Chartowo Tower

W tym artykule zajmiemy sięChartowo Tower_, tematem, który z biegiem czasu przykuł uwagę i zaintrygował wiele osób. _Var1_ to zagadnienie, które wywołuje debatę, kontrowersje i podziw w różnych obszarach zainteresowań, od nauki po sztukę, poprzez politykę i historię. Pisząc tę ​​książkę, będziemy starali się lepiej zrozumieć implikacje i znaczenie Chartowo Tower_, a także jego wpływ na społeczeństwo i świat w ogóle. Zagłębimy się w jego istotę, ewolucję na przestrzeni lat i różne perspektywy, jakie istnieją wokół tego tematu. Przygotuj się na wejście do świata odkryć i refleksji na temat Chartowo Tower_.

Chartowo Tower
Ilustracja
Państwo

 Polska

Miejscowość

Poznań

Adres

ul. Chartowo

Wysokość całkowita

61 m

Wysokość do dachu

60 m

Kondygnacje

20 (18 nadziemnych i 2 podziemne)

Rozpoczęcie budowy

1996

Ukończenie budowy

2000 (początkowo planowany 1999)

Położenie na mapie Poznania
Mapa konturowa Poznania, po prawej znajduje się punkt z opisem „Chartowo Tower”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po lewej znajduje się punkt z opisem „Chartowo Tower”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Chartowo Tower”
Ziemia52°23′23,03″N 16°58′51,52″E/52,389731 16,980978
Strona internetowa
Chartowo Tower

Chartowo Tower – dwudziestokondygnacyjny wysokościowiec mieszkalny w kształcie elipsy położony w Poznaniu, na Chartowie przy osiedlu Rusa (z którego blokami z "wielkiej płyty" kontrastuje). Mieści w sobie 210 mieszkań. Wieżowiec jest 7 najwyższym budynkiem w mieście. Autorzy projektu: Krzysztof Frąckowiak, Aleksandra Kornecka, Stanisław Mikołajczak, Katarzyna Weiss.

Pozwolenie na budowę tego budynku uzyskano w 1999 roku, natomiast budowę rozpoczęto w 1996. Budowa trwała do 2000 roku. W 2003 roku pojawiła się plotka o rzekomym dużym odchyleniu budynku od pionu (nawet do 40 cm) i konieczności jego rozbiórki. Nadzór budowlany i przedstawiciel projektanta zdecydowanie temu zaprzeczyli, mówiąc, że jeśli było odchylenie, to małe (1,5 cm, a dopuszczalne to 6 cm) i naprawialne[1].

Koszt budowy metra kwadratowego wyniósł ok. 3100 zł.

Zobacz też

Przypisy

Linki zewnętrzne