Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej

W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej, badając jego różne aspekty i wpływ na nasze społeczeństwo. Od niepamiętnych czasów Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej przyciągał uwagę młodych i starych, intrygując całe pokolenia swoją tajemnicą i urokiem. Na przestrzeni dziejów Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej odegrał fundamentalną rolę w ewolucji ludzkości, wpływając na nasze wierzenia, zwyczaje i sposób życia. W tym artykule zagłębimy się w Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej, analizując jego znaczenie w różnych kontekstach i wpływ na dzisiejszy świat. Przygotuj się na odkrycie wszystkich aspektów Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej i zanurz się w ekscytującą podróż pełną wiedzy i odkryć!

Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej
Ilustracja
Widok ogólny cmentarza
Państwo

 Polska

Miejscowość

Kępa Okrzewska

Adres

ul. Sągi

Typ cmentarza

wyznaniowy

Wyznanie

luteranizm

Stan cmentarza

nieczynny

Powierzchnia cmentarza

0,18 ha

Data otwarcia

XIX w.

Data ostatniego pochówku

lata 40. XX w.

Położenie na mapie gminy Konstancin-Jeziorna
Mapa konturowa gminy Konstancin-Jeziorna, u góry nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej”
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa konturowa województwa mazowieckiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej”
Położenie na mapie powiatu piaseczyńskiego
Mapa konturowa powiatu piaseczyńskiego, blisko górnej krawiędzi po prawej znajduje się punkt z opisem „Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiej”
Ziemia52°08′04,9736″N 21°09′10,8990″E/52,134715 21,153028

Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kępie Okrzewskiejcmentarz osadników olęderskich położony we wsi Kępa Okrzewska w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Konstancin-Jeziorna. Założony w połowie XIX w., w zastępstwie cmentarza w Kępie Oborskiej zniszczonego w wyniku budowy wałów wiślanych. Całkowicie opuszczony po II wojnie światowej popadł w ruinę, w latach 90. został uporządkowany wysiłkiem miejscowych parafian.

Bibliografia