Córka farmera

W dzisiejszym świecie Córka farmera stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum społeczeństwa. Od momentu pojawienia się Córka farmera przyciągnął uwagę naukowców, ekspertów, profesjonalistów i ogółu społeczeństwa, wywołując debatę, w której prezentowane są różne punkty widzenia i analizowane są różne aspekty związane z tym tematem. Z biegiem czasu Córka farmera ewoluował, dostosowując się do zmian i wyzwań, jakie pojawiają się w dzisiejszym świecie, a jego wpływ rozszerzył się na różne sfery, od polityki i ekonomii, po kulturę i rozrywkę. W tym artykule zbadamy najważniejsze aspekty Córka farmera, badając jego wpływ na społeczeństwo i jego rolę we współczesnym świecie.

Córka farmera
The Farmer’s Daughter
Ilustracja
Gatunek

komedia

Data premiery

26 marca 1947

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski
szwedzki

Czas trwania

97 minut

Reżyseria

H.C. Potter

Scenariusz

Allen Rivkin
Laura Kerr

Główne role

Loretta Young
Joseph Cotten
Ethel Barrymore
Charles Bickford

Muzyka

Leigh Harline

Zdjęcia

Milton R. Krasner

Scenografia

Albert S. D’Agostino
Feild M. Gray

Kostiumy

Edith Head

Montaż

Harry Marker

Produkcja

Dore Schary

Wytwórnia

Dore Schary Productions
Vanguard Films
RKO Radio Pictures

Dystrybucja

RKO Radio Pictures

Córka farmera (ang. The Farmer’s Daughter) − amerykański film komediowy z 1947 w reżyserii H.C. Pottera, oparty na sztuce Juurakon Hulda autorstwa Helli Wuolijoki. W rolach głównych wystąpili Loretta Young, Joseph Cotten, Ethel Barrymore i Charles Bickford. Fabuła opowiada historię dziewczyny z farmy, która zatrudnia się jako pokojówka w domu kongresmena.

Obraz był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach, otrzymując ostatecznie jedną nagrodę - dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Loretta Young).

Obsada

Nagrody i nominacje

20. ceremonia wręczenia Oscarów

Linki zewnętrzne