montaż

Irena Choryńska

Produkcja

Zespół Filmowy Kadr

Czerwone berety – polski film przygodowy z 1962 roku w reżyserii Pawła Komorowskiego, zrealizowany na podstawie noweli Pół godziny przyjaźni autorstwa Albina Siekierskiego.

Zdjęcia kręcono w Krakowie i okolicach, we Wrocławiu, Szczecinku, Niepołomicach, Kłodzku oraz na stacji PKP Łagiewniki Dzierżoniowskie[1].

Fabuła

Grzegorz postanawia służyć w oddziale komandosów, ale spóźnia się na pociąg. Jedzie nocnym i będąc kompletnie pijany napastuje młodą kobietę oraz wyrzuca konduktora z pociągu. Jego kolega, Jerzy, szantażuje go, tymczasem Grzegorz dowiaduje się, że Jerzy był w poprawczaku. Podczas ćwiczeń Grzegorz ratuje Jerzego.

Główne role

Przypisy

  1. Czerwone berety. Film Polski. . (pol.).

Linki zewnętrzne